Wielkanocne DIY ze zdjęciami - Blog FOTOJOKER.pl

Wielkanocne DIY ze zdjęciami

przygotowania do świąt

Przygotowania do Wielkanocy mogą umilić kreatywne zabawy z najmłodszymi. Ich efekty mogą posłużyć do stworzenia kreatywnych pamiątek i ozdób z własnymi fotografiami. Może chcesz poznać kilka ciekawych pomysłów na zabawę z dziećmi? Dzięki pomysłom DIY rozwiniesz w pociechach kreatywne umiejętności i będziecie mieć okazję do wspólnego spędzenia czasu.

Wielkanocne DIY – ozdoby z własnymi zdjęciami

Wielkanocne DIY – ozdoby z własnymi zdjęciami mogą być umieszczane w różnych miejscach w domu. Schowajcie je do doniczek, przymocujcie do tablicy korkowej czy umieśćcie na wielkanocnym stole. To gdzie znajdą swoje miejsce zależy już tylko od Waszej wyobraźni, jednakże najpierw trzeba je wykonać. Oto przepis jak tego dokonać.

Do stworzenie wielkanocnych ozdób z własnymi zdjęciami potrzebne będą:
  • Klej
  • Nożyczki (ewentualnie taśma klejąca)
  • Kolorowe kartki
  • Wykałaczki
  • Wydrukowane własne, ulubione zdjęcia

Pierwszym krokiem jest przygotowanie Twoich ulubionych fotografii. W tym celu warto wydrukować Twoje zdjęcia, z których wytniesz twarze bliskich lub wybierz CEWE Naklejki minifotki, które umożliwią Ci bezpośrednie naklejenie zdjęć na kartkach. Pierwszy sposób jest dobry wtedy, gdy chcesz zamówić większą liczbę zdjęć do archiwum i jednocześnie zrealizować pomysł na ozdoby. W takiej sytuacji po prostu zaznacz w kreatorze po 2 sztuki wybranej fotografii, z której chcesz wyciąć twarze bliskich (czy inne motywy, które chcesz nakleić na swoje wielkanocne ozdoby).

Gdy już CEWE Zdjęcia lub CEWE Naklejki mini fotki dotrą do Twojego domu możesz rozpocząć kolejny etap prac. Teraz wytnij z kolorowych kartek kształty kwiatków, serduszek lub inne motywy, które kojarzą Ci się z Wielkanocą. Następnie za pomocą kleju lub dwustronnej taśmy klejącej przymocuj wycięte fragmenty zdjęć do wcześniej wyciętych kawałków kartek (jeśli masz CEWE Naklejki mini fotki to możesz przykleić je do kartek bezpośrednio). Papierowe elementy przytwierdź klejem lub taśmą klejącą do patyczka.

wielkanocne DIY (1)

Twoje wielkanocne ozdoby są już gotowe! Teraz powbijaj patyczki w ziemię w doniczkach, w tablicę korkową lub w ciasto czy inne potrawy, a Twoje mieszkanie lub wielkanocny stół zmienią się w miejsce pełne radości, uśmiechów… i zdjęć!

W oparciu o powyższy pomysł możesz stworzyć także dodatki do pisanek lub koszyczka wielkanocnego. Wystarczy przykładowo wyciąć kartki kolorowego papieru w kształt zajączka lub jajeczka. Po naklejeniu na nich ulubionych zdjęć przymocuj je za pomocą taśmy dwustronnej do pisanek. Takie pisanki z pewnością zaskoczą wszystkich gości i stworzą wyjątkową wielkanocną atmosferę.

wielkanocne DIY (2)

Złóż oryginalne życzenia – wielkanocne DIY

CEWE Fotokartki to najlepszy i najłatwiejszy sposób, aby złożyć bliskim oryginalne, życzenia. W tym roku możesz dodać do nich osobisty akcent. Warto wspólnie spędzać czas i tworzyć wielkanocne DIY.

Nasz pomysł na CEWE Fotokartkę DIY to zaprojektowanie kartki z wielkanocnymi życzeniami, do której będzie dołączony rysunek wykonany przez Twoją pociechę. Razem siądźcie do malunków i za pomocą kredek, farbek, pisaków czy kredy stwórzcie obrazki przedstawiające Wasze ulubione wielkanocne motywy. Rysunek zajączka, pisanek, bazi czy baranka będzie okazją do poznania tradycji i rozwijania kreatywności. A u adresatów życzeń z pewnością wywoła wiele uśmiechów.

wielkanocne diy

Gdy już macie gotowe rysunki pozostaje do rozważenia tylko kwestia techniczna – jak przenieść rysunki do CEWE Fotokarki. Pierwszy pomysł to po prostu włożenie rysunków między strony CEWE Fotokartki. Wtedy z dzieciakami będzie mieć bardzo ambitne zadanie wykonania tylu rysunków, ile jest adresatów Waszych życzeń.

Ambitne, ale jednocześnie bardzo przyjemne i radosne!

pisanki

Bezpośrednia wysyłka życzeń do bliskich

Z drugiej strony możecie chcieć wysłać kartki z CEWE bezpośrednio do adresatów (i skorzystać z wysyłki bezpośredniej). Wtedy Wasze obrazki też mogą być dołączone do CEWE Fotokartek. Wystarczy je zeskanować (możecie użyć domowego skanera lub odpowiedniej opcji skanowania obrazów dostępnej w smartfonie) i dołączyć do projektu fotokartki. Jako że możecie umieszczać w niej dowolne fotografie, to zawarcie w niej wielkanocnego rysunku autorstwa Waszych milusińskich będzie równie bezproblemowe.

Wielkanocne DIY – to tworzenie, kreatywna zabaw i przede wszystkim czas razem. Miłego projektowania!

 

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *