Co podarować na Dzień Babci i Dziadka? Podpowiadamy! - Blog FOTOJOKER.pl

Co podarować na Dzień Babci i Dziadka? Podpowiadamy!

Fotoksiążka na prezent dla Babci i Dziadka

Wielkimi krokami zbliża się Święto Babci i Dziadka. W tym dniu do gorących życzeń zdrowia i pomyślności warto dołożyć prezent, który wywoła wzruszenie i sprawi, że na twarzy najbliższych zagości uśmiech. Co więcej taki prezent może pomóc rozwijać pasje. Jeżeli szukasz takich pomysłów na prezent na Dzień Babci i Dziadka, to znajdziesz je w tym artykule.

CEWE FOTOKSIĄŻKA na Dzień Babci i Dziadka

W CEWE FOTOKSIĄŻCE możesz zgromadzić wszystkie najważniejsze wspomnienia. Możliwość powracania do najpiękniejszych chwil z pewnością zachwyci Babcię i Dziadka, w szczególności gdy zostaną zgromadzone w tak pięknej i eleganckiej formie jaką jest przygotowana specjalnie dla nich fotoksiążka. Możliwość zaprojektowania niemal każdego elementu zgodnie z własną wizją pozwala na dopasowanie takiej publikacji do charakteru i zainteresowań najbliższych.

Tworząc fotoksiążkę dla Babci i Dziadka warto postawić na elegancję. Pomogą w tym uszlachetnienia, które umożliwiają zastosowanie czcionki w złotym lub srebrnym kolorze, pięknie podkreślające uroczystość takiego albumu. Okładka zostanie więc przyozdobiona wypukłym lakierem, który będzie miał wyczuwalną fakturę. Taka ozdoba doda uroku fotoksiążce.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka – fotoobraz

Zdjęcia warto eksponować nie tylko w albumach, ale również na ścianach. Fotoplakaty i fotoobrazy pozwalają zrobić to w pięknej, niezwykle estetycznej formie. W szczególności Babci i Dziadkowi do gustu mogą przypaść zdjęcia drukowane na drewnie. To wyjątkowa forma prezentacji zdjęć, która kojarzy się z naturą, ciepłem ogniska domowego i rustykalnym stylem. Z pewnością wpasuje się we wnętrza dziadków.

Skomponuj na ścianie układ kilku zdjęć, tak aby Babcia i Dziadek mieli w swoim salonie lub innym pomieszczeniu atrakcyjną galerię. Wybierz kilka zdjęć przywołujących najpiękniejsze wspomnienia i ułóż je za pomocą fotoobrazu wieloczęściowego. Taka kompozycja może składać się z kilku różnych kadrów lub dzielić na kilka części pojedynczą fotografię.

Ramka w prezencie na Dzień Babci i Dziadka

Jeśli już mowa o ekspozycji fotografii, to nie można zapominać o klasycznym, ale niezwykle uniwersalnym prezencie jakim jest podarowanie ramki ze zdjęciem. Taki prezent na Dzień Babci i Dziadka można dopasować do każdego wnętrza i gustu obdarowywanych. Dla lubiących klasykę świetnie nadają się ramki drewniane, natomiast dla tych lubujących się w nowoczesnej i minimalistycznej stylistyce ciekawą propozycją będą ramki metalowe lub z tworzyw sztucznych.

Obdarowując Babcię i Dziadka ramką nie zapomnij o umieszczeniu w niej ulubionej fotografii. Wykonaj wysokiej jakości odbitkę, a przy okazji dodaj do niej kilka dodatkowych wydruków, aby najbliżsi mogli wymieniać zdjęcie.

Aparat natychmiastowy na Dzień Babci i Dziadka

Świetny pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka to nie tylko doskonałe wydruki pod różnymi postaciami. To także sprzęt fotograficzny. Przykładem fajnego prezentu, który łączy pokolenia jest aparat natychmiastowy. Taki sprzęt łączący tradycyjne techniki z nowoczesnością może na nowo rozpalić zamiłowanie do fotografowania i przypomnieć czasy świetności aparatów na film. Co więcej modele takie jak FujiFilm Instax Mini 9 czy FujiFilm Instax Mini 90 (w szczególności jego stylistyka przypadnie do gustu seniorom) pozwolą znaleźć wspólny język z wnuczkami. Atrakcyjna forma tych aparatów i interesująca metoda powstawania zdjęć przyciągnie uwagę dzieciaków, a dziadkowie będą mogli powspominać czasy, gdy era fotografii cyfrowej miała dopiero nadejść.

Aparat natychmiastowy Instax Mini na prezent

Akcesoria foto dla Babci i Dziadka lubiących robić zdjęcia

Akcesoria fotograficzne są adresowane nie tylko do Babci i Dziadka, którzy pasjonują się robieniem zdjęć, ale wszystkich uwielbiających sięgać po aparat w celu utrwalenia najpiękniejszych wspomnień. To dzięki temu mogą otaczać się ulubionymi portretami wnucząt i dzieci, zachowując na pamiątkę bezcenne momenty.

Takimi akcesoriami, które sprawią radość i jednocześnie będą niezwykle praktyczne są karty pamięci. Dzięki nim Babcia i Dziadek będą mogli zapisać jeszcze więcej zdjęć i filmów ze swoimi najbliższymi w roli głównej. Możesz wybrać te dedykowane do aparatów fotograficznych, ale również Micro SD do urządzeń mobilnych. Jako że są dostępne najczęściej z adapterami, można z nich korzystać nie tylko wraz ze smartfonami i tabletami.

Jeśli Babcia i Dziadek mają swój ulubiony aparat, to z pewnością przyda się im torba fotograficzna. Mały pokrowiec umożliwi im zabranie ze sobą wszędzie sprzętu. Być może zachęci ich do częstszego sięgania po aparat w trakcie spacerów, a ostatecznie chęć uchwycenia piękna świata zachęci ich do częstszego spacerowania. Z pewnością dla seniorów (zresztą nie tylko dla nich) ruch to zdrowie, stąd koniec końców taka torba może łączyć przyjemne z pożytecznym.

Dla Babci i Dziadka, którzy lubią wykonywać zdjęcia krajobrazowe, znakomitym akcesorium może być monopod. Będzie on stabilizował aparat także wtedy, gdy będą np. korzystali z dłuższych teleobiektywów realizując zdjęcia dzikiej przyrody. Ułatwi więc fotografowanie w każdych warunkach, w szczególności przy mniejszej ilości dostępnego światła.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Strona www autora

Aleksandra Szostak

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *