Wiosna w obiektywie – podpowiadamy co i jak fotografować, by na dłużej zachować jej piękno - Blog FOTOJOKER.pl

Wiosna w obiektywie – podpowiadamy co i jak fotografować, by na dłużej zachować jej piękno

Wiosna rozpoczęła się już na dobre. Nowa energia, która wypełnia przyrodę z pewnością przyniesie wiele fotograficznych inspiracji. Budzące się z zimowego snu krajobrazy, kwitnące krzewy, dzikie życie na łąkach i w lasach – to tylko kilka z podpowiedzi na oryginalne kadry. Jeżeli szukasz więcej pomysłów na to, co fotografować i jak później wykorzystać zdjęcia, to koniecznie zajrzyj do tego wpisu.

Zainspiruj się wiosną i chwyć za aparat

Budząca się do życia przyroda dostarcza wielu tematów do fotografowania. Właściwie każdy entuzjasta robienia zdjęć znajdzie o tej porze roku coś dla siebie. Jeśli uwielbiasz makrofotografię, to z pewnością spędzisz długie godziny w poszukiwaniu owadów i pajęczyn. Jeżeli korzystasz z teleobiektywu, to zdecydowanie powinieneś zainteresować się życiem ptaków – o tej porze roku można spotkać wiele gatunków, które wróciły z zimowej wędrówki. Wydłużający się dzień to także szansa dla fotografów krajobrazowych. Piękna pogoda z pewnością zachęci Was do spędzania czasu z aparatem poza domem.

Coraz cieplejsze dni skłaniają też do uprawiania aktywności fizycznej. Jeśli lubisz fotografię sportową, to wiosną znajdziesz zdecydowanie więcej okazji do rejestrowania dynamicznych ujęć. Wiosna to także częstsza okazja do korzystania ze światła zastanego i cieszenia się jego różnorodnością. A cieplejsze noce to gratka dla astrofotografów. Nie da się ukryć – wiosna sprzyja wszystkim fotografom.

Nie ukrywaj zdjęć na dysku – zaproś wiosnę do domu

Niezależnie od tego, co fotografujesz, nie chowaj swoich zdjęć na dysku. Podziel się nimi z rodziną oraz przyjaciółmi i zarażaj wiosenną energią. Świetnym pomysłem na zaprezentowanie rezultatów swojej pracy jest wykonanie fotoobrazu. To wysokiej jakości wydruk, który w piękny sposób podsumuje efekty Twoich fotograficznych wędrówek, a dodatkowo pozwoli na cieszenie się efektami wiosennych fotografii przez cały rok.

Wykonując fotoobraz możesz skorzystać z różnych materiałów i formatów. Wydrukuj swoją pracę np. na drewnie czy płótnie. Zastosuj różnorodne formaty. Fotoplakat XXL będzie stanowił świetny sposób na wyeksponowanie rozległej, wiosennej panoramy. Możesz także skorzystać z bardziej oryginalnych formatów, takich jak np. wydruk zdjęć na fotoobrazach Hexxas, które charakteryzują się sześciokątnym kształtem. Wykorzystując kilka takich płytek, możesz nawiązać np. do kształtu plastra miodu, co świetnie się sprawdzi w przypadku wiosennej makrofotografii.

Fotoobrazy CEWE to wiele rożnych wariantów, które dostosujesz zarówno do charakteru fotografii, jak i wnętrza, w którym będą eksponowane. Zdecyduj się na Alu-Dibond, jeżeli chcesz uzyskać nowoczesną, głęboką formę. Gallery Print to wydruk adresowany do najbardziej wymagających fotografów, z pewnością sprawdzi się w luksusowych wnętrzach. Plakaty fotograficzne, w tym także kolaże, to ciekawy pomysł na ozdobienie pokoju dziecka lub nastolatka. Pozwalają na częstą zmianę motywów, co jest pomocne w przypadku częstej zmiany gustów najmłodszych.

Fotografowanie wiosną jest zatem świetną okazją do wprowadzenia nieco świeżości, zarówno we własnych zdjęciach, jak i we wnętrzach. Warto więc chwycić za aparat, by zdobyć piękne kadry i wykonać zachwycające fotoobrazy, tak aby móc pochwalić się rezultatami swojej pracy.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Dominika Niewińska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *