Olympus OM-D E-M1 X - bezlusterkowiec dla zawodowców - Blog FOTOJOKER.pl

Olympus OM-D E-M1 X – bezlusterkowiec dla zawodowców

Bez wątpienia, jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku, była prezentacja flagowego modelu Olympus OM-D E-M1 X. Ten bezlusterkowiec Micro 4/3 został zaprojektowany z myślą o zawodowcach, którzy poszukują sprzętu gotowego sprostać różnym wyzwaniom. Producent wyposażył aparat w doskonały system AF, niezwykle wytrzymałą konstrukcję ze zintegrowanym gripem do fotografii pionowych i możliwość wykonywania zdjęć seryjnych z prędkością dochodzącą nawet do 60 kl./s. To bardzo imponujące parametry, ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania Olympus OM-D E-M1 X.

Olympus OM-D E-M1 X – bezkompromisowy bezlusterkowiec w kompaktowym rozmiarze

W obliczu coraz bardziej dynamicznego rozwoju segmentu aparatów bezlusterkowych, Olympus postanowił udowodnić, iż również system Micro 4/3 ma jeszcze wiele do zaoferowania, także dla profesjonalistów. Aparaty Micro 4/3 charakteryzują się lekkością i kompaktowymi rozmiarami, co także udało się osiągnąć w przypadku tak zaawansowanej konstrukcji jak Olympus OM-D E-M1 X. Aparat wciąż daje dużą swobodę podczas pracy z urządzeniem, nawet pomimo zastosowania zintegrowanego gripu.

Właśnie ten element konstrukcyjny jako pierwszy rzuca się w oczy. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa komfort pracy czy ułatwia trzymanie aparatu (co jest niezwykle ważne w przypadku pracy w dynamicznym środowisku), ale ponadto daje możliwość korzystania z dodatkowych źródeł zasilania. Dzięki temu aparat pozwala na dłuższą pracę i rejestrowanie wszystkich kluczowych momentów.

Bezlusterkowiec, który podejmie się każdego wyzwania

Olympus OM-D E-M1 X został zaprojektowany z myślą o realizacji zdjęć sportowych, reporterskich czy przyrodniczych.  Podwójny, czterordzeniowy procesor TruePic VIII pozwala na błyskawiczną pracę i zaawansowaną obróbkę danych. W połączeniu z doskonałym obiektywem M.Zuiko Digital ED 12-100 mm f/4.0 PRO, aparat oferuje stabilizację obrazu o wydajności rzędu 7,5 EV. Obiektyw ten również posiada mechanizm stabilizacji, co dodatkowo wspomaga tą w aparacie. Podwójny slot na karty pamięci gwarantuje, że efekty Twojej pracy pozostaną zabezpieczone.

Pomimo że ten flagowy bezlusterkowiec Micro 4/3 daje dostęp do doskonałych zdjęć, aparat ten umożliwia także nagrywanie świetnych filmów wideo. Przede wszystkim udostępnia on obraz w jakości 4K (4096×2160 pikseli) 60 FPS. Podczas nagrywania przyda się również niezwykle wydajna stabilizacja obrazu. Udostępnienie krzywych gamma ułatwia radzenie sobie ze zmiennymi warunkami oświetleniowymi, które są obecne podczas nagrywania reportaży i dokumentów. Możesz także zarejestrować filmy slow motion w jakości Full HD z prędkością 120 kl./s.

Olympus OM-D E-M1 X pozwala na fotografowanie i filmowanie w każdych warunkach. Jego obudowa jest uszczelniona, co sprawia, iż nie musisz obawiać się nagłego załamania pogody i zachlapania sprzętu. Dodatkowo konstrukcja jest odporna na działanie pyłu i kurzu, co zapewnia bezpieczeństwo podczas fotografowania w trudnych warunkach. Korzystając z tego bezlusterkowca Micro 4/3 wystarczy jedynie skupić się na tym, co dzieje się przed obiektywem. O resztę zadbał Olympus.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Dominika Niewińska

1 komentarzZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *