Jaką okładkę wybrać dla fotoksiążki? - Blog FOTOJOKER.pl

Jaką okładkę wybrać dla fotoksiążki?

projektowanie fotoksiążki i okładki

Kiedyś robiło się albumy, teraz robi się fotoksiążki. Co o tym myślisz? Mnóstwo osób decyduje się na wykonanie takiej unikalnej książki ze swoich zdjęć, szczególnie jeśli szukamy pomysłu na prezent dla bliskich. Sam dobór kompozycji i zdjęć to podstawa, ale liczą się również dodatki. Wśród nich najważniejszym, który widzimy już na pierwszy rzut oka, jest okładka. Co powinna zwierać i na co zwracać uwagę?

Rodzaje oprawy i okładek

Podstawowy wybór dotyczy tego czy ma to być oprawa twarda czy miękka. Okładka twarda charakteryzuje się dużą sztywnością i jest grubsza, natomiast okładka miękka to duża elastyczność.

okładki fotoksiążek

Wybór okładka “miękka czy twarda” zależy w dużym stopniu od formatu CEWE FOTOKSIĄŻKI. Rodzaje oprawy i okładek do fotoksiążek to też fotozeszyt. Jego forma przypomina swoim wyglądem i cechami okładkę miękką w najbardziej klasycznym formacie. Gramatura papieru jest tutaj taka sama, jak stron wewnętrznych. Bardzo efektownym rozwiązaniem jest okładka z ekoskóry, która doskonale sprawdzi się np. w przypadku wielkiej kroniki rodzinnej czy albumu ślubnego (szczególną odmianą jest okładka płócienna, która również jest ekologiczna i naturalna). Odmianę okładki twardej Płóciennej i Skórzanej, możesz wybrać wyłącznie przy zdecydowaniu się na format CEWE FOTOKSIĄŻKI XXL Panorama – maksymalnie do 130 stron.

okładki fotoksiążek

Dla kogo twarda oprawa?

O wyborze oczywiście decyduje rodzaj fotoksiążki – mam tu na myśli rodzaj druku, format itd. Ważna jest też okazja, która skłoniła nas do przygotowania projektu. Jeśli decydujemy chcemy wykonać oryginalny prezent to warto zainwestować więcej, aby uzyskać efekt jeszcze bardziej ekskluzywny. Fotoksiążka w twardej oprawie dla rodziców będzie doskonałym prezentem np. z okazji rocznicy ślubu. Doskonałą alternatywą może być również fotoalbum w twardej oprawie jako wspomnienia z waszej ceremonii ślubnej – takie odświeżenie zabawy sprzed lat. Kiedyś pewnie album zrobił Wam fotograf, może dziś spróbujecie sami? Aby móc skorzystać opcji twardej okładki, należy wybrać jeden z następujących formatów fotoksiążek: panorama kieszonkowa, fotoksiążka kwadratowa, duża, duża panorama, a także wersje XL, XXL oraz panorama XXL.

Gdzie zastosować miękką oprawę?

Oprawa miękka również posiada licznych zwolenników. W szczególności wskazują na elastyczność i mniejszą wagę. Fotoksiążka w miękkiej oprawie to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy chcesz mieć więcej fotoksiążek (np. dla członków rodziny na święta). Fotoksiążkę możesz też wykorzystać na eventach biznesowych jako oferta firmy lub własne portfolio, jeśli chcesz je rozdać na targach (ślubne, fotograficzne, rysowników, itd). Okładkę miękką możesz mieć przy wyborze formatu mini, kieszonkowa panorama, kwadratowy, CFK duża oraz duża panorama.

A uszlachetnianie okładki?

okładki fotoksiążek

Uszlachetnienie okładki CEWE FOTOKSIĄŻKI to dość niedawno wprowadzona nowość, a już doceniło ją międzynarodowa organizacja TIPA (pisaliśmy o tym na blogu). Szerzej również opisaliśmy już czym jest uszlachetnienie. Takie warianty dekoracji Twojej fotoksiążki uzyskasz wyłącznie w opcji okładki twardej. Podsumowując, masz 4 rodzaje oprawy do wyboru. Nasi Klienci najczęściej sięgają po wariant okładki twardej, również ze względu na możliwe uszlachetnienia. Niezależnie od tego jaki wariant wybierzesz, masz możliwość dowolnego zaprojektowania wyglądu tej pierwszej, jakże ważnej strony swojego projektu. Skorzystaj z naszych możliwości i własnej pomysłowości.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

1 komentarzZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *