Filtry

Strona od 22

Filtry do aparatu – sprawdzone filtry na obiektyw

Filtry fotograficzne - niezawodny sposób na oryginalne zdjęcia

Chcesz uzyskać konkretny efekt podczas tworzenia zdjęć? Doskonałym sposobem na skuteczną korektę jest wykorzystanie jednego ze specjalnych filtrów fotograficznych. To nieduży element, dopasowany kształtem do wybranego obiektywu, za pomocą którego uzyskasz niesamowity efekt na swoich zdjęciach. W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę filtrów, dostosowanych do poszczególnych średnic obiektywów, wykorzystywanych w lustrzankach czy aparatach bezlusterkowych. Poznaj niezawodny sposób na ciekawe ujęcie obrazu, dzięki specjalnym filtrom fotograficznym i przenieś swoją fotografię na zupełnie inny poziom!

Jak działają filtry fotograficzne?

Filtry fotograficzne to dodatkowy element, montowany przeważnie na przodzie obiektywu. Posiada formę płaskiej nakładki, wyposażonej w dwa gwinty, z przodu i z tyłu. To produkt zmieniający ostateczny wygląd obrazu, wpadającego przez obiektyw i zapisywanego na materiale światłoczułym. Wpływa na końcowy wygląd zdjęcia poprzez ograniczenie światła widzianego przez aparat. Filtry do aparatu posiadają wiele różnych funkcji w zależności od konkretnego rodzaju oraz sposobu wykorzystania. Mogą być łączone ze sobą w celu uzyskania wybranego efektu, a ich montaż jest niezwykle prosty. Ten drobny dodatek możesz wykorzystywać okazjonalnie lub w codziennej fotografii w zależności od własnych potrzeb. Sprawdź rodzaje filtrów fotograficznych, dostępne na naszej stronie i dobierz je pod kątem własnych oczekiwań!

Rodzaje filtrów oraz sposób ich działania

Każdy rodzaj filtrów fotograficznych ma inny wpływ na odbieranie obrazu przez materiał światłoczuły w aparacie. Mogą one zmieniać barwy, podnosząc nasycenie kolorów na zdjęciu, redukować bliki świetlne czy chronić soczewkę przed niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz. Stosowanie filtrów może przynieść zachwycające efekty, ale nieumiejętność w ich wykorzystywaniu może się także przyczynić do zepsucia zdjęcia, dlatego warto zapoznać się z ich przeznaczeniem przed pierwszym użyciem. Oto kilka rodzajów filtrów fotograficznych, które znajdziesz w naszej ofercie!

Filtry UV

Filtr UV na obiektyw to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych elementów dodatkowych przy aparatach fotograficznych. Zbudowany jest ze specjalnej, przezroczystej powłoki, która dodatkowo chroni soczewkę oraz materiał światłoczuły urządzenia przed oddziaływaniem promieni ultrafioletowych. Zalecany jest szczególnie przy tworzeniu fotografii wysoko w górach, gdzie promieniowanie jest nasilone. Stanowi również element chroniący przed zabrudzeniami lub zarysowaniami samej soczewki obiektywu.

Filtry polaryzacyjne

Filtr polaryzacyjny to specjalistyczny sposób na poprawienie jakości fotografowanych kadrów. Filtr ten redukuje odbicia, idealnie sprawdza się, by pozbyć się odbić z szyb/szkła czy też m.in. do fotografii samochodów. Wyjątkowa struktura tego elementu przepuszcza wyłącznie światło liniowe, tym samym redukując większość światła rozproszonego w krajobrazie. Efekt jest szczególnie widoczny przy fotografowaniu nieba. Obraz staje się bardziej wyraźny, a kolory żywe i głębokie, podkreślające wszystkie detale kadru. Umożliwia również zwiększenie nasycenia barw na matowych powierzchniach.

Filtry ochronne

To jeden z często używanych oraz szczególnie przydatnych filtrów fotograficznych. Dzięki specjalnej powłoce w przezroczystym kolorze nie wpływa na efekty wizualne fotografii, zapewniając jednocześnie wyjątkową ochronę soczewki w obiektywie. Nie dopuszcza do delikatnych elementów kurzu, piasku, zabrudzeń czy wilgoci. W przypadku filtrów wyposażonych w specjalną powłokę hydrofobową stanowi skuteczne zabezpieczenie przed tłuszczami i płynami, a wszelkie zabrudzenia można zetrzeć bez trudu za pomocą suchej ściereczki.

Filtry ND

Filtry ND to tak zwane filtry neutralnie szare. Dzięki filtrom ND można tworzyć zachwycające ujęcia krajobrazów, a także tworzyć efekt „płynącej” wody dzięki możliwości naświetlenia obrazu na długim czasie naświetlania (bez filtra byłby prześwietlony na takim czasie pozwalającym rozmyć ruch). Zadaniem tego rodzaju filtrów fotograficznych jest zmniejszenie nadmiaru światła, docierającego do materiału światłoczułego w aparacie. Jednocześnie zachowuje on najbardziej neutralne kolory obrazu. Przy odpowiednim wykorzystaniu filtrów szarych możliwe jest uzyskanie efektu rozmycia, wynikającego z dłuższego czasu naświetlania również w przypadku jasnych ekspozycji.

Filtry z efektem

Tu na uwagę zasługuje StarScape - filtr dedykowany do astrofotografii. Skutecznie odcina określone długości fal w zakresie 580-590 nm charakterystycznym dla miejskiego i przemysłowego oświetlenia sztucznym źródłem światła (takim jakim są np. lampy sodowe). Pozwala to na oddanie prawdziwego piękna gwiaździstego nieba bez zanieczyszczenia żółtą poświatą.

Poznaj naszą ofertę filtrów fotograficznych!

Wszystkie wymienione rodzaje filtrów fotograficznych możesz teraz znaleźć w naszym sklepie internetowym. Oferujemy duży wybór elementów zmieniających wygląd zdjęcia, dopasowanych pod kątem średnicy obiektywu, na którym mają być zamocowane. Na naszej stronie znajdziesz filtry na obiektyw od znanych i cenionych producentów, jak firma Marumi, Hoya, filtry Irix, NiSi czy Genesis. Wybierając filtry fotograficzne dla własnego użytku kieruj się przede wszystkim ich rodzajem, średnicą oraz dopasowaniem do konkretnego obiektywu. Możesz również postawić na zakup całego pakietu filtrów w okazyjnej cenie, wybierając Zestaw filtrów Marumi Magnetic Slim Basic Kit 77mm. W skład jednego zestawu wchodzą trzy filtry wysokiej jakości: polaryzacyjny, neutralnie szary oraz ochronny. Całość dopełnia również magnetyczny adapter pozostałych elementów, dzięki któremu z łatwością umieścisz je na obiektywie. Kup filtry fotograficzne najwyższej jakości i zyskaj oryginalne fotografie w zupełnie nowej odsłonie!