Wyjątkowa galeria znanych osób wykonanych w technice "na blaszce" - Blog FOTOJOKER.pl

Wyjątkowa galeria znanych osób wykonanych w technice “na blaszce”

Fenomenalne połączenie historycznych i nowoczesnych technik fotograficznych zastosowała nowojorska fotograf – Victoria Will. Stworzyła serię kolodionowych portretów aktorów i celebrytów, którzy gościli na festiwalu filmowym w Sundance. Technika ferrotypowa, inaczej zwana metodą “na blaszce” została opatentowana w USA w 1855 roku przez Hamiltona L. Smitha. Była tam wyjątkowo popularna, większość zdjęć koloidalnych kojarzy się właśnie z tematami amerykańskimi. Ferrotypy były nieodporne na uszkodzenia mechaniczne, ale stosunkowo łatwe do wykonania i tanie. Dzięki temu stały się tak bardzo popularne.

Cecha szczególną tego typu fotografii jest fakt, że jest tylko jedna szansa na ujęcie. Tak też było w przypadku galerii Victorii Will, która w tym projekcie dawała szansę tylko jednemu ujęciu. Każde przedstawione w galerii zdjęcie wykonano za pierwszym strzałem. Powtórek nie było.

Jak Wam się podoba? My jesteśmy zachwyceni.

(źródło zdjęć: www.victoriawill.com)

Film z akcji:

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Iwona Łapińska

Content Marketing & PR Manager w firmie CEWE oraz fotograf amator. "Podróże i fotografia to moja pasja. Cieszę się, że fotografia jest nie tylko częścią życia prywatnego, ale również zawodowego."

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *