Jak sobie radzić z dużą liczbą zdjęć? - Blog FOTOJOKER.pl

Jak sobie radzić z dużą liczbą zdjęć?

CEWE MyPhotos - pomoże Ci uporządkować dużą liczbę zdjęć

Obecnie każdego dnia na świecie powstaje więcej zdjęć niż przez pierwsze 100 lat istnienia fotografii. Każdy z nas ma – nawet jeśli niewielki – własny udział w tym nieprawdopodobnym przyroście obrazów. Jeśli więc zaczynasz czuć, że tracisz panowanie nad swoją kolekcją fotografii, to zajrzyj do tego artykułu, gdzie znajdziesz kilka pomocnych wskazówek, które ułatwią Ci zarządzanie obszernym archiwum. W szczególności interesującym rozwiązaniem jest usługa CEWE MyPhotos, która pozwala na łatwe gromadzenie, katalogowanie i przeglądanie ulubionych zdjęć.

Wyzwania fotografa, chcącego poradzić sobie z dużą liczbą zdjęć

Zarządzanie setkami czy tysiącami zdjęć nie jest łatwe. Każdy miłośnik fotografii – niezależnie czy zajmuje się tym tematem hobbystycznie, czy profesjonalnie – musi sprostać temu wyzwaniu. Jednak dzięki odpowiednim programom i nawykom zarządzanie dużą ilością zdjęć może być proste i przyjemne.

Przede wszystkim największym problemem każdego fotografa, który nie ma opracowanego właściwego planu zarządzania archiwum zdjęć, jest odnalezienie niezbędnych ujęć. Ile to razy zdarzyło Ci się czuć irytację, gdy tracisz czas na wyszukanie ulubionej fotografii z nad morza czy z sesji portretowej? Jeżeli należysz do tego grona, to czas wdrażyć skuteczne rozwiązania. Sposobów na skatalogowanie zdjęć jest z pewnością tyle ile fotografów i realizacji, a do tego czasami zdarza nam się mieć przyzwyczajenia, które wydają się komplikować to zadanie, ale dla nas o dziwo są intuicyjne (np. posługując się przy opisach zdjęć znanymi tylko sobie skrótami).

Przede wszystkim kluczem do sprawnego zarządzania katalogami jest.. systematyczność. Najlepsze rozwiązanie, które pomaga uniknąć kłopotów to każdorazowe pamiętanie o odpowiednim poukładaniu zdjęć już podczas zgrywania ich z kart pamięci. Ile to razy zdarza się zrzucać fotografie na pulpit komputera czy do tymczasowego folderu z myślą, że niebawem uda się je posegregować? Taka chwila jednak przez dłuższy czas nie nadchodzi, a wirtualna góra niezarchiwizowanych zdjęć tylko się wypiętrza. W takiej sytuacji jeszcze trudniej jest poradzić sobie z obszernym archiwum.

Drugim problemem jest niewłaściwe opisywanie zdjęć i ich katalogowanie. Tutaj pojawiają się podobne zaniedbania (takie jak np. wspomniane wcześniej wrzucanie zdjęć do tymczasowego lub przypadkowego folderu), które obejmują np. nadawanie zdjęciom przypadkowych nazw. Część aparatów nadaje nazwy pliki uwzględniając daty ich wykonania, ale najczęściej konieczne jest samodzielne dodanie takiego formatowania. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które nawet z poziomu systemowego eksploratora plików ułatwia odnajdywanie potrzebnych fotografii.

 

Nie zaniedbuj archiwum zdjęć, póki nie jest za późno

Największym problemem i jednocześnie wyzwaniem dla fotografów jest tworzenie backupu danych. Pomijanie tego kroku (które następuje zaskakująco często) prowadzi do oczywistej katastrofy – utraty bezcennych zdjęć i wspomnień. Tutaj konieczne jest wyrobienie w sobie odpowiednich nawyków, do których należy przede wszystkim systematyczne i niezwłoczne zgrywanie zdjęć z nośników wykorzystywanych przez aparaty, czy ze smartfonów.

Utrata danych jest bardzo dotkliwa. Nie dość, że większości kadrów nie da się powtórzyć i pociąga to za sobą nieodwracalne przepadnięcie najpiękniejszych wspomnień, to dodatkowo w przypadku komercyjnych zleceń naraża Cię na obciążenia finansowe. Lepiej zawczasu zapobiegać takim problemom, w czym może pomóc usługa CEWE MyPhotos (w przypadku domowych, rodzinnych archiwów warto także drukować zdjęcia w formie CEWE Fotoksiążki czy odbitek).

CEWE MyPhotos – świetny sposób na skuteczne zarządzanie nadmiarem zdjęć

Aby z łatwością poradzić sobie z powyższymi wyzwaniami i nie dać się czyhającym na Ciebie pułapkom, skorzystaj z usługi CEWE MyPhotos. Jest to specjalnie przygotowana dla Ciebie przestrzeń na Twoje zdjęcia i filmy. Dzięki niej możesz zgromadzić wszystkie pliki w jednym miejscu, a jednocześnie mieć do niego dostęp za pośrednictwem dowolnego urządzenia: komputera, smartfona, czy tabletu.

Najważniejsze w zarządzaniu zdjęciami i filmami jest jednak bezpieczeństwo danych. CEWE MyPhotos stanowi tego gwarancję zarówno z zakresie przechowywania, jak i udostępniania materiałów. Wszystkie Twoje pliki zostaną zabezpieczone w centrum danych, którego bezpieczeństwo potwierdza zgodność z certyfikatem TÜV. Wszystkie informacje pozostawione w CEWE MyPhotos będą skutecznie szyfrowane, zapewniając Ci maksimum komfortu i bezpieczeństwa.

Obrazami zgromadzonymi w CEWE MyPhotos możesz z łatwością dzielić się z bliskimi. Udostępnianie ich jest jednak odpowiednio zabezpieczone, tak aby zapewnić Ci pełną kontrolę nad Twoimi zdjęciami i filmami. Dostęp do nich możesz zabezpieczyć hasłem, dzieląc się nim tylko z tymi, z którymi jednocześnie chcesz podzielić się wspomnieniami.

CEWE MyPhotos to dostęp do zdjęć i filmów bezpośrednio za pośrednictwem przeglądarki lub specjalnie przygotowanej aplikacji. Wystarczy więc połączenie z Internetem, aby móc obejrzeć swoje ulubione materiały w dowolnym miejscu. Oprogramowanie pozwala na skuteczne katalogowanie danych, tak aby zapewnić Ci łatwe wyszukiwanie niezbędnych plików. Poznaj CEWE MyPhotos i rozwiąż swoje problemy z zarządzaniem dużą ilością zdjęć oraz filmów.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Strona www autora

Aleksandra Szostak

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *