Albumy

Strona od 7

Album na zdjęcia wklejane, wsuwane – sprawdź ponad kilkadziesiąt modeli na CEWE FOTOJOKER!

Czym charakteryzuje się tradycyjny album na zdjęcia?

Tradycyjny album na zdjęcia to w większości przypadków produkt w twardej oprawie, ze sztywnymi kartkami w środku przekładanymi pergaminem. Albumy na zdjęcia wklejane należą do klasycznych produktów, które pozwalają przechowywać wyjątkowe fotografie w dowolnym kształcie i formacie. Od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na wklejenie wyłącznie odbitek czy także zdjęć z aparatów natychmiastowych lub ozdobnych naklejek.

Album fotograficzny daje nieograniczone możliwości w zakresie układu i przechowywania zdjęć. Tradycyjne albumy na zdjęcia wklejane mogą posiadać okładkę wzmocnioną w narożach okuciami, co dodaje im swego rodzaju elegancji. Okładki są zwykle wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, papieru introligatorskiego, materiału lub eko skóry. U nas kupisz zarówno albumy tradycyjne, jak i kieszonkowe, które są szyte, dzięki czemu będą niezniszczalne przez lata.

Dlaczego warto przechowywać zdjęcia w albumie?

Albumy fotograficzne pozwalają na przechowywanie wspomnień pod postacią zdjęć przez wiele długich lat. Tak jak dużo osób uznaje wyższość książki nad filmem, tak wybór albumu zamiast przechowywania zdjęć w pamięci telefonu albo w chmurze, jest unikalny i wyjątkowy.

Album na zdjęcia postawiony na półce obok ulubionych lektur ma ogromną wartość sentymentalną. Przeglądanie poszczególnych kart z odbitkami w gronie rodzinnym daje możliwość namacalnego odbioru zdjęć, odwrócenia ich i przeczytania zapisków, dat i dedykacji. Cyfrowy zapis jest także wartościowy, ale co jeśli nasz smartfon zostanie zgubiony lub ulegnie zniszczeniu? Część osób po zakupie nowego telefonu nie ma możliwości, umiejętności lub czasu, żeby zadbać o zabezpieczenie zdjęć i traci je bezpowrotnie. Forma albumu fotograficznego czy fotoksiążki zapobiega takim sytuacjom i pozwala sięgnąć po niezapomniane chwile w dowolnej sytuacji. Wiele osób ma tendencje do wykonywania bardzo dużej liczby zdjęć przy pomocy telefonu, które później giną w gąszczu innych. Album na zdjęcia pozwala wyselekcjonować najlepsze fotografie i odpowiednio je zabezpieczyć przed działaniem wilgoci czy kurzu.

Fotoalbum to także powrót do wspomnień i czasów dzieciństwa, kiedy to nasi dziadkowie czy rodzice korzystali z tej formy oglądania fotografii.

Co warto wziąć pod uwagę podczas zakupu albumu fotograficznego?

Jeśli chcesz kupić album fotograficzny, mamy dla Ciebie kilka wskazówek na co zwracać uwagę podczas zakupu:

  •  rozmiar i liczba stron w fotoalbumie - od tego zależy, ile fotografii zmieścisz we wnętrzu albumu. Możesz wybrać duży album 32 x 29 cm, który ma 60 stron albo album 30 x 30, który ma aż 100 stron. Jeśli posiadasz mniej zdjęć postaw np. na album kieszeniowy, który na jednej stronie pomieści tylko jedną fotografię. Mały album na zdjęcia można będzie łatwiej przechowywać.

  •  wielkość i kolor kart w fotoalbumie - to kwestia estetyczna i Twój indywidualny wybór. Jeśli zdecydujesz się na większy album na zdjęcia, możesz wówczas wkleić jedno zdjęcie na każdej karcie, co doskonale je wyeksponuje. Klasyczne kolory kart w albumach są białe lub czarne.

  •  rodzaj okładki i kart – okładka w albumie na zdjęcia jest pierwszym elementem, który przyciąga wzrok. Możesz wybrać klasyczną opcję w jednolitym kolorze albo różne ciekawe wzory. Interesującą opcją są także okładki z okienkiem, w którym można umieścić zdjęcie przewodnie dla całego albumu. Droższe albumy na zdjęcia będą miały grubsze karty, które są odporne na uszkodzenia.

Mały, a może duży fotoalbum na zdjęcia?

W zależności od Twoich preferencji możesz wybrać mały album na zdjęcia lub duży fotoalbum. W przypadku tych pierwszych warto zainwestować w kilka produktów, które zostaną podzielone tematycznie lub chronologicznie. Popularne albumy na zdjęcia 15x21 i albumy na zdjęcia 10x15 to produkty z kategorii małych, które są bardzo często wybierane przez amatorów fotografii. Warto tutaj wspomnieć, że zdjęcia w rozmiarze 10x15 cm to najczęściej zamawiany format odbitek. Doskonale zmieszczą się więc w dopasowanym fotoalbumie. Jeśli jednak przygotowujesz album w formie prezentu dla bliskiej Ci osoby lub chcesz uwiecznić szczególne chwile np. ze ślubu, warto skorzystać z dużego, eleganckiego fotoalbumu. Będzie on jeszcze lepiej oddawał uroczysty charakter wydarzenia i doskonale wyeksponuje najważniejsze chwile uchwycone na fotografiach!

Sprawdź także, czym jest fotoksiążka

Fotoksiążka to nowoczesny rodzaj albumu, który także można określić jako połączenie tradycyjnej formy książki z koncepcją albumu fotograficznego. Fotoksiążka jest wydrukowana w technologii cyfrowej i co najważniejsze, możesz ją zaprojektować samodzielnie! W zależności od Twoich preferencji możesz wybrać miękką lub twardą oprawę, rodzaj papieru, łączenie stron, format czy liczbę kartek. Na okładce może zostać nadrukowane wybrane zdjęcie i tekst. Masz możliwość skorzystania także z dodatkowych opcji jak np. wypukłe uszlachetnienie w kolorze złotym. W poszukiwaniu fotoksiążek, zajrzyj na www.cewe.pl.