Lustrzanki

Lustrzanki cyfrowe

Co to jest lustrzanka? Charakterystyka urządzenia

Lustrzanka to rodzaj aparatu fotograficznego, w którego wnętrzu zamontowano lustro. Służy ono lepszemu oddawaniu obrazu rzeczywistego, pozwala na precyzyjną ocenę głębi ostrości oraz ułatwia kadrowanie. Ze względu na zastosowany materiał światłoczuły, lustrzanki dzielą się na lustrzanki cyfrowe, posiadające matrycę, oraz lustrzanki klasyczne, zaopatrzone w błonę światłoczułą. Lustrzanki to jedne z najczęściej wybieranych aparatów fotograficznych, cenione za jakość zdjęć oraz profesjonalizm i łatwe użytkowanie. W tej kategorii znajdziesz modele lustrzanek cyfrowych od renomowanych marek, które możesz zakupić w naszym sklepie internetowym w wyjątkowo korzystnej ofercie

Lustrzanka cyfrowa — wybierz model, który spełni Twoje oczekiwania!

Przy wyborze lustrzanki cyfrowej warto zwrócić uwagę na 3 istotne cechy: rozdzielczość matrycy, czułość ISO oraz posiadane funkcje w danym modelu. Im wyższa rozdzielczość matrycy w lustrzance, tym lepszej jakości będą wykonanie nią obrazy. W przypadku ISO jest podobnie — im wyższa czułość, tym większa możliwość wykonania idealnego zdjęcia przy mniejszej ilości światła. Posiadane funkcje aparatu gwarantują Ci komfort i wygodę z jego korzystania, dlatego najlepiej dostosować je pod własne preferencje. Podstawowe funkcje lustrzanek cyfrowych to autofokus, pomiar światła, tryb ekspozycji, samowyzwalacz, efekty barwne, zdjęcia seryjne czy możliwość filmowania. Stawiając jasne wymagania, łatwiej Ci będzie dobrać odpowiedni model lustrzanki do swoich potrzeb.

Aparat cyfrowy – lustrzanka dla początkujących, jak i profesjonalistów

Lustrzanka cyfrowa, znana też jako aparat DSLR, to doskonały wybór, zarówno dla profesjonalistów, jak i zupełnych nowicjuszy w świecie fotografii. Posiada szereg zalet, a wśród nich wyróżniamy: możliwość wymiany obiektywów, automatyczne ustawienie ostrości, czyli autofokus oraz obecność tarczy trybów ekspozycji. Ta ostatnia cecha w modelach amatorskich aparatów pozwala na wybory tematyczne trybów, takich jak portretowy czy krajobrazowy. Dzięki temu aparat fotograficzny sam dostosowuje ustawienia pod konkretny tryb. Przy modelach profesjonalnych istnieje opcja samodzielnego zaprojektowania danych trybów. Dzięki możliwości wymiany obiektywów jeden aparat fotograficzny, typu lustrzanka może posiąść wiele dedykowanych funkcji i pozwolić na wiele różnych zastosowań w zależności od obiektywu, który do niego dołączysz. Od szerokokątnych po teleobiektywy lub te dedykowane do makrofotografii.

Początkowo lustrzanki służyły wyłącznie do fotografii, jednak szybko rozwinięto je pod kątem filmowania. Większość modeli posiada jakość Full HD, jednak coraz częściej pojawiają się również lustrzanki cyfrowe w rozdzielczości 4K. Choć aparaty bezlusterkowe rozwijają się prężnie, lustrzanki cyfrowe wciąż są bardzo popularne i często wybierane. Doceniają je zarówno profesjonalni fotografowie, jak i początkujący.

Lustrzanki Canon

Jedną z marek specjalizujących się w aparatach cyfrowych jest Canon. W ofercie naszego sklepu online posiadamy szeroki wybór lustrzanek, spośród których każdy może znaleźć coś dla siebie, bez względu na stopień zaawansowania w fotografii. Lustrzanki cyfrowe Canon sprzedawane są osobno lub w zestawach z obiektywami, kartami pamięci, wymiennymi bateriami i torbami ochronnymi. Canon oferuje stosunkowo tanie aparaty fotograficzne, dlatego jest to marka często wybierana na start. Wśród modeli dostępnych na naszej stronie można znaleźć między innymi lustrzankę Canon EOS 90D. Wyjątkowo szybka, przenośna i łatwa w użytkowaniu, idealnie sprawdza się do zdjęć przyrodniczych lub do dokumentowania rozgrywek sportowych. Wyposażona została w matrycę APS-C 32,5 MP, która zapewnia obiektywowi 1,6-raza większy zasięg niż w przypadku aparatów pełnoklatkowych. Fotografie w pełnej rozdzielczości idealnie sprawdzają się do wielkowymiarowego druku. Innym modelem wartym uwagi jest lustrzanka Canon EOS 6D Mark II. Pełnoklatkowa matryca zapewnia doskonałą głębię ostrości oraz obrazy o wysokiej jakości, zaś kompaktowa budowa chroni urządzenie przed wilgocią i pyłem. Zaawansowany autofokus pozwala na perfekcyjną regulację ostrości nawet przy niewielkiej ilości światła. W zestawie z kartą pamięci, torbą oraz obiektywem możesz znaleźć także model Canon EOS 2000D, który jest idealnym wariantem na początek. Decydując się na lustrzanki Canon, wybierasz wyjątkowy komfort i jakość w optymalnej cenie

Lustrzanki Nikon

Drugą z marek, które możemy polecić z naszego asortymentu, są lustrzanki cyfrowe Nikon. To firma będąca jednym z liderów wśród sprzętu fotograficznego, chętnie wybierana przez profesjonalnych fotografów. Nowoczesne technologie zastosowane w modelach takich, jak lustrzanka Nikon D500, pozwalają na niezwykłą precyzję i wysoką rozdzielczość zdjęć. Aparaty posiadają możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Dwa gniazda na karty pamięci z łatwością pomieszczą dużą ilość plików, również zapisanych w większych formatach, jak RAW. Niektóre z modeli lustrzanek Nikon są sprzedawane w zestawach z torbą, obiektywem, kartą pamięci oraz dodatkową baterią.

Wśród szerokiego wyboru dostępnych modeli każdy znajdzie lustrzankę idealną dla siebie, bez względu na stopień zaawansowania. Sprawdź naszą ofertę sklepu online, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu z obsługą CEWE FOTOJOKER!