„Nasze Święta, nasza Rodzina” - opowieść Agnieszki Majewskiej - Blog FJ

„Nasze Święta, nasza Rodzina” – opowieść Agnieszki Majewskiej

Majewska i fotoksiążka

Jak zwyciężczyni konkursu na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ROKU 2015 i bohaterka reklam telewizyjnych CEWE w tym roku przygotowała się do Świąt Bożego Narodzenia? Oto opowieść Agnieszki Majewskiej…

Majewska i fotoksiążka

Święta Bożego narodzenia są dla nas niezwykle ważne, ponieważ jest to czas, który poświęcamy przede wszystkim najbliższym. Już same przygotowania do nich dają nam mnóstwo szczęścia i radości. Ze szczególną starannością dbamy o odpowiednią atmosferę, panujący nastrój i o to by każdy czuł się potrzebny. Wraz z mamą i babcią krzątamy się po kuchni a mój mąż z tatą troszczą się o to by w domu stała przepiękna choinka, która rozbłyśnie tysiącem magicznych światełek. Dzieci zawsze towarzyszą nam we wszystkich świątecznych obowiązkach, a swoją radością i uśmiechem tworzą niepowtarzalną magię świąt.

Nasz własny sposób na tradycję

Co roku uwieczniamy wspólnie spędzane chwile na zdjęciach i kultywujemy zwyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Elementem, którego nie może u nas zabraknąć, jest wspólne kolędowanie. Wszyscy siadamy w jednym pomieszczeniu, blisko choinki i śpiewamy dopóki gardła nie zmuszą nas do chwili przerwy. Czasem chórem śpiewa nawet 20 osób! Stworzenie i zachowanie takich bezcennych chwil jest niełatwym, ale bardzo przyjemnym wyzwaniem. Początkowo starałam się zapewnić rodzinie własnoręcznie drukowane śpiewniki, tak by każdy miał taką samą kolejność kolęd i pastorałek. Niestety, z roku na rok kartki się gubiły i problem powracał. W zeszłym roku wpadłam na świetny pomysł i w prezencie dla rodziny stworzyłam CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, którą nazwałam „Rodzinne kolędowanie”.

Majewska i fotoksiążkaRozśpiewana rodzina 

Nasza rodzinna CEWE FOTOKSIĄŻKA w postaci śpiewnika jest nie tylko zbiorem najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, ale także albumem fotograficznym ze zdjęciami zebranymi podczas wszystkich wspólnie spędzonych świąt Bożego Narodzenia. Dzięki temu możemy cieszyć się nie tylko wspólnym kolędowaniem, ale także wspominać miło spędzone, rodzinne chwile.Majewska i fotoksiążka

Kolędy i wspomnienia 

Podczas projektowania CEWE FOTOKSIĄŻKI „Rodzinne kolędowanie”, użyłam gotowych elementów z programu CEWE, których ogrom nie ograniczał moich pomysłów, a nawet je rozwijał. Długo nie mogłam zdecydować się na jedno tło, kolorowy clipart czy odpowiednią ramkę. Dlatego postanowiłam podzielić mój śpiewnik na 3 części: Kolędy polskie, Kolędy zagraniczne, Pastorałki.

Potrójna radość z projektowania 

Dzięki temu, wybór nie był już taki trudny, a ja mogłam czerpać radość z projektowania w trzech różnych stylach. Efekt końcowy to było TO! Śpiewniki wyszły przepiękne, a co ważniejsze, moja rodzina była nimi zachwycona. W zeszłym roku takie CEWE FOTOKSIĄŻKI trafiły pod choinkę w formie wyjątkowych prezentów – to przecież podarunek prosto z serca, bo wykonany samodzielnie. Najważniejsze, że śpiewniki sprawiły bliskim mnóstwo radości i pozwoliły na spędzenie tylu ciepłych, świątecznych momentów podczas rodzinnego kolędowania. Obiecałam sobie i rodzinie, że będę wykonywać reedycje „śpiewnika”, tak by uwiecznić kolejne fotografie powstałe podczas świąt Bożego Narodzenia. Co roku przybywa nam wspomnień, a te chcemy zachować i przekazywać z pokolenia na pokolenie – CEWE FOTOKSIĄŻKA to nasza tradycja, nasze Święta i nasza rodzina.Majewska i fotoksiążka

Ten artykuł ukazał się w Świątecznym numerze naszego kwartalnika, który możesz w całości przeczytać zarówno online (kliknij w banner poniżej), jak i w wersji drukowanej (wysyłamy lub odbierasz bezpłatnie w każdym salonie Fotojoker). Już zapraszamy do numeru wiosennego, który ukaże się w kwietniu! Tymczasem jako CEWE i Fotojoker życzymy Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Majewska i fotoksiążka

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

5 komentarzyZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *