Mocowanie Pentax

?

Obiektywy z mocowaniem Pentax K

Obiektywy Pentax, czyli prostota i niezawodność

Obecnie dzięki aparatom wbudowanym w smartfon, każdy ma możliwość wykonać zdjęcie w ułamek sekundy, naciskając odpowiedni przycisk. Prawdziwi pasjonaci stawiają jednak na wyższej jakości sprzęt, pozwalający dojrzeć i uchwycić więcej niż prosty mechanizm w telefonie.

Jednym z polecanych rozwiązań, chętnie wybieranym przez profesjonalistów oraz amatorów, są obiektywy wyposażone w legendarny bagnet typu K, czyli mocowanie Pentax. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór niezawodnych obiektywów marki Irix z mocowaniem do Pentaxa, stworzonych z myślą o łapaniu i uwiecznianiu najważniejszych momentów z otaczającego nas świata. Poznaj całą ofertę obiektywów wyposażonych w bagnet K i przekonaj się, który z nich będzie idealny dla Ciebie!

Mocowanie Pentax - charakterystyka

Bagnet typu K to specjalny rodzaj mocowania, występujący w obiektywach marki Pentax. Zostały skonstruowane z myślą o lustrzankach cyfrowych, wyposażonych w matrycę światłoczułą wielkości klatki 35 mm. Umożliwiają skuteczną pracę w trybie ręcznym oraz ustawiania szybkiego autofokusa, dzięki czemu idealnie dopasowują się do każdej sytuacji. Stosowanie mocowania Pentax pozwala na łączenie nowoczesnych lustrzanek z obiektywami o starszej optyce, stworzonymi jeszcze przed erą aparatów cyfrowych. Obiektywy Pentax można spotkać w wielu różnych typach. W naszym sklepie znajdziesz zarówno modele stało jak i zmiennoogniskowe, szerokokątne i teleobiektywy, a także obiektywy uniwersalne. Nie brakuje również wariantów do zadań specjalnych, czyli obiektywów makro lub fisheye. Każdy z nich doskonale sprawdzi się w poszczególnym rodzaju fotografii, od zdjęć krajobrazowych, przez portretowe, aż po ciekawe zniekształcenia i duże zbliżenia. Obejrzyj całą ofertę obiektywów z mocowaniem Pentax i wybierz modele, które najlepiej dopełnią Twoją fotografię!

Obiektyw Pentax dla profesjonalnych fotografów

Duża różnorodność obiektywów Irix do Pentaxa sprawia, że każdy fotograf może wśród nich znaleźć rozwiązania doskonałe dla swojej twórczości. W naszym asortymencie posiadamy wiele ciekawych modeli wartych zainteresowania. Wśród nich polecamy przede wszystkim obiektyw Irix Dragonfly 45mm f/1.4, wyróżniający się dzięki swojej niestandardowej ogniskowej 45 mm. Wykorzystaj go, aby stworzyć nowe, kreatywne obrazy, oparte na zupełnie nowych pomysłach! Obiektyw posiada specjalnie wzmocnioną konstrukcję, bazująca na metalowych elementach, dzięki którym może wytrzymać duże obciążenia. Został wyposażony w specjalny, antypoślizgowy pierścień ostrzenia, a dodatkowa funkcja “Focus Lock” pozwala zablokować pierścień we wskazanym miejscu, zatrzymując ostrość w wybranym położeniu. Wysokiej klasy system uszczelnień, najlepsze materiały oraz specjalnie wzmocniona konstrukcja pozwolą Ci skutecznie wykorzystać obiektyw w każdych warunkach, bez względu na pogodę. A to wszystko w niezwykle przystępnej cenie!

Pentax obiektywy - poznaj całą rodzinę!

Najlepsze obiektywy często łączą w sobie doskonałą jakość obrazu, prostą, lekką konstrukcję oraz intuicyjną obsługę. W naszym asortymencie z polecanych modeli mamy dla Ciebie obiektyw Irix Blackstone 11mm, zaprojektowany z myślą o pełnej klatce. Wariant ten łączy w sobie wiele inteligentnych rozwiązań, między innymi “Focus Lock” umożliwiający zablokowanie pierścienia ostrzenia w wybranej pozycji czy zastosowanie skali hiperfokalnej. Jej obecność informuje użytkownika o dostępnej głębi ostrości dla konkretnej wartości przysłony. To wyjątkowy obiektyw szerokokątny, posiadający specjalnie zaprojektowane soczewki, zapewniające wyjątkowo duży kąt widzenia oraz dystorsję na poziomie około 3%. Tylny uchwyt pozwala na zastosowanie dedykowanych filtrów żelatynowych oraz daje możliwość zastosowania długich czasów naświetlania. Obiektyw Pentax wyróżnia się niezwykłym, stylowym wyglądem, mocną obudową oraz stosunkowo niewielką wagą, a dzięki zastosowaniu odpowiednich uszczelnień gotowy jest do pracy w każdą pogodę.

Obiektywy marki Irix z mocowaniem do aparatów Pentax - lekkie, zwinne i niezawodne

Wśród całej rodziny obiektywów wykorzystujących system mocowania Pentax możesz znaleźć modele dopasowane do każdego rodzaju fotografii. Popularnym wyborem wśród naszych klientów jest obiektyw Irix Firefly 11mm, dopasowany do pełnej klatki. Ta wersja obiektywów odznacza się większą lekkością oraz kompaktową budową, która umożliwia zabranie go ze sobą wszędzie, gdzie chcesz. Jedną z zalet tego modelu jest wysokiej jakości optyka, umożliwiająca tworzenie fotografii o doskonałej rozdzielczości. Różnorodność kolorystyczna oraz szybki autofokus pozwalają na skuteczne realizowanie każdej wizji artystycznej. Doskonale sprawdzi się podczas długich podróży ze względu na dużą odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne, jak wilgoć czy kurz. Poznaj wszystkie modele z mocowaniem Pentax i rozbuduj swoją kolekcję niezawodnych, profesjonalnych obiektywów na każda okazję!