Lato z bliskimi - zdjęcia na działce, balkonie i w ogrodzie - Blog FOTOJOKER.pl

Lato z bliskimi – zdjęcia na działce, balkonie i w ogrodzie

zdjęcia w ogrodzie

Lato to wyjątkowo szczęśliwy czas. Idealny moment, by spotkać się z bliskimi, bawić się wspólnie, grillować, relaksować się na łonie natury i łapać promienie słońca. Właśnie w czasie tegorocznych wakacji możemy cieszyć się wyczekiwanymi spotkaniami z przyjaciółmi, rodziną i bliskimi. Niech nasze ogrody i działki znów tętnią życiem, niech będzie słychać tam śpiew, gwar rozmów i muzykę. To świetny moment, by zatrzymać te chwile w kadrze. My dzisiaj podpowiadamy, jak zrobić zdjęcia w ogrodzie. Kilka sztuczek, by oprócz wyjątkowych dni na działce wrócić do domu z pięknymi fotografiami i pamiątką na lata. To co aparat w dłoń i zaczynamy letnią przygodę! 

Spokojny odpoczynek w zaciszu własnego ogrodu z bliskimi, weekend spędzony na działce z przyjaciółmi, czy słoneczne popołudnie na balkonie spędzone z przyjaciółką na plotkach to świetne okazje do zrobienia ciekawych zdjęć. Ciepły dzień jest idealnym momentem, aby pojechać na działkę, wyjść do ogrodu lub posiedzieć na balkonie, odpocząć od obowiązków, zrelaksować się i cieszyć się wyczekiwanym spotkaniem z bliskimi. To również dobry czas, by rozwijać Twoją fotograficzną pasję. Poznaj kilka naszych wskazówek, jak robić zdjęcia w ogrodzie.

Makrofotografia na działce

Weekendowe wyjazdy na działkę dodają Ci energii, prawda? Na wypad za miasto do swojego ulubionego zacisza warto zabrać aparat fotograficzny i poeksperymentować. Przyroda jest świetnym i bardzo wdzięcznym motywem do fotografowania. Na spacerze z Twoją ulubioną osobą spróbuj uchwycić rośliny, wykorzystując makro zbliżenia. Makrofotografia pozwoli spojrzeć z innej perspektywy na przyrodę oraz docenić jej ukryte cechy. Zbliżenie na biedronkę, która usiadła na Twoim ulubionym kwiatku zasadzonym na działce, może stać się zachwycającym kadrem.

Taka fotografia będzie mgła ozdobić Twój dom. Wykorzystaj ją i stwórz CEWE Fotoobraz lub Plakat, który będzie przypominał Ci o świetnych chwilach spędzonych na działce. Aby wykonać świetne zdjęcie wpisujące się w nurt makrofotografii, warto wykorzystać lupę powiększającą i przez jej pryzmat zrobić zdjęcie, jest to sposób, który nie wymaga zakupu specjalnego obiektywu do fotografii makro. Jeśli jednak chciałbyś uzyskać bardziej profesjonalny efekt, możesz zdecydować się na obiektyw szerokokątny M.Zuiko Digital ED 7-14mm F/2,8 PRO wraz ze statywem. Jeśli chcesz fotografować owady to pomocny w tym zadaniu okaże się obiektyw Olimpus M.Zuiko Digital ED 60mm f/2.8 Macro.  Odkryj, jak wyjątkowa jest natura i jak wiele ma nam do zaoferowanie również pod względem fotograficznym.

Relaksujący czas na balkonie

odbitki cyfrowe

 

Balkon to świetne miejsce do aranżacji, możesz spróbować posiać tam swój mały ogródek i fotografować jak rosną rośliny i jak szybko z małego ziarenka zmieniają się w okazałe warzywa lub owoce. Balkon to również idealna przestrzeń do relaksu i odpoczynku z bliskimi przyjaciółmi. Wystarczy orzeźwiający drink, ulubiona letnia playlista i odpoczynek gwarantowany. Tak beztroskie chwile warto uwiecznić na zdjęciach i wydrukować je na odbitkach cyfrowych lub zdjęciach natychmiastowych.  Robiąc zdjęcia na balkonie, warto poeksperymentować z perspektywą i próbować uchwycić np. zachód lub wschód słońca. Takie zdjęcia zawsze są dumą fotografa, dlatego warto je ładnie zaprezentować np. w okienku ozdobnego Pudełka na zdjęcia, które może zdobić Twoje mieszkanie lub stać się wyjątkowym upominkiem dla bliskiej osoby.

Zdjęcia w ogrodzie – wykorzystaj jego potencjał 

zabawa w ogrodzie

Masz wolne popołudnie i spędzasz czas w swoim ogrodzie z rodziną? To świetny i niezwykle odprężający moment w trakcie zabieganego tygodnia. Jak sprawić, aby jeszcze bardziej wykorzystać ten czas? Świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w pobliżu Twojego domu jest zabawa z aparatem.  Fotografowanie przyrody to dobra zabawa oraz bezcenna pamiątka na lata. Utrwal, jak dobrze bawisz się ze swoimi bliskimi, w czasie słonecznego popołudnia np. przesadzając kwiatki. W końcu ogród to nie tylko przyroda, ale także wiele cudownych chwil spędzonych na grillach i relaksie ze znajomymi.

zdjęcia w ogrodzie

Jeśli jednak chciałbyś skupić się na fotografii przyrody, to pobaw się perspektywą, możesz położyć się na ziemi lub stanąć na podwyższeniu, aby zrobić ciekawe i zaskakujące zdjęcie. Warto również wyposażyć się w obiektyw szerokokątny i statyw, aby wydobyć niewidoczne na pierwszy rzut oka cechy natury. Pamiętaj również o tym, że wybierając np. kwiat do sfotografowania, powinien on być jak najbardziej estetyczny.

Ciepłe dni i okres wakacyjny sprzyja spędzaniu czasu na łonie natury. Zabierz ze sobą aparat i uwieczniaj wszystkie piękne chwile, aby później przez wiele lat cieszyć się bezcennymi pamiątkami.

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *