Nikon, Paloma Parrot i Świeta Bożego Narodzenia - Blog FOTOJOKER

Nikon, Paloma Parrot i Twarze Świąt Bożego Narodzenia

Paloma Parrot

Niemiecka fotograf, Paloma Parrot, wybrała się w podróż po Europie, aby sportretować osoby kultywujące najpopularniejsze tradycje Świąt Bożego Narodzenia. W praktyce pokazała możliwości aparatu Nikon D7500 z obiektywami NIKKOR – omówienie efektów tej fotograficznej podróży zobaczysz w naszym artykule.

Dla większości z nas to Święty Mikołaj jawi się jako… człowiek odpowiadający za Święta. Tak naprawdę jednak wiemy, że na to wszystko co związane z magią obchodów Bożego Narodzenia pracuje mnóstwo ludzi – w każdym rejonie świata, przez cały rok.

Portrety prezentujące możliwości obiektywów NIKKOR przedstawiają osoby, których pracy na co dzień nie widać, jednak jest ona niezbędna, Aby świątecznym europejskim tradycjom stało się zadość. Począwszy od jednego z lapońskich treserów reniferów czy hodowcy drzewek świątecznych w Danii przez brytyjskich drukarzy kartek i skarpet po niemieckiego producenta zabawek — ta ekskluzywna seria zdjęć prezentuje umiejętności twórców i sztukę rzemieślniczą o tematyce świątecznej.

Komentując swoje prace, Paloma Parrot powiedziała:

„Jako fotograf portretowy potrzebuję sprzętu, który cechuje się wyjątkowo dokładnym rozpoznawaniem obiektów. Musi również dysponować doskonałą jakością oraz swobodą pozwalającą opisać historię osoby przy użyciu tylko jednego korpusu aparatu i obiektywu. Oba obiektywy, z których korzystałam podczas tych sesji zdjęciowych, zapewniały niezwykłą elastyczność. Mogłam wykonać osobiste portrety tych osób bezpośrednio w ich środowisku pracy i pokazać, jaka jest ich rola w tworzeniu atmosfery świąt Bożego Narodzenia”.

Paloma Parrot wykonywała zdjęcia aparatem D7500.

Razem z tą lustrzanką cyfrową formatu DX firmy Nikon korzystała z następujących obiektywów NIKKOR:

  • AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR: Ten zaawansowany, kompaktowy i uniwersalny  obiektyw zmiennoogniskowy formatu DX umożliwia zarówno fotografowanie szerokich planów, jak i zbliżeń typowych dla teleobiektywu, co sprawia, że może być używany w większości zastosowań — od bliskich portretów po fotografię podróżniczą. Funkcja redukcji drgań firmy Nikon pomaga uzyskać doskonałą ostrość obrazu, a lekki korpus obiektywu zapewnia dobre wyważenie aparatu.
  • AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G Ten jasny stałoogniskowy obiektyw 50 mm o dużym otworze względnym f/1,4 nadaje się doskonale do fotografowania przy słabym oświetleniu lub gdy wymagana jest mała głębia ostrości. Jest również wyposażony w cichy silnik falowy (SWM) firmy Nikon, który zapewnia szybkie i ciche działanie autofokusu.

Fotografowie, których seria zdjęć „Twarze Świąt Bożego Narodzenia” zainspiruje do eksperymentów doskonalących warsztat fotografii portretowej, mogą skorzystać z promocji przygotowanej przez FOTOJOKER. Do aparatu Nikon D7500 klient otrzymuje voucher na usługi CEWE w wysokości 1000 zł albo 50% rabatu na lampę SB700 (to Klient decyduje). Oprócz tej akcji, jeżeli klient odda w sklepie swój stary aparat, to przy zakupie D7500 otrzyma na niego rabat w wysokości 430 zł.

Wracając jednak do tematu zdjęć Palomy Parrot – interesuje Cię kim są osoby z serii “Twarze Świąt Bożego Narodzenia”? Zajrzyj na stronę NIKONA, aby poznać ich historię.

Kim jest Paloma Parrot?

Paloma Parrot jest niemiecką fotografką mieszkającą w Dortmundzie. Dzieli się swoim punktem widzenia zza obiektywu od ponad 20 lat. Jest znana ze swojego minimalistycznego, graficznego stylu i kieruje się stwierdzeniem, że „mniej zawsze znaczy więcej”. Oglądając jej prace czujemy, że to bardzo zróżnicowane fotograficzne dzieła sztuki.

Zobacz więcej prac na Instagramie Palomy klikając TUTAJ.

Źródło zdjęć: Nikon.pl, @palomaparrot Instagram, Fotojoker.pl

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

3 komentarzeZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *