Nowość w ofercie CEWE FOTOJOKER - Instax Mini EVO - Blog FOTOJOKER.pl

Nowość w ofercie CEWE FOTOJOKER – Instax Mini EVO

Instax Mini Evo

Nowość Instax Mini EVO to sprzęt, który spodoba się zarówno miłośnikom fotografii cyfrowej, jak i analogowej. Aparat bazuje na Instax LiPlay, a jego cechy charakterystyczne to poprawa jakości zdjęć, nowe dodatkowe funkcje i modna stylistyka retro.

Co nowego?

Zanim porozmawiamy o nowych cechach i funkcjach, skupmy się na wyglądzie. Instax Mini Evo przekonał mnie pod kątem wizualnym. Fujifilm po prostu wie, jak tworzyć atrakcyjne produkty.

Elementy sterujące i obiektyw Instax Mini Evo

Zwróć uwagę na drobne szczegóły w designie. Elegancko wyglądają m.in włącznik zasilania na froncie, a także zmodyfikowane logo Fujinon Lens System. Sterowanie jest rozwiązane w bardzo sprytny sposób, poniżej możesz obejrzeć niedługi filmik (30s) i przekonać się, jak to działa. W najnowszym sprzęcie od FujiFilm możesz skorzystać z intuicyjnego przycisku wyboru w kształcie kółka. Warto przyjrzeć się również dźwigni druku, która jest niejako ukłonem w kierunku dawnych aparatów analogowych – odznacza się ona ciekawym rozwiązaniem technicznym w tym hybrydowym aparacie.

Nowe funkcje

Gdy popatrzysz na tył aparatu, zobaczysz jego nowatorską konstrukcje, która zawiera w sobie prosty aparat cyfrowy i wbudowaną drukarkę Instax MINI. To połączenie dwóch światów – znanej już technologii natychmiastowej naświetlania i świata cyfrowego. Dzięki drukowi w technologii naświetlania, zdjęcia zachowują unikalne kolory i przyjemną tonalność świateł i cieni.

Filtry kolorów Instax Mini Evo

Kolejną nową funkcją jest możliwość przeróbki zdjęcia – dostępnych jest wiele kombinacji korekt, które można zastosować do Twoich kadrów. Mówimy tu konkretnie o dziesięciu kolorowych filtrach oraz dziesięciu “efektach soczewki”. Do dyspozycji są również ustawienia korekcji ekspozycji (jasności zdjęcia), a także dwie opcje wydruku:

  • “bogaty” dla intensywnych, nasyconych kolorów,
  • “naturalny” dla autentycznego wyglądu.

Wyświetlacz Instax

Obiektyw o jasności f/2 umożliwia ustawienie ostrości z odległości dziesięciu centymetrów i korzysta z szerokiej ogniskowej 28 mm. Jest to praktycznie odpowiednik ogniskowej większości obiektywów w smartphonach. Mówiąc o mobilności, nowego aparatu, podobnie jak jego poprzednicy, umożliwia bezprzewodową łączność poprzez Bluetooth.

Wskazówka: oprócz zwykłych wkładów możesz wybierać spośród wielu wkładów z ozdobnymi ramkami w e-sklepie CEWE FOTOJOKER

Może również służyć jako przenośna drukarka do smartphona lub tabletu. A zdjęcia z nowoczesnego natychmiastowego daparatu  można łatwo przenieść do telefonu – to znacznie rozszerza możliwości Instax Mini EVO (i wszystkich “cyfrowych” Instaxów).

Instax mini film

Aparat Instax Mini EVO posiada wbudowaną pamięć na niecałe pięćdziesiąt zdjęć, którą można rozszerzyć za pomocą kart MicroSD. Akumulator pozwala na wykonanie około stu zdjęć na jednym ładowaniu. Fujifilm poważnie traktuje stylistykę retro, dlatego ładowanie aparatu jest możliwe za pomocą starszego złącza MicroUSB. Jest to mały mankament, który jednak da się szybko przezwyciężyć.

Podsumowanie

Instax Mini EVO to idealny sprzęt dla każdego, kto kocha fotografię. Moim zdaniem świetnie nadaje się też na prezent. Ma dobrze przemyślaną konstrukcję, przyjemne i szybkie sterowanie. Uzupełnieniem jest szereg kreatywnych filtrów i efektów.

Dzięki temu nowość od Fujifilm plasuje się na szczycie gamy modeli hybrydowych wykorzystujących film Instax Mini i doskonale uzupełnia się z innymi przenośnymi drukarkami Instax LiPlay i Instax Mini Link.

Nowość Instax Mini EVO kupisz na: https://www.fotojoker.pl/produkt/fujifilm-instax-mini-evo-czarny

 

Autor tekstu: Stanislav Mach

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Redakcja

1 komentarzZostaw komentarz

  • Moi rodzice dostali mini evo na rocznicę ślubu i są bardzo zadowoleni bo zdjęcia robione tym modelem wychodzą w stylu vintage co bardzo im przypomina ich czasy młodości 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *