Najbardziej fotogeniczne miejsca w Polsce - Blog FOTOJOKER.pl

Najbardziej fotogeniczne miejsca w Polsce

najbardziej fotogeniczne miejsca w Polsce (2)
Zbliżające się lato, to wspaniała okazja, aby częściej chwycić za aparat. Okres urlopowy sprzyja znalezieniu więcej czasu na pasję, a także umożliwia przeżywanie kolejnych pięknych momentów. Wszystkie je warto uchwycić – w szczególności w zdumiewających miejscach. Poznaj najbardziej fotogeniczne miejsca w Polsce. 

Najlepsze miejsca na zdjęcia w Polsce

Warto zwiedzać całą Polskę z aparatem w dłoni. Od falującego morza, po drapiące chmury góry, do małych wioseczek i miasteczek po wielkie aglomeracje – wszędzie można znaleźć niesamowite inspiracje. W te wakacje warto dużo podróżować i robić wiele zdjęć. A po powrocie stworzyć piękne CEWE FOTOKSIĄŻKI, zachwycające odbitki, a najlepsze kadry wydrukować do powieszenia na ścianę. Tymczasem poznaj kilka inspirujących propozycji, gdzie warto udać się z aparatem w dłoni.

Łeba i Słowiński Park Narodowy z aparatem

najbardziej fotogeniczne miejsca w Polsce (3)
Piaszczyste wydmy, które można podziwiać w Słowińskim Parku Narodowym w Łebie to idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają robić minimalistyczne zdjęcia krajobrazowe. To także wspaniałe miejsce dla tych, którzy kiedykolwiek marzyli o sfotografowaniu pustyni, ale nie mieli okazji udać się w odległe, dzikie tereny. Piękne niebo skontrastowane ze spokojem wydm, pojedyncze kępki traw podkreślające skale czy otoczenie, które sprawia wrażenie jakby z innej, niezamieszkałej przez ludzi planety, to wszystko, za co każdy pasjonat fotografii krajobrazowej pokocha to miejsce.

Świątynia wszystkich fotografów przyrodniczych

las

Puszcza Białowieska to jedno z niewielu prawdziwie dzikich, pradawnych miejsc w Europie (i na świecie). To sprawia, że to niebywałe miejsce dla pasjonatów fotografowania dzikiej przyrody. Żyje tu wiele gatunków, których nie uda się spotkać gdziekolwiek indziej. Co więcej, tutaj każdy będzie miał wrażenie otoczenia przez przyrodę, zanurzenia się w niej, jak nigdzie indziej w Polsce. To wszystko w zdumiewający sposób inspiruje fotografów przyrodniczych, co przekłada się nie tylko na cudowne kadry, ale również umożliwia naładowanie akumulatorów i jeszcze większe rozkochanie się w tej dziedzinie fotografii.

Ojcowski Park Narodowy z obiektywem szerokokątnym w dłoni

ojcowski park narodowy

Ojcowski Park Narodowy łączy w sobie tajemnice jaskiń, monumentalne skały i piękną, bujną roślinność. Warto to wszystko zobaczyć samemu i uwiecznić. Świetnym pomysłem będzie zabrać ze sobą obiektyw szerokokątny lub jeszcze lepiej – typu rybie oko – i próbować tworzyć wieloplanowe kompozycje. Obiektyw fish eye umożliwi przedstawienie popularnych skał z ciekawej, przerysowanej perspektywy.

Kraków – kolejne fotogeniczne miejsca w Polsce

najbardziej fotogeniczne miejsca w Polsce (5)

Kraków to zdumiewające, pełne nastrojowych miejsc miasto. Ma swojego ducha, który jest obecny niemal na każdej ulicy – a już w szczególności na starówce. Nic dziwnego, że wielu fotografów przywozi stamtąd wciąż nowe, zapadające w pamięć kadry. W szczególności warto polecić fotografowanie Krakowa po zmroku. W świetle latarni miasto można odkryć na nowo. Nawet popularne miejsca nabierają zupełnie nowego uroku. A co więcej warto odwiedzać mniej uczęszczane zakątki czy spróbować wykonywać portrety osób odwiedzających liczne kawiarenki zlokalizowane wokół rynku.

A może warto rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?

najbardziej fotogeniczne miejsca w Polsce (6)

Teraz kolej na zupełnie przeciwny kierunek niż gwarne, wielkie miasto – Bieszczady. Znajdziesz tam piękne połoniny, które pozwalają na tworzenie rozległych panoram. Bieszczady to też możliwość sfotografowania niezwykłej architektury – wystarczy wybrać się śladem cerkwi, aby uchwycić ducha tych często opuszczonych już miejsc. To także niezwykli ludzie, których możesz spróbować sportretować i opowiedzieć za pomocą obrazów o ich życiu.

Jaskinia Raj w Górach Świętokrzyskich

To miejsce jest absolutnie wyjątkowe i niesamowicie fotogeniczne. Niezwykłe formy, jakie wytworzyły się na ścianach jaskini, mogą być niekończącą się inspiracją dla pasjonatów fotografii abstrakcyjnej. To także bardzo ciekawe miejsce dla tych, którzy lubią w fotografii mierzyć się z wyzwaniami natury technicznej i eksperymentować. Wyjątkowe oświetlenie, niesamowite kolory, fascynujące refleksy. To miejsce, które każdy pasjonat fotografii powinien odwiedzić, aby odkryć swoją pasję na nowo.

Spotkanie z morzem w Wolińskim Parku Narodowym

najbardziej fotogeniczne miejsca w Polsce (1)

Jeśli chcesz sfotografować potęgę morza, tak aby było ono wolne od wpływu cywilizacji, to koniecznie odwiedź Woliński Park Narodowy. Znajdziesz tam dzikie miejsca, gdzie ląd spotyka się z morzem i prowadzą swój odwieczny taniec. Z pewnością zrealizujesz tam zdumiewające zdjęcia, które pokażą piękno morza w najczystszej postaci. Do tego możesz wykonywać zdjęcia imponujących klifów i lądu powoli zabieranego przez Bałtyk.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *