Lampy błyskowe

Strona od 6

Lampa błyskowa Canon, Nikon, Quadralite, Olympus, Godox, Nissin i inne

W jakim celu stosuje się lampę błyskową?

Fotograficzna lampa błyskowa to niezawodne akcesorium wielu profesjonalistów. Najczęściej możesz ją spotkać przy fotografii reporterskiej, ale używana jest także podczas sesji w studiu lub na świeżym powietrzu. Lampy błyskowe generują wiązkę światła, pozwalającą na właściwe oświetlenie fotografowanych ludzi i przedmiotów. To bardzo przydatne urządzenie w momencie, gdy posiadasz zbyt małą ilość światła zastanego, chcesz uzyskać efekt „zamrożenia” ruchu lub w celu rozjaśnienia cieni przy fotografowaniu pod światło.

Lampy błyskowe Nikon

Firma Nikon to jedna z renomowanych marek, produkujących sprzęt fotograficzny. W naszej ofercie możesz znaleźć kilka modeli lamp błyskowych do aparatów od tego producenta. W CEWE FOTOJOKER kupisz lampy reporterskie, które są mocowane na sankach aparatu lub na gorącej stopce. Wyróżnia je możliwość sterowania bezprzewodowego za pomocą fal radiowych oraz system chłodzenia, który pozwala na zrobienie nawet 100 szybkich zdjęć (np. lampa reporterska Nikon SB-5000).

Otrzymasz u nas także modele uniwersalnych lamp do aparatu o prostym i intuicyjnym sposobie użytkowania. Szereg dodatkowych funkcji pozwala na kontrolowanie jakości i kierunku światła. Kompaktowa konstrukcja i stosunkowo nieduża waga zapewniają dodatkowy komfort, który doceniają także profesjonaliści (do uniwersalnych modeli należy np. Nikon Speedlight SB-700). Jeśli szukasz skutecznego oświetlenia przy makrofotografii, postaw na Zestaw lamp Nikon R1C1.

Lampy błyskowe Nikon odznaczają się wysoką jakością i niezawodnością, dlatego są idealne dla tych, którzy muszą szybko reagować na zmiany otoczenia.

Lampy błyskowe Canon

Równie znaną marką, produkującą między innymi lampy błyskowe, jest Canon. Na naszej stronie możesz znaleźć kilka modeli od tej firmy. W ofercie posiadamy lampy błyskowe Canon, które zostały wyposażone w obrotową głowicę z dyfuzorem. Automatycznie ustawiają odpowiedni kąt światła, aby zapewnić jego naturalność. Gwarantują profesjonalne zdjęcia przy szybkiej i łatwej obsłudze (np. model lampy błyskowej Canon Speedlite 470EX-AI). Jeśli zależy Ci na połączeniu niewielkich rozmiarów z najwyższą jakością urządzenia, to i takie lampy błyskowe znajdziesz online w CEWE FOTOJOKER (np. lampa Canon Speedlite 430EX III-RT). Sterowanie drogą radiową pozwala na szybkie i niezawodne wywoływanie błysku świetlnego, nawet przy większej odległości od lampy. Mocna i nieduża, pozwala na łatwe użytkowanie oraz pożądany efekt na zdjęciach.

Lampy błyskowe Quadralite

Firma Quadralite to producent wysokiej jakości produktów oświetleniowych. Modele lamp błyskowych są tworzone tak, aby pasować do większości marek aparatów, dzięki czemu każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Stosunkowo niedrogie, doskonale sprawdzą się u początkujących fotografów i nie tylko. W sklepie internetowym posiadamy między innymi modele takie modele lamp błyskowych, które idealnie pasują do aparatów bezlusterkowych oraz aparatów kompaktowych. Niewielka lampa do aparatu umożliwia komfortowe użytkowanie, a synchronizacja błysku z ultra krótkimi czasami otwarcia migawki sprawia, że jest doceniana przez grono fotografów (np. model Quadralite Stroboss 36).

Fotograficzne lampy błyskowe mogą posiadać okrągłą głowicę, która zapewnia bardziej naturalne rozmieszczenie światła. Wbudowany system bezprzewodowego wyzwalania oraz duża moc sprawiają, że jest są to jedne z lepszych modeli typu Speedlite np. Quadralite Stroboss V1.

Inni producenci lamp do aparatu

Na naszej stronie dostępne są również lampy błyskowe od innych producentów. Znajdziesz tu między innymi modele marki Nissin, jak Nissin Di-866 Mark II PROF, dedykowane do aparatów cyfrowych Canon lub Nikon.

Oferujemy też lampy błyskowe marki Godox, jak lampa Godox V1 o okrągłej głowicy, zapewniającej idealne rozprowadzenie światła oraz z wbudowaną lampą modelującą LED.

W CEWE FOTOJOKER prezentujemy także firmę Voeloon, która oferuje lampy z funkcją światła ciągłego LED oraz synchronizacją z krótkimi czasami otwarcia migawki.

Inną marką, którą można u nas spotkać jest Metz Mecablitz. Popularne są lampy błyskowe zarówno dla fotografów, jak i kamerzystów.

Dodatkowo posiadamy w asortymencie produkty od renomowanej firmy Olympus, będącej pionierem wśród produktów do fotografii. Wybrane modele lampy błyskowej obsługują tryb fotografii sekwencyjnej, a dzięki wbudowanym diodom LED doskonale sprawdzają się przy nagrywaniu filmów z niewielką ilością światła.

Dzięki szerokim możliwościom wyboru modeli fotograficznych lamp błyskowych gwarantujemy, że każdy znajdzie u nas sprzęt perfekcyjnie dopasowany do własnych potrzeb.

Co warto wziąć pod uwagę, szukając dobrej lampy do aparatu?

Decydując się na zakup lampy błyskowej do aparatu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Pierwszym i najważniejszym jest kompatybilność lampy z danym aparatem. Nie oznacza to, że musisz kupować lampę tej samej firmy, od której masz już aparat fotograficzny. Należy zwrócić uwagę na to, by lampa błyskowa obsługiwała ten sam system, co pozwoli na jej zgranie ze sprzętem oraz na skuteczną pracę.

Istotnymi parametrami są także moc lampy oraz zoom. Moc jest oznaczana symbolem GN — im większa wartość, tym większą moc lampa reporterska posiada. Zoom natomiast umożliwia zmianę kąta świecenia i dostosowanie go do ogniskowej aparatu, celem osiągnięcia jak najlepszego efektu w fotografii. Istotna jest każe obecność trybu TTL, który pozwala na pomiar i kontrolę światła przez obiektyw.

Sprawdź także nasze modele lamp błyskowych studyjnych i lamp światła ciągłego.