Jaki aparat fotograficzny na Dzień Dziecka? - Blog FOTOJOKER.pl

Jaki aparat fotograficzny na Dzień Dziecka?

aparat fotograficzny na Dzień Dziecka (1)

Pasję do fotografii warto wzbudzać w dzieciach już od najmłodszych lat. Wszak fotografia pozwala na pielęgnowanie wiele cech charakterystycznych dla dzieciaków – ciekawość wobec świata czy dostrzeganie w nim niezwykłych szczegółów. Aby rozpocząć niezwykłą przygodę z fotografią warto podarować im pierwszy aparat fotograficzny na Dzień Dziecka. Jeśli poszukujesz pomysłów na prezent, zajrzyj tutaj.

Fotografia tradycyjna dla dzieci – aparat jednorazowy i analogowe

Fotografia może być tym, co łączy pokolenia. Jeśli pamiętasz czasy tradycyjnej fotografia i dążysz je sentymentem, to dzięki możesz jej użyć jako nić porozumienia z młodszym pokoleniem. Pomogą w tym aparaty jednorazowe. Są to proste konstrukcje, których obsługa będzie przyjemnością dla najmłodszych. Dostarczane są wraz z filmem światłoczułym, który jest od razu zamontowany w aparacie. Dzięki temu natychmiast po wyjęciu go z pudełka można rozpocząć fotografowanie.

Aparaty jednorazowe są świetnym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka. Są proste w obsłudze a część z nich ma uszczelnioną konstrukcję, tak więc dzieciaki mogą fotografować nimi także podczas zabawy w wodzie (nad jeziorem, nad morzem, a nawet w basenie lub w wannie). Prosta konstrukcja tych aparatów sprawia, że trudno je uszkodzić, tak więc dzieciaki mogą się bawić nimi beztrosko. To świetny sposób na rozpoczęcie własnych eksperymentów fotograficznych!

Bardzo ciekawą propozycja dla dzieci są również aparaty analogowe, dzięki którym najmłodsi mogą zakochać się w fotografii i pozostać z tą pasją na dłużej. Dzięki wymiennym filtrom mogą poznawać wiele technik i możliwości tworzenia i poznawania świata za pomocą obiektywu aparatu. Ich ciekawy design to kolejny powód, by zabierać sprzęt na wycieczki i pogłębiać nowo powstałą pasję.

aparat fotograficzny na Dzień Dziecka (2)

Aparat natychmiastowy dla dziecka

Inną świetną propozycją prezentu na Dzień Dziecka, która łączy świat współczesnej fotografii z tradycyjną jest aparat do fotografii natychmiastowej. Jednymi z propozycji są modele z serii FujiFilm Instax lub Polaroida pozwalają na odkrycie magii zdjęć, które już w kilka sekund po naświetleniu będą dostępne w formie gotowych odbitek. Ta fotograficzna sztuczka zachwyca już kilka pokoleń fotografów, tak więc z pewnością zaskoczy także współczesne dzieciaki.

Aparaty FujiFilm Instax posiadają szereg funkcji, które ucieszą młodych użytkowników. Wśród nich warto wymienić lusterka do selfie, tryby makro, prostą obsługę czy unikatowy design. Aparaty takie jak przykładowo FujiFilm Instax 11 Mini dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, tak więc z łatwością można dopasować sprzęt, który będzie w ulubionym kolorze dziecka.

Fotografia natychmiastowa to także unikatowe odbitki. Zdjęcia wykonywane na papierze z ramką zna każdy. Teraz pora by poznały je dzieciaki! Materiały natychmiastowe do aparatów FujiFilm Instax i Polaroid posiadają różnokolorowe motywy ramek, które pozwalają na kreatywną zabawę. Możliwe jest także wybranie materiałów natychmiastowych z motywami ze znanych seriali czy nawiązujących do lata i wakacji Ciekawą propozycją są również aparaty do fotografii natychmiastowej od marki Canon. Dzięki technologii ZINK masz możliwość drukowania zdjęć na samoprzylepnym papierze, co pozwala na późniejsze naklejenie fotografii na przykład na pamiętniku z wakacji.

Wytrzymałe aparaty do sportów ekstremalnych

Aparaty jednorazowe są świetną propozycją dla dzieciaków, gdyż pozwalają na pływanie z nimi, a tym samym na całkiem swobodną zabawę. Na podobną beztroskę można pozwolić sobie fotografując aparatami ekstremalnymi. Wśród nich można znaleźć modele takie jak przykładowo Olympus TG-6 czy Nikon Coolpix W300. Wyróżniają się one naprawdę wytrzymałą konstrukcją, odporną na zgniatanie, upadki, kurz, pył czy skrajne temperatury.

olympus-tg-6-

Taki wytrzymały aparat kompaktowy może więc upaść na piasek czy twarde podłoże i nie ulegnie uszkodzeniu. Dzieciaki mogą więc bawić się na całego i fotografować swój świat. Wspomniane modele to także możliwość nurkowania z aparatem. Najmłodsi będą więc mogli zajrzeć ze swoim aparatem pod wodę. Ich ciekawość będzie mogła ich zaprowadzić wszędzie i fotografować wszystko to, na co przyjdzie im ochota.

Pierwszy aparat dla dziecka

Wróćmy na moment do prostych aparatów fotograficznych, które zostały stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach. Już 3 i 4-latki wykazują ogromne zainteresowanie fotografią. Marzą o własnych aparatach cyfrowych, którymi mogą pokazać wszystko to, co dla nich ważne. Jest to więc doskonały pomysł na prezent na Dzień Dziecka.

Wśród takich aparatów cyfrowych dla dzieci można znaleźć proste konstrukcje, które zapewniają podstawową funkcjonalność. To tanie modele, które jednak pozwalają na poznanie podstaw fotografii przez dzieci. Swoim kształtem nawiązują do tradycyjnych korpusów lustrzanek cyfrowych, tak więc ułatwią przeniesienie się na bardziej zaawansowany sprzęt. Dostępne są w różnych kolorach, tak więc to świetny aparat dla chłopca i dla dziewczynki.

Pierwszy profesjonalny aparat fotograficzny na Dzień Dziecka

Dzień dziecka mogą świętować nie tylko maluchy, ale również nastolatki czy nieco starsza młodzież. Jeśli interesują się fotografią, to prezent na Dzień Dziecka może być świetną okazją do podarowania im czegoś, co pozwoli na poważnie rozpocząć przygodę z fotografią. Świetnym pomysłem może być zaawansowany aparat kompaktowy lub prosty bezlusterkowiec.

canon

Wśród takich aparatów można wymienić przykładowo Canona PowerShot G9 X Mark II czy Fujifilm X-T200. Takie aparaty cechują się pełną funkcjonalnością, której można oczekiwać od zaawansowanego aparatu. Poza znakomitymi parametrami oferują ergonomiczną obsługę i dostęp do wielu ważnych funkcji, takich jak przykładowo czas naświetlania bulb, podgląd głębi ostrości czy różne systemy AF, których opanowanie jest istotne w celu rozwijania warsztatu fotograficznego. To pozwoli młodzieży wciąż przekraczać granice własnej kreatywności i poznawać nowe narzędzia, które umożliwią rozwijanie pasji.

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

1 komentarzZostaw komentarz

  • […] Aparaty fotograficzne są świetnym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka. Co prawda być może dla trochę starszych ale mają wiele zalet pobudzają u dzieci kreatywność i ciekawość świata. Dla Są proste w obsłudze a część z nich ma uszczelnioną konstrukcję, tak więc dzieciaki mogą fotografować nimi także podczas zabawy w wodzie np. podczas nurkowania na plaży Prosta konstrukcja tych aparatów sprawia, że trudno je uszkodzić, tak więc dzieciaki mogą się bawić nimi beztrosko. To świetny sposób na rozpoczęcie własnych eksperymentów fotograficznych!   Dzień dziecka jest doskonałym powodem aby podarować chłopcu aparat fotograficzny i tym samym rozpocząć jego przygodę. […]

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *