Jak zrobić dobre zdjęcia portretowe i jak je wykorzystać? - Blog FOTOJOKER.pl

Jak zrobić dobre zdjęcia portretowe i jak je wykorzystać?

zdjęcia porterowe

Świetne spotkanie z przyjaciółmi często kończy się powiększeniem naszej galerii zdjęć. W końcu nie obędzie się bez grupowego selfie, uchwycenia uśmiechu bliskiej osoby, czy złapania momentu, w którym przytulacie się na powitanie po długiej rozłące. Aparat po prostu jest kolejnym gościem na tym spotkaniu! Lato to czas wyczekiwanych rozmów i zabawy z tymi, którzy zawsze wywołują uśmiech na naszych twarzach. I właśnie tę radość chcemy uchwycić i pokazać je w mediach społecznościowych lub wydrukować jako pamiątkę na lata. Dlatego warto poznać kilka wskazówek, które podpowiedzą, jak robić zdjęcia portretowe. I to takie, które pokażą charakter danej osoby, radość, a także jej unikalne piękno. Złapmy te chwile, portrety- te pojedyncze i te grupowe w kadrze, by móc je zapamiętać na zawsze.  

Lato to ten czas, który spędzamy z bliskimi, rodziną, przyjaciółmi. Warto przygotować się do tych spotkań, by oprócz wyjątkowych wspólnych chwil, które zachowasz w pamięci, po powrocie do domu mieć coś, co pozwoli ponownie przeżywać te momenty. To oczywiście zdjęcia! Chcemy cieszyć się wspólnym czasem, bawić się i utrwalać to na fotografiach. Zobacz, jak łatwo i pięknie możesz zrobić zdjęcia portretowe.

Na co należy uważać podczas robienia selfie

Często, gdy chcemy uchwycić spotkanie z przyjacielem lub rodziną, czy utrwalić wszystkich na jednej fotografii wybieramy tryb selfie. To właśnie ten rodzaj zdjęcia często jest również wybierany jako zdjęcie profilowe na portalach społecznościowych.  Aby uzyskać dobre zdjęcie w oparciu o selfie, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim podobnie jak w przypadku tradycyjnych portretów konieczne jest uważanie na zniekształcanie obrazu charakterystyczne dla obiektywów szerokokątnych.

Aby więc zminimalizować ten niechciany efekt, konieczne jest możliwe oddalenie obiektywu od twarzy. Pomoże w tym selfie stick, który dodatkowo pozwoli uzyskać różne perspektywy w zależności od tego, jak jest trzymany. Pamiętaj, że przy odpowiednim odwzorowaniu proporcji twarzy istotna jest nie tylko odległość aparatu, ale również jego punkt widzenia. Jeżeli chcesz, żeby twoja twarz wyglądała na smuklejszą, to trzymaj aparat nieco wyżej ponad twarzą.

Zdjęcia ze spotkania – publikacja w mediach społecznościowych – co może się przydać

Podczas wykonywania ciekawych zdjęć, które chcesz pokazać później w mediach społecznościowych, oznaczając wszystkich znajomych, by pokazać, jak świetnie spędzacie czas, może przydać się kilka prostych akcesoriów. Przede wszystkim robiąc sobie autoportrety, a także grupowe selfie, niezastąpiony jest statyw. Klasyczny trójnóg umożliwi wygodne ustawienie aparatu w dowolnej pozycji. Zdjęcia portretowe najłatwiej jest wykonywać smartfonami, głównie za sprawą tego, że można je natychmiast udostępnić i wykorzystać na swoim profilu. Aby uatrakcyjnić fotografie, skorzystaj z obiektywów do smartfonów. Przykładem takiego akcesorium, które zapewnia interesujące efekty wizualne jest  Fish eye. Dzięki niemu uzyskasz nietypową, zniekształconą perspektywę, która pozwoli zaskoczyć osoby odwiedzające Twój profil.

Wykonując sobie zdjęcia profilowe, pamiętaj o odpowiednim świetle. Nie musisz od razu budować całego studia fotograficznego, ale możesz zastosować proste akcesoria, które z pewnością poprawią wyniki Twojej pracy. Przykładem jest ww. reporterska lampa błyskowa lub blenda. To drugie akcesorium pozwala doświetlić portret, nakierowując na niego odbite światło. Blendy typu 5w1 posiadają różne powierzchnie odbijające. Dzięki nim możesz ocieplić odbijane światło, ochłodzić czy wykorzystać dyfuzor, który je zmiękczy. Co więcej, czarna powierzchnia pozwala na ograniczenie ilości światła padającego na Twoją twarz.

jak robić zdjęcia portretowe

Zdjęcia portretowe – profesjonalnie

Zdjęcie portretowe wykonane profesjonalnym aparatem sprawi, że Twoje portrety będą zachwycające, a Twoi bliscy będą czuć się pięknie i sprawisz im wiele radości. Jeśli lubisz robić zdjęcia, to idealnym sprzętem do uchwycenia czyjegoś portretu jest aparat Canon Eos 6d Mark II . Tworzenie portretów to świetna zabawa, dzięki której możesz spędzić trochę czasu z bliskimi i spojrzeć na nich z zupełnie innej perspektywy. Narzeczona uchwycona w obiektywie aparatu wtedy, kiedy naturalnie śmieje się z Twojego żartu, będzie piękną fotografią, którą będzie mogła umieścić w mediach społecznościowych.

CEWE FOTOOBRAZ - portret

Jak wykorzystać zdjęcia portretowe?

Zdjęcia portretowe umieszczone na CEWE Fotoobrazie lub Plakacie mogą stać się piękną dekoracją domu. Podarowanie takiego prezentu narzeczonej np. z okazji urodzin na pewno sprawi jej wiele radości. W końcu prezent wykonany samodzielnie, w którego skomponowanie włożyłeś sporo pracy, wzrusza i cieszy najbardziej. Twoja druga połówka będzie czuć się niesamowicie, wiedząc, jak piękna jest dla Ciebie i zdając sobie sprawę, z tego, że uwielbiasz uwieczniać jej uśmiech w obiektywie swojego aparatu.  

CEWE FOTOKSIĄŻKA

Świetnym pomysłem jest również stworzenie CEWE FOTOKSIĄŻKI z portretami całej rodziny. Taka bezcenna pamiątka prezentująca Twoje hobby będzie świetnym fotograficznym portfolio, które jest pełne emocji i miłości. W czasie tworzenie zdjęć będziemy mogli spędzić razem trochę czasu i czerpać radość z tego, jak wygłupiacie się przed obiektywem.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

3 komentarzeZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *