Instaxy Fujifilm i ich zalety - Blog FOTOJOKER.pl

Instaxy Fujifilm i ich zalety

Instaxy Fujifilm

Wybór aparatu nie jest łatwym zadaniem skoro na rynku fotograficznym jest tak duży wybór. Ale to też zaleta, bo przecież każdy znajdzie coś dla siebie – trzeba tylko wiedzieć jak szukać. Jaki aparat wybrać, aby był on adekwatny do naszych potrzeb? Należy zacząć od przemyślenia do czego tak naprawdę nam posłuży, a potem sprawdzać oferty najbardziej znanych marek – im przecież możemy zaufać. Dziś sprawdzimy dla kogo odpowiedni będą aparaty Instax od Fujifilm.

Fujifilm – marka, którą warto znać

Fujifilm to japoński producent aparatów fotograficznych. Jest to poważny, wieloletni gracz na rynku (założenie w 1934 roku). Niewątpliwą więc zaletą tej marki jest jej bogate doświadczenie i rozbudowana oferta. Pewnie wielu z nas pamięta klisze do aparatów analogowych marki Fujifilm. Te czasy minęły, ale nic przecież nie stoi w miejscu. Firma nieprzerwanie się rozwija i nie zaniedbuje swoich Klientów poszerzając ofertę o najlepsze aparaty i akcesoria fotograficzne. Co ciekawe, CEWE FOTOJOKER drukuje zdjęcia na papierze Fujifilm i dobrze znamy jego wysoką jakość. Wróćmy jednak do meritum.

Najlepsze modele aparatów Fujifilm

Dużą popularnością wśród miłośników fotografii cieszą ostatnio aparaty typu Instax. Jest to linia aparatów do tzw. fotografii natychmiastowej. Co to oznacza? Do wykonywania fotografii natychmiastowej przeznaczone są specjalne aparaty wyposażone w kasetki, z których wysuwa się zdjęcie chwilę po naciśnięciu spustu migawki. Robisz zdjęcie, a po chwili masz  już w dłoni wydrukowaną fotografię i możesz cieszyć się efektem. Tego typu aparaty kojarzą się czasami ze starymi, amerykańskimi filmami, więc wydawać by się mogło, że są reliktem przeszłości… Ale prawda jest inna. Zdecydowanie wróciły do łask i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. O aparatach Instax opowiada też nasz pracownik, Weronika Roter w cyklu “Weronika z Fotojoker”.

Linie tych produktów Instax to kilka kategorii, z których każdy może wybrać sprzęt dopasowany do własnych potrzeb i oczekiwań.

Fujifilm Instax Wide 300

Na szczególną uwagę zasługuje np. Fujifilm Instax Wide 300, który znajdziesz w naszej ofercie. Nazywany jest on najbardziej zaawansowanym w rodzinie aparatów Instax. To np. optyczny wizjer, dwuzakresowy pierścień ustawiania ostrości oraz złącze statywowe.

Aparat Instax Wide 300 wyposażono w automatycznie wysuwający się obiektyw Fujinon o ogniskowej 95 mm i świetle f/14. Ustawienie ostrości nie należy do trudnych (ustawiasz pierścień w jedną z dwóch pozycji: 0.9m – 3m) – pierwszy to tryb normalny, a drugi to tryb krajobrazowy. Instax Wide 300 posiada też lampę błyskową z trybem automatycznym. Więcej dowiesz się ze strony sklepu e-fotojoker.pl

Instax Wide 300

Fujifilm Instax Mini 8

Fujifilm Instax Mini 8 to wyjątkowy model, charakteryzujący się prostotą i intuicyjnością, który można określić krótko:  mały aparat o dużych możliwościach. Wyposażono go w automatyczne tryby, które wybiera się intuicyjnie (dzień/noc, wewnątrz/na zewnątrz). Następnie wystarczy zrobić zdjęcie i drukujesz – gotowe! Chwila i masz zdjęcie w dłoni, oto największe zalety “instaxów”. Model Mini 8 sprawdzi się idealnie jako sprzęt dla dzieci, właśnie ze względu na łatwą obsługę. Z myślą o najmłodszych, producenci dostosowali swoją ofertę, przygotowując wersję z ulubionymi dziecięcymi bohaterami – oto instaxowy minionek.

Instaxy Fujifilm

Nie tylko dla dzieci…

Instaxy to oczywiście nie tylko zabawa dla dzieci. Dużym wzięciem cieszą się szczególnie na weselach, gdzie goście robią sobie zdjęcie, a potem wklejają je do księgi pamiątkowej. Świetna zabawa, fajna pamiątka. Rzecz jasna Instaxy Fujifilm sprawdzają się na weselach to mają też wzięcie na mniejszych imprezach, choćby na domówkach. Zresztą Fujifilm i Fujifilm zorganizowało konkurs na “instaxowiczów”. Więcej szczegółów znajdziesz na tej stronie. Natomiast jak młodsze pokolenie realizuje swoje pasje Instaxami opowie Ci Areta Szpura w poniższym filmie. A jakie będzie Twoje instaxowe story?

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

3 komentarzeZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *