Mieszkanie kwitnące wiosną - Blog FOTOJOKER.pl

Mieszkanie kwitnące wiosną

Dekoracja na wiosnę? Zdecydowanie.

Wiosna, radosna pora roku, która kojarzy się nam nie tylko z kwitnącą przyrodą, buzującymi hormonami, przyjemną, słoneczną aurą, ale też z porządkami. Nazywamy je wiosennymi, bo pozwalają rozkwitnąć pomysłom na oryginalne dekoracje ścian. Wiosna to przecież okazja do wielu pozytywnych zmian, zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach mieszkań. Chcemy zainspirować Was do oryginalnego ozdobienia swojego lokum. Po wszystkim przyznacie z dumą: oto moje modne ściany. Nowa aranżacja i odświeżenie wnętrza, nie musi się wiązać generalnym remontem czy innymi uciążliwymi robotami budowlanymi. Wiosenne porządki mogą oznaczać czystą przyjemność.

Jak ozdobić ściany?

Niezależnie od tego czy mieszkanie posiadamy na własność, czy po prostu je wynajmujemy, bardzo chcemy, aby wnętrze przyjmowało nas jak najlepiej. Przytulne 4 ściany, to marzenie każdego człowieka. Wracamy tam strudzeni po pracy, z radością gościmy znajomych, z przejęciem obserwujemy, jak nasze dziecko właśnie od tego miejsca zaczyna poznawanie świata. Dekoracja ściany dodaje pomieszczeniu klimatu, sprawia, że miejsce staje się „bardziej nasze”. Nie wymaga to wcale generalnego remontu. Wystarczy nutka kreatywności i wyczucia estetyki.

Pomysł na pustą ścianę w przedpokoju

Przedpokój to pierwsze miejsce, które wita naszych gości. Dekorowanie ścian będzie więc ważnym krokiem w aranżacji całego mieszkania. Proponujemy zrobienie zdjęcia każdemu z domowników i wydrukowanie ich na fotolistwie. Lokatorzy, niezależnie od swojej obecności, powitają przybyłych szczerym uśmiechem lub wesołą miną. Zdjęcia na ścianie przedpokoju mogą też wyglądać jak na przykładzie poniżej – rodzinne „dzień dobry”, które sprawia, że gościom od razu zrobi się przytulnie.

FotolistwaJak ozdobić ścianę w kuchni?

Miejsce, w którym niektórzy oddają się swoim hobby – gotowaniu. Mnogość kulinarnych programów telewizyjnych zachęca do eksperymentowania i próbowania coraz to nowych dań. Można gotować samemu lub z rodziną. Ciekawym pomysłem będzie umieszczenie tutaj fotoobrazu na płótnie, kolażu z daniami, które po przyrządzeniu Ciebie przepełniły dumą, a żołądki bliskich radością. Gość pojawiający się w Twojej kuchni spojrzy na te zdjęcie z podziwem i już będzie wiedział, że posiłek u Ciebie to przyjemna uczta nie tylko dla oczu. Dekoracja ściany w kuchni może mieć także charakter użytkowy. Np. planer rodzinny na szkle akrylowym. Możesz zapisywać na nim listę zakupów, przepis według którego właśnie masz zamiar gotować lub po prostu oddać każdemu z domowników miejsce na własne notatki – życie rodzinne zyskuje ład i harmonię. Napisane rzeczy można dowolnej chwili zmazać, a całościowy wygląd planera możesz zaprojektować samodzielnie (lub zebrać pomysły rodzinne). Polecamy także rozważenie pomysłu z dużym plakatem – niech przedstawia las, polanę, jezioro itd.  Ten sposób na dekorację ściany, będzie jednocześnie namiastką uroku gotowania na łonie natury.

Planer rodzinny

Dekoracja ściany w salonie

To nasza tzw. przestrzeń życiowa. Fani filmów mogą tutaj zasiąść z miską popcornu przed telewizorem, miłośnicy książki ułożą się wygodnie na kanapie z ulubioną powieścią w dłoni, tutaj też docelowo zajmiemy się rozmową z naszymi gośćmi. Jak ozdobić ścianę w salonie, aby było nam przytulniej? Wnętrze salonu to największe pole do popisu. Zarówno treść i forma zawieszonego zdjęcia zależą od Ciebie. Możesz sięgnąć po swoje fotografie lub wybrać, któryś z gotowych motywów. Jeśli w kuchni wykorzystano kolaż, to może tutaj warto sięgnąć po obraz wieloczęściowy? Tzw. poliptyk, czyli podzielona fotografia, nabiera całkiem nowego smaku i zostawia pole do interpretacji, niczym w galerii sztuki.

obraz na ścianie jest lepszy niż śniadanie

Pomysł na ścianę w sypialni

Bardzo klimatyczne, wręcz intymne miejsce w Waszym mieszkaniu. Tutaj zasypiacie kończąc dzień lepszy lub gorszy. Budzicie się z nadzieją na dobry dzień i jeszcze przyjemniejszy wieczór. Modne ściany nie oznaczają, że ktoś zabrania Ci sięgać po bardziej tradycyjne, naturalne motywy. Rustykalną ozdobą ściany w sypialni jest obraz na naturalnym drewnie sosnowym. Romantyczne, czarno-białe zdjęcie z Waszego ślubu? Uśmiechnięta buzia dziecka podczas Waszych pierwszych wakacji razem? Wspólna eskapada ze znajomymi? Żaden problem, ile pomysłów, tyle możliwości. Piękne, uspokajające lub motywujące krajobrazy najlepiej sprawdzają się na dużych panoramach. Wielbiciele gór mogą umieścić na ścianie piękny widok z Tatr – wstając będziemy spoglądać z dumą na tę fotografię i powiemy sobie „mogę góry przenosić”. Fani kojącego szumu morza i ciepłej, piaszczystej plaży, mogą umieścić taki widok nad łóżkiem –Panoramakładąc się spać spojrzymy na malowniczy krajobraz czując, że ukołysze nas do miłych snów.

Obraz na drewnie

Jak ozdobić ścianę w pokoju młodzieżowym?

Tutaj najlepiej pozostawić młodzieży pełną swobodę wyboru, chyba że nie obawiamy się nastoletniego buntu lub pokój należy do mniejszego dziecka. Dekorację ściany, dla starszego dziecka, polecamy zacząć od zakupu tablicy korkowej, do której nastolatek może przytwierdzać różne zdjęcia (z dziewczyną, ze znajomymi, z koncertu, z meczu itd.). Nie będzie problemu z uszkodzeniem ściany i częstymi zmianami fotografii (kto nadąży za nastolatkami?) Można także sięgnąć po plakat samoprzylepny z wybranym motywem. Takie rzeczy stworzą ścianę dumy naszego młodego człowieka i dadzą mu radość ze swego rodzaju niezależności. Mniejsze dziecko zapewne będzie chciało mieć na ścianie obrazy postaci z bajek i przyjemną buzię mamy, zabawną minę taty lub fotografię z czworonożnym pupilem. Wszystkie dzieci lubią gadżety i mają problemy z punktualnością, dlatego fajnym pomysłem jest powieszenie na ścianie zegara z Twoim własnym, wybranym zdjęciem (np. postać z bajki). Czas od razu będzie płynął przyjemniej.

Wiosna to szczególnie dobry czas na zmiany i nowe aranżacje wnętrz, więc pamiętaj: puste ściany, to smutne mieszkanie. Wszystkie inspiracje mogą posłużyć nie tylko Twojemu lokum, ale też komuś bliskiemu. Może wśród znajomych szykuje się parapetówka? Wkrótce Dzień Matki i Dzień Dziecka, a potem Dzień Ojca — masz już pomysł na prezent? Mamy nadzieję, że tak.

Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos, www.fotojoker.pl, www.cewe.pl

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

4 komentarzeZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *