Ubezpieczenie aparatu – na co zwrócić uwagę? - Blog FOTOJOKER.pl

Ubezpieczenie aparatu – na co zwrócić uwagę?

ubezpieczenie aparatu (2)

Aparaty fotograficzne to współcześnie niezwykle zaawansowane sprzęty, łączące w sobie sprzęty do rejestrowania obrazów i minikomputery. Jeśli już posiadasz swój wymarzony model i masz w sobie zapał do wykonywania zdjęć, to pamiętaj o jego ubezpieczeniu. Da Ci to spokój, który umożliwi Ci beztroskie fotografowanie i filmowanie w każdym miejscu bez obaw.

Dlaczego warto ubezpieczyć aparat?

Chociaż współczesne aparaty coraz częściej posiadają wytrzymałe, magnezowe konstrukcje czy stosuje się w nich liczne uszczelnienia, które chronią je przed wpływem wilgoci, pyłu czy kurzu, to jednak wciąż elektronika narażona jest na wiele niebezpieczeństw. Sprzęt może ulec samoistnej awarii wskutek wadliwego działania podzespołów, ulec uszkodzeniu w wyniku urazu mechanicznego czy możesz paść ofiarę kradzieży. Chociaż życzymy Ci jak najdłuższego beztroskiego i spokojne użytkowania ulubionego sprzętu. Dlatego polecamy dowiedzieć się, jak skutecznie zaradzić zagrożeniom. A przynajmniej przygotować się na nie tak, aby w razie czego móc zachować spokój.

Właśnie temu służy ubezpieczenia sprzętu fotograficznego – Twojemu spokojowi. Mając ubezpieczony sprzęt, który w razie przypadkowego uszkodzenia zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy na koszt ubezpieczyciela, możesz bez obaw oddać się fotografowaniu w każdych warunkach. Podobnie w przypadku ubezpieczenia od ewentualnej kradzieży. Nie musisz już dłużej chować sprzętu przed całym światem, krępując się na wycieczkach turystycznych przed sfotografowaniem w miejscu publicznym rzeczy, które Cię zachwyciły.

aparat w walizce

Ubezpieczenie aparatu – pomoc, gdy skończy się gwarancja producenta

Ubezpieczenie sprzętu to zabezpieczenie, które służy Ci także po zakończeniu ochrony gwarancyjnej przez producenta. W takich sytuacjach nawet gdy skończy się standardowy roczny lub dwuletni okres ochrony oferowanej przez producenta, ubezpieczenie działa na zasadzie dodatkowej ochrony gwarancyjnej. Dzięki temu, gdy Twój egzemplarz sprzętu okaże się awaryjny, nie musisz martwić się o zakup innego. Po prostu możesz oddać go do naprawy, która nie obciąży Twojego budżetu, tak jakby wciąż trwała ochrona gwarancyjna.

Ubezpieczenie aparatu – niezbędne dla profesjonalistów

Ubezpieczenie przyda się każdemu pasjonatowi fotografii – zarówno amatorowi, jak i profesjonaliści. Ten drugi jednak ma z tego taką dodatkową korzyść, że w przypadku awarii, uszkodzenia lub kradzieży sprzętu nie musi obawiać się o swoje wyniki finansowe czy możliwość realizacji zlecenia. Szybka naprawa z zaufanym serwisie na koszt ubezpieczyciela zapewni łatwą kontynuację pracy zawodowej.

ubezpieczenie aparatu (3)

Ubezpieczenie sprzętu oznacza także większą śmiałość w przypadku realizacji zleceń. Gdy masz ubezpieczony sprzęt, łatwiej jest skupisz się na trudnych, czy wręcz szalonych wyzwaniach. Można dzięki temu łatwiej przełamywać kolejne granice własnej pasji i pracy.

Ubezpieczenie od CEWE FOTOJOKER – Twoja ochrona sprzętu

CEWE FOTOJOKER i Europa Ubezpieczenia gwarantuje Ci zabezpieczenie, które sprawi, że możesz fotografować bez żadnych obaw. Po prostu skup się na świetnych kadrach i nie martw, jeśli coś pójdzie nie tak. W ramach ubezpieczenia oferowanego przez CEWE FOTOJOKER możesz ubezpieczyć nie tylko swój aparat – to także możliwość zadbania o bezpieczeństwo i Twój spokój w przypadku używania kamer, lamp fotograficznych i obiektywów. Możesz więc być spokojnym nawet wtedy, gdy uszkodzeniu lub kradzieży ulegnie body z podłączonym obiektywem i lampą błyskową.

Ubezpieczenie możesz nabyć w dwóch podstawowych formach. Pierwsza z nich obejmuje zabezpieczenie na wypadek awarii i działa na zasadzie podobnej do przedłużonej gwarancji. Drugi wariant to możliwość dodatkowego zabezpieczenia się na wypadek przypadkowego uszkodzenia i kradzieży. W takiej sytuacji gdy zdarzy się jakaś przykra niespodzianka w przypadku upadku czy zniknięcia sprzętu ubezpieczyciel pokryje koszty transportu i naprawy w punkcie serwisowym lub zwróci równowartość danego sprzętu.

Okres ubezpieczenia może trwać od 12 do 48 miesięcy. Dzięki temu możesz dopasować ubezpieczenie do posiadanego sprzętu. Jeśli planujesz niebawem wymianę możesz wybrać krótszy okres, aby móc swobodnie wymieniać sprzęt. Jeśli jednak kupujesz sprzęt na lata możesz skorzystać z dłuższego okresu, jednocześnie mając korzyść w stosunkowo niższej cenie za ten okres. Warto przy tym podkreślić, że w przypadku awarii sprzętu okres odpowiedzialności producenta rozpoczyna się po zakończeniu gwarancji producenta.

Zaczynamy wakacje pełne pięknych zdjęć!

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *