Prezenty dla pasjonatów fotografii - Blog FOTOJOKER.pl

Prezenty dla pasjonatów fotografii

Święta to chwile, kiedy chcemy dawać radość naszym bliskim i spędzać z nimi jak najwięcej czasu. W tym okresie warto spełniać marzenia tych, których kochamy. Dziś podpowiadamy,  jaki prezent dla fotografa wybrać, tak aby odkrywał kolejne obszary fotografii. 

W tym roku mogliśmy rozwijać nasze pasje i odkrywać, co najbardziej nas interesuje. Święta to dobry moment, by pokazać bliskiej osobie, że dobrze ją znamy i cenimy w niej jej zaangażowanie w hobby. Na pewno będzie jej miło, jak znajdzie pod choinką prezent od serca, dzięki któremu będzie mogła realizować swoje pasje I rozwijać umiejętności fotograficzne.
prezent dla pasjonatów fotografii (1)

Torba fotograficzna – by z łatwością zabrać sprzęt na sesję

Wygodna torba fotograficzna to podstawa. Dzięki temu fotograf może wygodnie zabrać sprzęt i akcesoria fotograficzne. To świetny upominek dla osób, które uwielbiają robić zdjęcia w terenie lub specjalizują się w sesjach plenerowych. Przykładem świetnie zaprojektowanej torby fotograficznej, która przypadnie do gustu każdemu entuzjaście robienia zdjęć jest Peak Design EVERYDAY SLING. To co przede wszystkim wyróżnia produkty Peak Design to bardzo funkcjonalne rozwiązania. Przykładowo torba posiada specjalne przegródki Cradle Fit, które ułatwiają zaaranżowanie miejsca na sprzęt.

Peak Design EVERYDAY SLING wyróżnia się estetyczną i ergonomiczną budową. To sprawia, że nie tylko jej noszenie jest bardzo komfortowe, ale również sięganie po sprzęt i akcesoria. Dodatkowo posiada mocowanie na statyw fotograficzny, tak więc każdy pasjonat fotografii będzie mógł zabrać  trójnog w teren. A to oznacza, że może mieć jeszcze więcej możliwości wykonania udanych zdjęć.

Statyw fotograficzny – niezbędny sprzęt każdego fotografa

Statyw to kolejny świetny pomysł na prezent dla fotografa. Niezależnie od tego, jakie zdjęcie najbardziej lubi robić bliska Ci osoba, to z pewnością przyda się statyw. Otóż w zasadzie nie ma gatunku fotografii, w którym nawet czasami nie przydaje się statyw. Od fotografii makro, przez uliczną, portretową, krajobrazową, przyrodniczą (np. do podparcia teleobiektywu) po podróżniczą. Zawsze może zdarzyć się konieczność ustabilizowania aparatu lub wsparcia go na czymś, aby móc schować się nieopodal (takie drugie zastosowanie miewa statyw w fotografii przyrodniczej).

Jeżeli więc poszukujesz prezentu dla fotografa w formie statywu, to interesującą propozycję stanowi Benro iT15. Dlaczego? Otóż jest to bardzo solidny trójnóg, na którym można zawsze polegać. Posiada rozwiązania, których należy oczekiwać od dobrego i funkcjonalnego statywu – niezależnie rozstawiane nogi, mocne i ergonomiczne blokady nóg, odpowiednio wyprofilowane elementy, którymi łatwo jest manipulować czy pianka owinięta wokół jednej z nóg, która zwiększa wygodę operowania statywem np. zimą.

Aparat fotograficzny – idealny prezent dla fotografa pod choinkę

Jeśli chcesz podarować bliskiej osobie, coś co pozwoli rozwinąć jej pasję, to postaw na ciekawy model aparatu. Zwłaszcza taki, dzięki któremu będzie robić jeszcze piękniejsze zdjęcia. Święta to świetna okazja, aby sprezentować fotografom sprzęt, o którym nie tylko od dawna marzą, ale także który pozwoli im wnieść ich pasję na nowy poziom.

Przykładem takiego sprzętu jest bezlusterkowiec Canon EOS R6. Przed opisaniem jego zalet związanych stricte z jego specyfikacją, warto wspomnieć o czymś, co dotyczy całej serii pełnoklatkowych bezlusterkowców Canona. Otóż jeśli obdarowywana przez Ciebie osoba używa lustrzankę tego producenta i posiada do niej obiektywy, to wcale nie oznacza, że w przypadku otrzymania w prezencie na Święta nowego sprzętu, będzie musiała postarać się o nowe obiektywy. Otóż wystarczy wykorzystać dedykowany adapter, który pozwala na stosowanie obiektywów Canona z mocowaniem EF do aparatów z bagnetem R.
aparat fotograficzny - pomysł na prezent dla fotografa
Przechodząc jednak do samego Canona R6, trzeba zacząć od tego, że to aparat idealny dla tych fotografów, którzy pragną uchwycić każdy szczegół otaczającego ich świata. Ten bezlusterkowiec wyróżnia się prędkością działania – jego tryb zdjęć seryjnych pozwala na rejestrowanie obrazów z prędkością 20 kl./s. Jego wydajność podkręca także niezwykle wydajna stabilizacja obrazu, która cechuje się wydajnością 8 stopni EV. Oznacza to, że wykonasz doskonale ostre fotografie w każdych warunkach.

Canon EOS R6 to świetny prezent nie tylko dla fotografów – zadowoli także filmowców (i fotografów o ambicjach operatorskich). Model ten umożliwia rejestrowanie wideo w jakości 4K 60 kl./s i Full HD z prędkością 120 kl./s. Oznacza to, że aparat ten pozwala na rejestrowanie niezwykle szczegółowych filmów i jednocześnie daje możliwość filmowania w trybie slow motion. Dzięki temu obrazy stają się podwójnie szczegółowe – w odniesieniu do rozdzielczości obrazu i chwytania każdego momentu.

Prezent dla fotografa w naszym sklepie

Zajrzyj do sklepu Fotojoker, aby znaleźć jeszcze więcej pomysłów na świąteczny prezent dla fotografa. Ta pasja dostarcza naprawdę wiele pomysłów – ciesz się, że masz w swoim gronie osobę o takich zainteresowaniach. To naprawdę ułatwia Ci szukanie prezentów. Poza tymi przykładami możesz wybierać pośród kart pamięci (tych nigdy dość), zapasowymi akumulatorami,  systemami zdalnego wyzwalania migawki, obiektywami, paskami i wielu więcej.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *