Magda Bożek - zwyciężczyni konkursu foto - Blog FOTOJOKER

Magda Bożek – zwyciężczyni fotograficznego konkursu Fotojoker

Magdalena Frąckiewicz Bożek

Na zdjęcia zawsze jest dobry czas, podobnie jak nigdy nie jest za późno na realizację swoich pasji. W poprzednich tygodnia publikowaliśmy wywiady z Marcinem Stempniem i Magdaleną Lasek, którzy zostali wyróżnieni w naszym konkursie fotograficznym przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych fotografów mody – Marcina Kempskiego. Jego zdjęcia publikowane są w magazynach z najwyższej półki: Vouge Portugal, ELLE Polska, L’Officiel Germany, Harper’s Bazaar Polska, a pracuje dla Mohito, REVS, MISBEHAVE MISBHV, TATUUM oraz Versus Versace. Jak widzimy to najwyższa, światowa półka.

Bohaterem tego wpisu będzie kolejna wyróżniona w naszym konkursie fotografka (choć tak siebie nie określi). Magdalena Bożek, bo o niej mowa, nie udziela nam wywiadu, lecz dzieli się z nami swoją opowieścią. Jak przekonasz się z jej listu, nigdy nie jest za późno, aby w siebie uwierzyć, a fotografia to coś co czasem budzi ze snu, a innym razem przyjemnie w niego wprowadza… Zobacz jak inspiruje Fotojoker. Oto Magda Frąckiewicz Bożek, zdobywczyni nagrody głównej –  aparatu INSTAX 9 mini.

Dzień dobry, od lat mam swoje konto na FB “Magdalena Frąckiewicz Bożek“, a od niedawna dzielę się też zdjęciami  na Instagramie “@mmmbozki3“.

Nie jestem fotografem…

…fotografuję tylko swoje dzieci, nasze życie rodzinne i naszą codzienność. Czasami robię to smartfonem, czasami klasycznym aparatem. Zdjęcie wysłane do Was na konkurs powstało na planie teledysku. W jaki sposób?Magdalena Frąckiewicz Bożek

Jakieś pół roku temu, moi synowie brali udział w nagraniu teledysku “Jezu jak się cieszę”, a mnie zdarzyło się zrobić tam kilka zdjęć. Niestety, nie znalazłam w komputerze wielu zdjęć w bardzo dobrej jakości. Obawiam się, że moi synowie wykasowali dużo moich fotografii, chcąc zainstalować grę w laptopie, który przejęli ode mnie – takie życie matki, są radości i są też upadki. Jednak na pewno fotografowałam Nikonem D90 i zrobię jeszcze mnóstwo fotografii.

Udział w konkursie Fotojoker…Magdalena Frąckiewicz Bożek

…wzięłam bardzo spontanicznie. Kiedy przeczytałam, że moje zdjęcie zostało wybrane… nie uwierzyłam. Czytałam kilka razy, jakby to był sen, a świadomość, że wybrał je Marcin Kempinski sprawiła, że poczułam się pewniej jako osoba fotografująca. Może powinnam zacząć się w tym szkolić? Może wyjdzie z tego coś dobrego? Nigdy nie wierzyłam w siebie i swoje umiejętności fotografowania, więc nie afiszowałam się ze swoimi zdjęciami. Zresztą nadal jestem w szoku.

Moje zdjęcia zawsze są bardzo spontaniczne… Magda Bożek

…i według mnie nieczęsto są udane, ale jak widzimy zdarza mi się. Podoba mi się zaledwie kilka moich fotografii, ale uwielbiam każde zdjęcie, na którym są moi synowie bliźniacy. To mali aktorzy, więc przed obiektywem czują się jak ryby w wodzie. Jak wspominałam, kiedy fotografowałam ich na planie teledysku, byli tak świetnie wystylizowani, że nie mogłam odpuścić zrobienia choć kilku zdjęć.

Kiedyś miałam Canona 300D…

…teraz używam Nikona 90D. Do dziś skupiałam się na fotografowaniu swoich dzieci, na uwiecznianiu ich pasji, a nie realizowaniu własnej. Posiadanie ciekawskich, bardzo energicznych bliźniaków mobilizuje di łapania chwil z nimi w roli głównej, a jednak i ja mogę się przy tym realizować jako matka, jako fotografka. Dzięki Wam zaczęłam też myśleć o sobie i o swojej pasji. Chce się rozwijać.

Dziękuję, potrzebowałam Was, żeby się obudzić.

Magda Bożek

Magdalena Frąckiewicz Bożek

Powyżej widzisz zwycięskie zdjęcie Magdy Bożek, a oto komentarz Marcina Kempskiego:

“Pomysł na zdjęcie różni się od pozostałych. Stylistyka retro dodaje smaku. Autor świetnie zakomponował postaci. To zdjęcie wybija się na tle innych pod względem światłocienia, kompozycji oraz przekazu. Klasyczny portret podszyty lekkim poczuciem humoru. Jednocześnie zdjęcie nie jest przesadzone. Jeżeli autor użył Photoshopa, to bardzo subtelnie i bez przesady co świat o wyczuciu o dobrym stylu”.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

1 komentarzZostaw komentarz

  • Zdjęcia to cudowna pamiątka na wiele lat. Posiadam dwa piękne apartamenty na wynajem w Kołobrzegu. Widzę codziennie rodziny z dziećmi pozujące do zdjęć. Fotografia pozwala uchwycić spontaniczne chwile radości i to jest piękne !

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *