Pracownicy CEWE zbudowali domki dla puszczyków - Blog FOTOJOKER.pl

Pracownicy CEWE zbudowali domki dla puszczyków

CEWE chętnie angażuje się w ważne sprawy. Tym bardziej z wielką radością przystąpiliśmy do projektu budowy budek lęgowych dla puszczyków. Zaprosiliśmy do naszej firmy znawcę ptaków i fotografa przyrody – Marka Zarankiewicza, który podzielił się z nami cenną wiedzą, nadzorował proces budowy domków oraz montowanie ich na okolicznych drzewach. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym dla przyrody przedsięwzięciu.

Historia tworzenia budek lęgowych dla ptaków sięga aż XV wieku. Co prawda celem ich budowy było początkowo przejęcie jaj, ale zapoczątkowało proces wzajemnego zrozumienia i korzyści wynikających ze wspólnego życia. Bliskość budek lęgowych daje możliwość  obcowania z pięknem przyrody – słuchanie ptasich śpiewów oraz przyglądanie się z bliska ptakom na pewno sprawi ogromną satysfakcję nie tylko pracownikom CEWE, ale również mieszkańcom Sławięcic i Kędzierzyna-Koźla.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii z tego niezwykłego wydarzenia.

Puszczyk w całej okazałości 🙂

zdj. fotolia.com

zdj. fotolia.com

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Iwona Łapińska

Content Marketing & PR Manager w firmie CEWE oraz fotograf amator. "Podróże i fotografia to moja pasja. Cieszę się, że fotografia jest nie tylko częścią życia prywatnego, ale również zawodowego."

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *