Konkurs na CFK roku 2017: Zwycięzcy grudnia - Blog FOTOJOKER

Konkurs na CFK roku 2017: Zwycięzcy grudnia

Konkurs na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ROKU

6 edycja ogólnopolskiego konkursu na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ROKU jest bliska finiszu. Marzec to przecież ostatni miesiąc, w którym można zgłaszać swój projekt – rozstrzygnięcie całej edycji już w maju. Tymczasem Jury oraz internauci wybrali najlepsze prace zgłoszone w grudniu 2017. Każdy zwycięzca miesiąca otrzymuje aparat fotograficzny, voucher na kolejny projekt oraz zaproszenie na uroczystą galę finałową, podczas której poznamy zdobywcę tytułu autora CEWE FOTOKSIĄŻKI ROKU 2017. Nagroda główna została ufundowana przez firmę ITAKA – to wycieczka o wartości 10 000 PLN. Kto po nią sięgnie? Przekonamy się wkrótce. Póki co zapraszamy do wywiadów z autorami najlepszych CEWE FOTOKSIĄŻEK GRUDNIA 2017.

WYGRANA GŁOSAMI INTERNAUTÓW: Sandra Dziadyk – “Autem po USA”

Konkurs na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ROKU

1) Najpierw były zdjęcia czy pomysł na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ?

Zdjęcia powstały dużo wcześniej, gdy o istnieniu CEWE FOTOKSIĄŻKI nie było mi jeszcze wiadomo. Okazało się, że moje fotografie doskonale nadadzą się na treść takiego albumu. Wpadłam też na pomysł prezentu…

2) Dlaczego taki, a nie inny temat CEWE FOTOKSIĄŻKI?
Ponieważ taki tytuł nadał mój chłopak, na swojej stronie w jednym z portali społecznościowych. Podchwyciłam temat i chciałam mu zrobić miłą niespodziankę.

3) Jaki format, papier i oprawę wybrałaś do druku?
Format A4 (CEWE FOTOKSIĄŻKA Duża). Papier druk standardowy z twardą okładką.

4) Projekt CEWE FOTOKSIĄŻKI to więcej trudności czy radości?

Projekt CEWE FOTOKSIĄŻKI od podstaw to pewien trud, ale pozytywny. Wymaga to nie tylko czasu, ale też kreatywności, która daje potem mnóstwo satysfakcji. Natomiast oprogramowanie CEWE dawało mi ogrom możliwości, z których chętnie korzystałam.

5) Projektowałeś samodzielnie czy ktoś Cię wspierał?
Oczywiście, że sama… Tworzyłam swój projekt późną nocą, gdy mój chłopak smacznie spał. Mogłam się skupić, ale też robiłam ją w tajemnicy – w końcu to prezent.

6) Co robisz w życiu, gdy nie projektujesz CEWE FOTOKSIĄŻEK?
Spełniam swoje marzenia, szukam nowych inspiracji i pozytywnych doświadczeń, których nigdy w życiu za wiele.

7) Czy masz już pomysł na kolejną CEWE FOTOKSIĄŻKĘ?
Pewnie, i to nie jeden! Wciągnęłam się w takie projektowanie i widzę w CEWE FOTOKSIĄŻCE niezły sposób na wyrażenie siebie. To też bardzo fajny prezent.

8) Mój ulubiony temat zdjęć to…
Natura i portrety. Zbliżająca się wiosna na pewno będzie sprzyjać takiej twórczości.

9) Mój sprzęt fotograficzny to….
Nikon D3100.

10) CEWE i FOTOJOKER to dla mnie….
Sposób na uchwycenie cennych chwil i wspomnień. Tymi można dzielić się z bliskimi, a to najlepiej robić poprzez fotografie – najlepsze trafiają do moich CEWE FOTOKSIĄŻEK. CEWE i FOTOJOKER dla mnie również miejsce inspiracji – może ktoś zainspiruje się kiedyś moimi zdjęciami.

 Dziękujemy za wywiad.

Całą CEWE FOTOKSIĄŻKĘ Sandry zobaczysz TUTAJ.

WYGRANA GŁOSAMI JURY: Daria Szumacher – “Basia i Zenek – historia prawdziwa”

Konkurs na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ROKU

1) Najpierw były zdjęcia czy pomysł na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ?

CEWE FOTOKSIĄŻKA zatytułowana “Basia i Zenek – Historia Prawdziwa” to zbiór rysunków wykonanych przez moje dzieci, na których przedstawiona jest historia miłości moich teściów. Pomysł pojawił się już rok temu, ale okazało się, że moim synom (wtedy 4 i 6 latkowi) nie udało się dokończyć prac na czas. W tym roku postanowiłam zacząć tworzenie kilka miesięcy wcześniej i udało się. Rysunki moich dzieci chciałam zebrać w eleganckiej formie i postanowiłam, że “zepnę je” w książkę, a właściwie CEWE FOTOKSIĄŻKĘ. Takie projekty tworzę od kilku lat – najczęściej komponuję je ze zdjęć, które uwieczniają nasz cały miniony rok.

2) Dlaczego taki, a nie inny temat CEWE FOTOKSIĄŻKI?

Moi teściowie obchodzili w tym roku 34 rocznicę ślubu. Są to dla mnie osoby wyjątkowe więc postanowiłam dać im równie oryginalny prezent. Bardzo lubię niestandardowe podarunki, dlatego najpierw stworzyłam, a potem dałam im książkę, którą właściwie napisały obrazkami ich wnuki. Ja tylko zrobiłem z tego całość, ale jak widać CEWE FOTOKSIĄŻKA to nie tylko zdjęcia, lecz tez i miejsce na ilustracje. Najważniejsze, że tak oto zawsze można opowiedzieć ciekawą historię.

3) Jaki format, papier i oprawę wybrałaś do druku?

Format A4, papier błyszczący, a oprawa była stworzona za pomocą programu CEWE FOTOŚWIAT.

4)  Projekt CEWE FOTOKSIĄŻKI to więcej trudności czy radości?
Sama radość!

5) Projektowałaś samodzielnie czy ktoś Cię wspierał?

Projekt jest pracą wspólną – moją, moich synów i mojego męża. Można powiedzieć, że to projekt rodzinny, do którego każde z nas włożyło coś ode siebie.

6) Co robisz w życiu, gdy nie projektujesz CEWE FOTOKSIĄŻEK?

Głównie zajmuję się autorami niniejszej CEWE FOTOKSIĄŻKI, czyli moimi synami. Nie ma czasu na nudę.

7) Czy masz już pomysł na kolejną CEWE FOTOKSIĄŻKĘ?

Tak, wiem już jak będzie wyglądać moja kolejna CEWE FOTOKSIĄŻKA. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale zapowiada się dość… niestandardowo. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale jak zwykle jestem pozytywnie nastawiona.

8) Mój ulubiony temat zdjęć to…

Moja rodzina. Uwielbiam fotografować ludzi, bo każda osoba to inne emocje, przeżycia i nawet zwykła codzienność może zaskakiwać. Każdy moment może być ciekawym kadrem. Zwykli ludzie na ulicy, ktoś w parku lub najlepiej moi synowie beztrosko bawiący się na placu zabaw – wszystko może być inspirujące, jeśli odpowiednio uchwycimy to w obiektywie. Zresztą, wygrana miesiąca i aparat od Fotojokera pozwolą mi na robienie coraz lepszych zdjęć – tak uchwycę życie i zachowam je na fotografiach.

9) Mój sprzęt fotograficzny to….

Do tej pory fotografowałam lustrzanką Olympusa oraz smartfonem. Od teraz będę fotografować wygranym aparatem Sony, choć jest jeden problem… Moi synowie twierdzą, że ten aparat jest ich własnością. Negocjacje z nimi więc trwają.

10) CEWE i FOTOJOKER to dla mnie….

Razem utrwalamy życie mojej rodziny, robimy prezenty bliskim. Współpracujemy tak od lat i ta współpraca będzie trwać póki daje nam ogrom satysfakcji. Miło jest spędzać czas twórczo, wspólnie – w rodzinnym gronie. 

 Dziękujemy za wywiad.

Całą CEWE FOTOKSIĄŻKĘ Darii zobaczysz TUTAJ.

Jak widzimy CEWE FOTOKSIĄŻKA może być zarówno komiksem, jak też i prezentem niespodzianką dla ukochanej osoby. A czy wśród powyższych CEWE FOTOKSIĄŻEK miesiąca znajduje się ta, która zdobędzie miano najlepszej w całym konkursie? Możliwe, ale pamiętaj, że Ty również masz szansę na udział i wygraną w 6 już edycji naszego ogólnopolskiego konkursu – wystarczy stworzyć swoją CEWE FOTOKSIĄŻKĘ o dowolnej tematyce w dowolnym formacie (możesz zgłaszać propozycje do końca marca 2018).

Serdecznie zapraszamy do udziału! Możesz też zobaczyć jakie CEWE FOTOKSIĄŻKI wygrały w innych miesiącach klikając TUTAJ.

Więcej o konkursie dowiesz się z naszej strony (kliknij TUTAJ, aby do niej przejść).

Konkurs na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ROKU

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *