Nowa jakość zdjęć natychmiastowych - Blog FOTOJOKER.pl

Instax SQ10 – Nowa jakość zdjęć natychmiastowych

Instax SQ10 - Premiera nowego aparatu. Instax SQ10

Instant, czyli po angielsku “natychmiast”. Wiele osób kojarzy te słowo także z portalem Instagram i jego charakterystycznym, kwadratowym formatem zdjęć oraz możliwością dzielenia się fotografiami ze znajomymi czy światem. Aparat Instax SQ10 z pewnością przekona tych, którzy chcą coś lub kogoś dobrze fotografować, dodać jakiś efekt i trzymać w dłoni wydrukowane zdjęcie już po… 10 sekundach. Pierwsze tego typu aparaty od FUJIFILM pojawiły się już w 1998 roku, a liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła 25 milionów. Nie przeszkadza to w ciągłym ich rozwoju i coraz lepszych rozwiązaniach.    Warto więc natychmiast się tym zainteresować?   Instax SQ10 - Apart typu Instax to pierwszy krok do stosu bardzo dobrych zdjęć

Nowość nie tylko z nazwy

FUJIFILM właśnie wprowadza na rynek pierwszy, hybrydowy aparat Instax z filmem w formacie kwadratowym. Premierę zaplanowano na maj 2017, my już wiemy, że jest na co czekać.

SQ 10 (skrót od Square Format, czyli kwadratowy format) wyposażono w matrycę cyfrowego obrazu i cyfrową technologię przetwarzania go. Takie unowocześnienia pozwalają na jeszcze wyższą jakość zdjęć i większą kreatywność – artystyczne efekty dodasz bez trudu dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi. Oznacza to również wygodne sterowanie parametrami obrazu, więc podczas robienia zdjęć, będziesz mieć całkowitą kontrolę nad tym co rejestruje Twój Instax SQ10. Poza tym na bieżąco podejrzysz zdjęcie na ekranie LCD, a po uzyskaniu zadowalającego efektu końcowego, będzie można wręczyć znajomemu odbitkę już po 10 sekundach (na jednej odbitce zmieścisz do 9 ujęć). Zdjęcia możesz też zapisywać w aparacie na karcie SD (sprzedawana oddzielnie), a następnie wydrukować je później.

Zmień codzienność w dzieło sztukiInstax SQ10 - Codzienne chwile zamienisz w sztukę

Instax SQ10 nie tylko natychmiastowo drukuje dobre zdjęcia, ale także działa dobrze w nagłych sytuacjach. Nigdy nie wiadomo przecież kiedy nadarzy się okazja na doskonałe ujęcia. Nocny spacer brzegiem morza, zdjęcia ze znajomymi w ciemnym klubie, a nawet kadry studyjne z niedostatecznie oświetloną modelką, nie będą przeszkodą w uzyskaniu perfekcyjnych fotografii. Gwarantuje to wspomniana wcześniej cyfrowa matryca i technologia przetwarzania obrazu. Instax SQ10 to także coś dla fanów fotografii kulinarnej, gromadź codzienne przepisy i przyklej na ścianę kuchni jako inspirację albo użyj go na weselu, niech każdy z gości ma natychmiastową pamiątkę z dnia Twojego ślubu.

Instax SQ10 - Pisz obrazemKreatywne pisanie obrazem

Artystyczna ekspresja fotograficzna to już nie tylko domena profesjonalistów. Teraz każde z nas może wyrazić siebie poprzez zdjęcia, wystarczy dobrać do ujęć odpowiednie efekty (np. winietowanie, które polecamy do wyróżniania osób na portrecie lub elementów krajobrazu). Instax SQ10 daje naprawdę dużo możliwości w zakresie edycji zdjęć, warto więc dać się ponieść fantazji. Fotografuj, dopieszczaj i drukuj dzieląc się przekazem. W końcu ilu fotografów, tyle unikalnych wizji postrzegania rzeczywistości „okiem kamery”.

Hybrydowy system Instax

Cyfrową matrycę i technologię przetwarzania cyfrowego obrazu, połączono z dotychczasowymi zaletami aparatu typu Instax. Wcześniej żadne aparatu typu Instax nie posiadały możliwości zapisu zdjęć w pamięci aparatu w postaci cyfrowej. Nie uświadczysz tu żadnych pojemników z tuszem, a skorzystasz z zalet natychmiastowego posiadania odbitek. Możesz zrobić zdjęcie bliskiej osobie i od razu dać je w prezencie. Tęsknimy przecież za fizycznymi fotografiami w dłoniach, a oszczędzimy sobie czasochłonnych wypraw do fotografa.  Symetryczna konstrukcja z podwójnym spustem migawki, to teraz nie tylko kultowa, estetyczna, kwadratowa obudowa i wygoda trzymania, ale też nawet do 100 zdjęć po całkowitym naładowaniu (czas ładowania baterii wielokrotnego użytku to około 3 godziny). Instax SQ10 - Jedno zdjęcie to wiele możliwościPodsumowanie

Każdy tryb fotografowania czy funkcje kreatywnego edytowania zdjęcia, to sposób na wzmocnienie treści Twojej fotografii o proporcjach kwadratu i bawienie się jego formą. 16 zróżnicowanych filtrów koloru i ich nasycenia oraz efekt winietowania, umożliwiający dostosowanie intensywności światła w bocznych częściach kadru i regulacja poziomu jasności – oto 3 podstawowe funkcje aparatu SQ10. Wprowadzając do swoich fotografii artystyczne elementy nie tylko podsumujesz ich klimat, może okazać się, że z jednego ujęcia stworzysz kilka zupełnie odmiennych stylistycznie zdjęć z różnym przekazem. Z kolei filtry umożliwiają większe nasycenie barw, jeśli chcesz wzmocnić Instax SQ10 - W środku zdjęcie bez efektu winietowania kolory na zdjęciu, to coś dla Ciebie. Efekt winietowania doskonale sprawdza się przy fotografii portretowej lub krajobrazowej, z łatwością bowiem podkreślisz motyw w centrum kadru. Aparat FUJI SQ10 to także 2 specjalne tryby fotografowania:

– podwójna ekspozycja, nakładająca 2 ujęcia w jednej klatce filmu

– tryb ekspozycji B, do fotografowania nocnych scenerii i śladów malowanych światłem (migawka jest  otwarta tak długo, jak wciśnięty jest spust migawki. W ten sposób wychwycisz nawet słabe światło w ciemnych miejscach)

Zalety Instax SQ10 w skrócie:Instax SQ10 z tyłu

 • Jasne zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach
 • Intuicyjny interfejsInstax SQ10 z przodu
 • Wydruk zdjęcia w 10 sekund
 • 16 różnych filtrów z efektami
 • 19 poziomów winietowania i jasności
 • Nawet 100 zdjęć na jednym załadowaniu baterii
 • Dobra jakość fotografii na zbliżeniu (makro do 10 cm)
 • Doskonałe odwzorowanie barw
 • Opcja zapisu zdjęć w pamięci aparatu

Zobacz na poniższym filmie, jak z zalet aparatu Instax SQ10, korzysta słynna modelka i fotografka, Helena Christensen.

Dane techniczne aparatu FUJIFILM Instax Square SQ10:

 • Druk zdjęć: papier Instax SQUARE (86x72mm, 10 arkuszy w zestawie, rozdzielczość 800 x 800 punktów, 318 dpi, ponawianie 50 ostatnich wydruków, czas wydruku natychmiastowego 10 sekund, finalny rozmiar fotografii 62×62 mm
 • Wymiary i waga aparatu: 120 x 48 x 127 mm i 450 gramów
 • Rozdzielczość zdjęć: 1920 x 1920 pikseli
 • Sensor: CMOS 1/4″ z filtrem barw podstawowych
 • Autofocus: pojedynczy AF TTL, lampa wspomagająca
 • Czułość ISO: regulacja od 100 do 1600
 • Czas ekspozycji: od 1/1000 do 1 sekundy (tryb B do 10 s)
 • Obiektyw: 28,5 mm (ekwiwalent) f/2,4
 • Ekran: TFT LCD, 3 cale, rozdzielczość 460 000 punktów
 • Pomiar ekspozycji: 256 obszarów
 • Lampa błyskowa: wbudowana, auto, wymuszona, synchronizacja z długimi czasami, zasięg od 0,5 do 8 metrów
 • Tryby fotografowania: normalny, podwójna ekspozycja B, samowyzwalacz
 • Filtry: 16 typów, regulacja jasności, winietowanie
 • Format plików: JPEG
 • Złącza: microUSB
 • Pamięć: karta microSD/ microSDHC (sprzedawana oddzielnie)
 • Bateria: akumulator NP-50  (pełne naładowanie w 3 godziny, wystarczy na około 100 zdjęć)

Zapraszamy też do naszego konkursu z marką Instax – szczegóły znajdziesz TUTAJ

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

1 komentarzZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *