Jak zaprojektować fotoksiążkę? - Blog FOTOJOKER.pl

Jak zaprojektować fotoksiążkę?

jak zaprojektować fotoksiążkę

Fotoksiążki to wyjątkowy i nowoczesny album ze zdjęciami. Nie, to coś więcej niż album, to książka ze zdjęciami. Prócz fotografii umieszczasz w niej teksty, cliparty czy też elementy ozdobnicze w postaci uszlachetniania okładki. Jednak jaką drogę musisz pokonać zanim będziesz cieszyć się z wymarzonej fotoksiążki? Sprawdź jak ją zrobić.

Wybierz ulubione zdjęcia lub zrób nowe

Pierwszym krokiem do zaprojektowania własnej CEWE FOTOKSIĄŻKI jest pomysł, drugim dobór zdjęć. Zasiądź więc spokojnie i przemyśl czego ma dotyczyć Twój projekt. Co chcesz opowiedzieć zdjęciami i tekstem? Co chcesz upamiętnić? Czy ma być to fotoksiążka z wakacji? A może chcemy stworzyć wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby jak np. rodzinna kronika roczna? Może fotoksiążka kucharska? Albo chcecie zrobić sobie coś jak “fotoksiążka ze ślubu“? W tym ostatnim przypadku możecie to zrobić “na świeżo”, jeśli właśnie otrzymaliście od fotografa zdjęcia z wesela albo… odświeżyć sobie własne wesele sprzed lat robiąc coś nowego z tych starszych zdjęć. Także zacznij od tematu, potem zgromadź zdjęcia i zaczynaj zabawę kreatywną.  Jeśli nie masz zdjęć w danym temacie, a masz pomysł to po prostu wykonaj takie kadry.

 

Kreator Online czy program CEWE FOTOŚWIAT?

CEWE FOTOKSIĄŻKI możesz stworzyć online, bezpośrednio w przeglądarce. Jednak inną, popularniejszą opcją jest nasz bezpłatny program projektowy. To najbardziej rozbudowane narzędzie tego typu, jakie znajdziesz na rynku producentów fotoksiążek. Program pozwala przejść przez całą proces projektowania bez bólu i z przyjemnością. Wybierasz ilość stron, typ okładki, rodzaj druku czy format i możesz tworzyć opowieść złożoną z dowolnych zdjęć. Jeśli robisz to w programie, to Internet będzie Ci potrzebny tylko do złożenia zamówienia. W razie przerwania projektu możesz do niego bezproblemowo wrócić i kontynuować robienie fotoksiążki.

jak zaprojektować fotoksiążkę

Aplikacja mobilna na smartfon

W świecie, gdzie coraz większe znaczenie zyskują urządzenia mobilne i to one są głównym środkiem korzystania z Internetu, producenci fotoksiążek wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów. Dlatego istnieje również CEWE FOTOŚWIAT w wersji mobilnej (znajdziesz na AppStore, w GooglePlay lub na stronie fotojoker.pl).

Format fotoksiążki, rodzaj papieru i…

fotoksiążka z uszlachetnieniem

Bez względu na sposób zamawiania czy tworzenia CEWE FOTOKSIĄŻKI, za każdym razem wybieramy pewne parametry. Wspominaliśmy  o formacie, ilości stron, rodzaju druku itd. Można też skorzystać z opcji uszlachetniania, czyli dodawanie wypukłych, pozłacanych elementów na okładce. Takie rozwiązanie zostało docenione przez międzynarodową komisję TIPA.

Dopasuj zdjęcia

projektowanie fotoksiążki i okładki

Gdy podjęliśmy już podstawowe decyzje dotyczące naszej CEWE FOTOKSIĄŻKI, należy rozpocząć projektowanie. Zdjęcia, które uprzednio wybraliśmy umieszczamy na wybranych stronach. Możesz zmieniać ich rozmiar, położenie lub też wzbogacać je clipartami. Tła mogą być gotowe lub można użyć własnych zdjęć. Masz wielką dowolność kompozycyjną, dlatego te projekty zawsze są tak wyjątkowe. Niezależnie od tego czy będzie to mała fotoksiążka ze zdjęciami dziecka lub obszerna fotoksiążka z wakacyjnych podróży albo krótka relacja z weekendowego wypadu ze znajomymi.

Jak jeszcze możemy Ci pomóc?

Akademia CEWE FOTOKSIĄŻKI – nasz poradnik może pomóc Ci przy projektowaniu CEWE FOTOKSIĄŻKI. Wykorzystaj w pełni potencjał swoich wspomnień i możliwości techniczne jakie oferujemy. Jeśli jednak Twój problem nie rozwiązał się dzięki naszym poradnikom, zapytaj nasz Dział Obsługi Klienta.

akademia fotoksiążki

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *