Peak Design: plecak Everyday Backpack 30L - Blog FOTOJOKER.pl

Peak Design: plecak Everyday Backpack 30L

Zapraszam do lektury kolejnego wpisu o produktach marki Peak Design. Ta część poświęcona jest produktowi, który w mojej ocenie budzi w środowisku fotograficznym najwięcej emocji. Jest to plecak Peak Design Everyday Backpack 30L.

Przez następne 14 dni plecak w wariancie grafitowym będziecie mogli kupić z rabatem 10%.

Peak Design Everyday Backpack 30L w ofercie CEWE FOTOJOKER dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: grafitowej i popielatej. Jego pojemność według specyfikacji producenta wynosi 30 litrów, jednak w zależności od potrzeb możemy ją zmniejszyć do 18 lub 20 litrów. Plecak, podobnie jak inne prezentowane wcześniej produkty jest objęty dożywotnią gwarancją producenta.

Wygląd, wykonanie i funkcjonalność

Zacznijmy od wyglądu. Tutaj oczywiście dużo zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Osobiście należę do grupy, która ocenia plecak jako jeden z najładniejszych produktów dostępnych na rynku. Przy tym, co warto podkreślić, Peak Design Everyday Backpack nie wygląda jak typowy plecak fotograficzny. To ważne gdy jesteśmy np. w środowisku miejskim lub gdy wykonujemy zdjęcia ślubne. W tej sytuacji klientowi, poza zdjęciami zależy również na naszej nieskazitelnej prezencji. Peak Design Everyday Backpack będzie stanowił doskonałe uzupełnienie eleganckiej stylizacji.

Plecak wykonano z nieprzemakalnego i wytrzymałego materiału Kodra 500d. Zastosowano w nim zamki typu zipp, które chronią przed przenikaniem wilgoci do środka nawet podczas użytkowania w deszczu czy podczas opadów śniegu. Obok zamków, na bokach plecaka znajdziemy również specjalne małe oczka, przez które możemy przewlec pasek ułatwiający otwieranie i zamykanie zamka. Takie rozwiązanie pozwala też na lepsze zabezpieczenie sprzętu przed osobami trzecimi.

Na przedniej klapie znajduje się opatentowany zamek MagLatch, który samodzielnie się zatrzaskuje po zamknięciu pokrywy. Pojemność górnej przegrody możemy zmieniać poprzez przesunięcie podstawy oraz za pomocą jednego z czterech zaczepów.

Na górze plecaka znajdziemy też oddzielną, zamykaną na suwak komorę, która jest podzielona na dwie części. W płytszej możecie umieścić np. dokumenty, lub klucze. W głębszej zmieści się 15 calowy laptop. Na bokach plecaka znajdziemy również dwie zewnętrzne kieszenie, w których schowany jest uchwyt anchor z zaczepem. Możemy umieścić w nich np. statyw lub butelkę z wodą.

 

Plecak do zadań specjalnych

Zakładając plecak od razu zwróciłem uwagę na ruchome mocowanie szelek w jego górnej części. Dzięki temu możemy lepiej go dostosować do budowy naszego ciała i muskulatury, co uważam za pomysłowe rozwiązanie. Mamy też możliwość regulowania długości szelek. Przy dłuższym noszeniu z pewnością pomoże pas biodrowy i piersiowy. Oprócz tego, na zewnętrznej stronie znajdziemy trzy uchwyty (dwa na bokach i jeden na górze) do przenoszenia w ręce. Tył plecaka został odpowiednio wyprofilowany, żeby podczas użytkowania zapewnić wentylację pleców.

Aby dostać się do komór, w których przenosimy sprzęt fotograficzny musimy otworzyć plecak z lewej lub prawej strony. Na otwartej ścianie od wewnętrznej strony znajdziemy zamykaną na zamek kieszonkę na akcesoria drobne takie jak karty pamięci, baterie, kable, power bank, dysk zewnętrzny, ściereczki itp. Kieszeń jest wykonana z elastycznego materiału. Mieści się w niej całkiem sporo akcesoriów. Przegrody podzielone ściankami możemy składać, przesuwać lub całkiem wyjąć.

Zatem zyskujemy duże możliwości konfiguracyjne. Aby dostać się do środka nie trzeba każdorazowo zdejmować plecaka. Mając szelkę na jednym ramieniu możemy ją maksymalnie wydłużyć i umieścić plecak przed sobą. I tak staje się on dużą torbą.

W kieszonce u podstawy plecaka, jak również na bokach znajdziemy kilka pasków, które pozwalają na przymocowanie różnych przedmiotów do ośmiu zaczepów umiejscowionych w różnych miejscach na zewnątrz plecaka. Tak można przypiąć np. statyw.

Podsumowując, uważam plecak Peak Design Everyday Backpack 30L za bardzo udany produkt. Sprawdzi się wręcz idealnie w warunkach miejskich oraz podczas mniej wymagających wypadów, czyli takich, kiedy nie muszę zabierać namiotu, maty, śpiwora i prowiantu. Możliwości wewnętrznej konfiguracji, wykonanie i minimalistyczne wzornictwo to jego mocne strony. Naprawdę warto się zainteresować tym produktem tym bardziej teraz, gdy CEWE FOTOJOKER przygotował specjalną promocję.

Od dzisiaj do 8 lipca plecak Peak Design Everyday Backpack 30L w wersji grafitowej kupicie z 10% rabatem. Promocja dotyczy zarówno zakupów w sklepie internetowym (przy zakupie należy wpisać kod RABAT10%), jak i można z niej skorzystać w sklepach stacjonarnych.

Partnerem cyklu jest Sansa Europe Sp. z o.o., wyłączny dystrybutor marki Peak Design na terenie Polski.

Zdjęcia w plenerze – Grzegorz Maciąg

@Facebook

@Instagram

Tekst i zdjęcia produktowe – Karol Bartnik

@Facebook

@Instagram

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Dominika Niewińska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *