Zwierzak przed obiektywem. 4 wskazówki jak zrobić sesję pupilowi - Blog FOTOJOKER.pl

Zwierzak przed obiektywem. 4 wskazówki jak zrobić sesję pupilowi

zdjęcia zwierząt

Na zdjęciach utrwalamy nie tylko ludzi, ale i zwierzęta domowe, które nieraz są traktowane jak pełnoprawni członkowie rodziny. Dlatego nietrudno znaleźć ich fotografie w albumach. Jednak wykonanie zdjęcia pupilowi wcale nie jest łatwym zadaniem. Poznaj nasze porady dotyczące organizacji sesji dla zwierzaka.

Nieraz mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zwierzęta domowe potrafią stworzyć niezwykłą więź ze swoim opiekunem, dlatego tak bardzo je cenimy. Towarzyszą nam w wielu codziennych i niecodziennych przygodach, więc naturalnie, że wśród archiwów fotograficznych znajduje się wiele ich zdjęć. Warto wykorzystać je i stworzyć CEWE FOTOKSIĄŻKĘ pokazującą jak spędzasz czas ze swoim pupilem lub uwiecznić jego słodki portret na CEWE FOTOOBRAZACH.  Świetnym pomysłem jest również zorganizowanie sesji zdjęciowej. Poznaj kilka naszych wskazówek, aby ten czas był produktywny i dostarczał rozrywki i zabawy, zarówno dla Ciebie, jak i pupila.

Czas i cierpliwość

Te dwa czynniki są bardzo istotne w czasie sesji zdjęciowej ze zwierzakiem. Czworonogi mają własny umysł i słuchają poleceń swoich opiekunów. Nieraz potrzebują przerwy od pstrykania zdjęć i pozowania, dlatego cierpliwość jest wymagana u fotografa. Pamiętaj, że zwierzęta wyczuwają nastrój ludzi, dlatego od Twojego nastawienie jest bardzo ważne. Dobra zabawa po Twojej stronie zapewnia sympatyczny czas dla czworonoga.

Przekupstwo? Zdecydowanie tak!

Ulubione smakołyki Twojego pupila pomogą w robieniu zdjęć, a także utrzymują jego zainteresowanie tą zabawą. Gdy zwierzak jest grzeczny i słucha Twoich poleceń – daj mu nagrodę i bawcie się dalej. Warto w sesję zdjęciową przeplatać zabawą, którą również można utrwalić na zdjęciu. W końcu naturalność na fotografiach to cecha pożądana na sesjach fotograficznych. Najlepsze ujęcia warto uwiecznić w CEWE FOTOKSIĄŻCE. To świetna pamiątka, dzięki której będziesz mógł obserwować, jak zmienia się Twój pupil oraz ile niesamowitych przygód macie na swoim koncie. Warto je wydrukować i cieszyć się nimi przez wiele lat.

Zaangażuj domowników

W sesji zdjęciowej z pupilem mogą brać udział wszyscy domownicy, którzy pomogą ustawić zwierzaka i zaaranżować przestrzeń. Dodatkowo tak zorganizowany czas jest świetną zabawą na wolny weekend spędzony w domu.  Więcej osób to również więcej pomysłów na ciekawą zabawę i aranżację. Inne osoby oprócz fotografa mogą wnieść do sesji nową wartość i ciekawe rekwizyty. Niech Twoi domownicy staną się zgranym zespołem na potrzeby sesji. Później ze słodkiego kadru możesz razem z CEWE stworzyć FOTO PUZZLE z wizerunkiem pupila. Stworzenie takiej układanki razem z dziećmi to świetna zabawa na sobotnie popołudnie w domowym zaciszu. To kreatywna, a zarazem edukacyjna rozrywka. W ten sposób spędzicie ze sobą czas zarówno podczas sesji, jak i po jej zakończeniu ciesząc rezultatami.

Zadbaj o odpowiednią perspektywę

zdjęcia zwierząt

Ważne, aby zadbać o odpowiednią perspektywę. Kąt prosty jest bardzo istotny w robieniu zdjęć jednak, gdy zwierzak jest sporo mniejszy od fotografa, to spróbuj ustawić aparat na wysokości jego oczu. Gdy robisz mu zdjęcie, możesz uklęknąć, przykucnąć, położyć się. Wszystko po to, aby znaleźć najpiękniejszy kadr.

Produkt ze zdjęciem zwierzaka na prezent

Zdjęcia zwierzaka możesz podarować komuś, wykorzystując CEWE FOTOPREZENTY. Kubek lub poduszka będą idealnym gadżetem dla kogoś, kto kocha zwierzęta. Podaruj komuś taki specjalny upominek i zobacz, ile on daje radości.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

1 komentarzZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *