Instax Mini Link 2 – to coś więcej niż drukarka do zdjęć - Blog FOTOJOKER.pl

Instax Mini Link 2 – to coś więcej niż drukarka do zdjęć

Firma Fujifilm stworzyła małe, ale wszechstronne urządzenie ‘z przyszłości’. Po miesiącu testowania, przedstawiamy drukarkę Instax Mini Link 2.

 

Krótko o parametrach fizycznych i właściwościach

Drukarka ma niewielkie rozmiary: 91,9 mm × 36,4 mm × 124,8 mm oraz wagę ok. 210 g, bez załadowanego wkładu. W opakowaniu, oprócz samego urządzenia, znajdziemy także kabel micro USB oraz niezbędne dokumenty. Instax Mini Link 2 posiada wbudowaną baterię litowo-jonową, która starcza na wydruk ok. 100 odbitek na jednym ładowaniu. Produkt, dzięki swym rozmiarom, idealnie mieści się w kieszeni bluzy, bojówek czy małej kieszonce plecaka.

Jeśli chodzi o design, króluje tutaj japońska prostota oraz Minimalizm. Na środku urządzenia znajduje się podświetlany przycisk funkcyjny, który zmienia kolory w zależności od opcji, z jakiej aktualnie korzystamy.

 

Wkłady do drukarki

Warto zaznaczyć, że drukarka jest kompatybilna ze wszystkimi wkładami z serii Instax Mini (86 mm x 54 mm – wielkość odbitki z ramką). To zachęca do eksperymentowania z różnymi seriami wkładów w zależności od kolorów ramek. Poza tradycyjnymi kolorowymi wkładami, warto przyjrzeć się także tym bardziej artystycznym z serii Instax Mini SPRAY ART – co jest ciekawą barwną alternatywą dla zwykłych białych ramek. Wkłady te generują naprawdę wyraziste i mozaikowe odbitki (ISO 800) oraz, dodatkowo, zdobienia ramek, które charakteryzują się rzadką powtarzalnością wzorów.

Dla lubiących wielobarwne rozwiązania, na rynku znajdują się aż 3 wersje kolorystyczne drukarki Instax Mini Link 2:

  • Clay White (glinkowa biel),
  • Soft Pink (delikatny róż)
  • Space Blue (kosmiczny błękit) – w praktyce ten ostatni jest ciemniejszym odcieniem koloru granatowego.

Instax Mini Link 2 można śmiało nazwać mobilną drukarką. Uruchamia się za pośrednictwem aplikacji. Za pośrednictwem łączności Bluetooth ver. 4.2 doskonale łączy się z większością urządzeń mobilnych i wybranych aparatów. Nawet jeśli aparat nie wykorzystuje Bluetooth, jak np. Fujifilm X-Pro 2, to za pośrednictwem innej aplikacji można przerzucić zdjęcia bezpośrednio z aparatu na telefon. Tam bowiem zaczyna się kreatywna zabawa w aplikacji Mini Link – centrum kreatywności, jak i całej obsługi drukarki Instax Mini Link 2.

Aplikacja Mini Link cechuje się mnogością funkcji. To, co z pewnością warto wspomnieć, to opcje drukowania różnych wersji kolaży na jednej odbitce lub nawet tworzenie większych zestawów – odbitka po odbitce. Niezwykle kreatywnym posunięciem jest możliwość drukowania klatek z … wcześniej nagranych klipów – chwytanie chwili zyskuje teraz dosłowne znaczenie 😊 Aplikacja umożliwia też personalizowanie odbitek poprzez pakiet gotowych nalepek, emotek, efektów kolorystycznych czy też podstawowej obróbki.

Unikatowy gadżet z przyszłości – dlaczego warto?

 Po ponad miesięcznym testowaniu, możemy śmiało powiedzieć, że jest to gadżet idealny na nasze czasy – zarówno dla młodych, jak i dorosłych użytkowników – z intuicyjną obsługą. Kolejne kreatywne narzędzie do wzbogacania naszej wewnętrznej chęci zatrzymania czasu i tego, co jest dla nas ważne, co ma sens.

Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze, drukarka bez trudu mieści się w kieszeniach. Urządzenie jest niewiele większe od powerbanku, którym de facto można naładować urządzenie – a więc mobilność przede wszystkim!

Warto wspomnieć, że aplikacja Mini Link nie obsługuje języka polskiego. Brak znajomości języka angielskiego nie jest jednak przeszkodą, ponieważ wystarczy korzystać z ikon w aplikacji – niezwykle intuicyjne i nastawione na użytkownika rozwiązanie! Obraz jest zatem wart więcej niż 1000 słów! 😊

Plusem urządzenia jest z pewnością szybkie drukowanie. Pozwala to uchwycić moment niemalże w mgnieniu oka, np. podczas przejażdżki kultowym oldtimerem Mustanga z 1966 r. Technologia samego wydruku działa podobnie jak w aparatach natychmiastowych serii Instax – samo drukowanie zdjęcia zajmuje ok. 12-13 sekund i jest naprawdę proste.

Dzięki aplikacji Mini Link możemy wybrać odpowiednie kadry (jak i klatki z wcześniej nagranych filmików), co pozwala nam na oszczędność wkładów – drukujemy tylko to, co jest dla nas najważniejsze. Tak wykonane odbitki możesz wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów – jako ozdoba na korkową tablicę nad biurkiem, wkład do scrapbook’a czy osobisty prezent dla bliskiej Ci osoby.

Spróbuj – naprawdę warto!

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Kamil Żyła

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *