Jak zaprojektować CEWE FOTOKSIĄŻKĘ w InDesign? - Blog FOTOJOKER.pl

Jak zaprojektować CEWE FOTOKSIĄŻKĘ w InDesign?

Adobe InDesign to zaawansowana aplikacja do składu publikacji, książek, broszur i innych materiałów. Oferuje niezwykle rozbudowane funkcje, które pozwalają na dopracowanie każdego elementu Twojego dzieła. Wielu profesjonalistów wykorzystuje to oprogramowanie, aby przygotowywać swoje portfolio i książki fotograficzne. Jeżeli posiadasz projekt zrealizowany w Adobe InDesign lub korzystasz tego oprogramowania i chcesz przygotować w nim CEWE Fotoksiążkę, to nic nie stoi na przeszkodzie. Zajrzyj do tego poradnika, z którego dowiesz się, jak zaprojektować CEWE Fotoksiążkę w InDesign.

Dlaczego warto korzystać z Adobe InDesign

CEWE Fotoksiążka może posłużyć Ci do stworzenia świetnego portfolio, którym możesz pochwalić się przede ewentualnymi klientami lub kuratorami Twojej wystawy. Chociaż CEWE udostępnia rozbudowane oprogramowanie CEWE Fotoświat, to jednak w przypadku profesjonalistów czy nieco bardziej zaawansowanych amatorów może być niewystarczające. Zostało ono zaprojektowane w celu dostarczenia amatorom intuicyjnego narzędzia maksymalnie ułatwiającego proces projektowania CEWE Fotoksiążki, jednakże jeśli potrzebujesz skorzystać z bardziej nietypowych ustawień, to z pomocą przyjdzie InDesign od Adobe.

Możliwość realizowania CEWE Fotoksiążek na podstawie projektów eksportowanych z InDesign przydaje się w szczególności wtedy, gdy posiadasz już własny projekt książki i chcesz go wykonać jako CEWE Fotoksiążkę. W takiej sytuacji nie musisz przenosić swojego projektu do oprogramowania CEWE Fotoświat czy co gorsze projektować od nowa swój album. Po prostu skorzystaj z dotychczas wykorzystanego przez Ciebie oprogramowania czyli InDesigna i zaprojektuj idealną CEWE Fotoksiążkę.

CEWE Fotoksiążka świetnie sprawdzi się jako różnorodne portfolio. Niezależnie czy jesteś portrecistą czy fotografem krajobrazowym możesz wykorzystać orientację pionową lub format panoramiczny. Co więcej możesz zaprojektować bardzo eleganckie portfolio w twardej oprawie lub nieco bardziej poręczne i mniej zobowiązujące w miękkiej okładce (taką publikację możesz mieć zawsze przy sobie na wypadek przypadkowego spotkania z osobą, której chcesz pokazać swoje prace). Co najważniejsze CEWE Fotoksiążki drukowane są na najwyższej jakości materiałach przy zachowaniu doskonałej rozdzielczości druku. To gwarantuje Ci, że Twoje portfolio będzie eksponowało wszystkie walory Twoich fotografii.

Projektowanie CEWE Fotoksiążki w Adobe InDesign – to prostsze niż myślisz

Możesz zaprojektować wymarzoną CEWE Fotoksiążkę korzystając z InDesigna. Do dyspozycji będziesz mieć nadal wszystkie rodzaje papierów i formatów. Aby rozpocząć projektowanie CEWE Fotoksiążki przy pomocy InDesign wystarczy zainstalować darmowy kreator szablonów CEWE Fotoksiążki, który jest dostępny na komputery z systemami Windows i macOS. Następnie zacznij projektować swoją wymarzoną CEWE Fotoksiążkę w InDesign.

Po zrealizowaniu wszystkich pomysłów, gdy upewnisz się, że Twoja CEWE Fotoksiążka wygląda dokładnie tak jak chcesz, możesz z łatwością wyeksportować plik PDF tak, aby był idealnie dostosowany do parametrów gotowej CEWE Fotoksiążki. Instalacja kreatora szablonów opisana w poprzednim akapicie zapewni Ci dostęp do predefiniowanych ustawień dostępnych w aplikacji InDesign. Następnie możesz wgrać pliki PDF do kreatora zamówień CEWE. CEWE Fotoksiążkę zaprojektowaną w InDesign możesz zamówić tak samo jak pozostałe albumy. Kurier przywiezie zrealizowaną publikację wprost do Twoich drzwi.

Program PDF dla CEWE Fotoksiążki współpracuje z InDesign w wersjach CS4, CS5, CS 5.5, CS6 i CC. Dzięki temu możesz go wykorzystać także ze starszymi wersjami oprogramowania. Korzystanie z InDesigna w przypadku projektowania CEWE Fotoksiążki jest o tyle użyteczne, iż pozwala na łatwą integrację projektu z plikami PSD (czyli obsługiwanymi przez Photoshopa). Dzięki temu gdy zechcesz edytować swoje zdjęcia, możesz to zrobić natychmiastowo w Photoshopie i od razu zobaczyć efekty w projekcie InDesigna. Praca w InDesign to także możliwość zastosowania własnej biblioteki fontów czy plików z pozostałych programów środowiska Adobe, takich jak np. Ilustrator.

Gotowe szablony przygotowane przez CEWE zdecydowanie przyspieszają pracę z projektami CEWE Fotoksiążek. Jednocześnie umożliwiają one zachowanie pełnej swobody pracy w InDesign. Szablony te posiadają informacje o spadach i innych niezbędnych parametrach, które są kluczowe dla poprawnego druku.

Podczas przygotowywania swojego projektu nie musisz obawiać się, że coś pójdzie nie tak po wysłaniu Twojego pliku. Zespół CEWE sprawdzi Twój projekt, a w przypadku dostrzeżenia jakiś błędów (np. dołączenia do projektu zdjęć o zbyt małej rozdzielczości) wyśle Ci obszerny raport, który będzie wyłuszczał wyłapane błędy. Taka analiza jest darmowa, tak więc nie będziesz obciążony żadnymi kosztami. Jednocześnie będziesz mieć możliwość poprawienia swojego projektu i podesłania go w zmienionej, poprawnej wersji. Taka forma współpracy to gwarancja uzyskania CEWE Fotoksiążki, która z pewnością będzie spełniała Twoje oczekiwania. Możesz także zamówić portfolio lub album ślubny dla Twoich klientów, a następnie zlecić wysłanie go bezpośrednio do nich.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Bartłomiej Firmanty

1 komentarzZostaw komentarz

  • Zrobienie relacji zdjęciowej z różnych wydarzeń rodzinnych jest czymś, co w przyszłości bardzo miło się ogląda. Pozdrawiam serdecznie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *