Historia Black Friday - Blog FOTOJOKER.pl

Historia Black Friday

Black Friday (1)

Koniec listopada oznacza zakupowe święto – wtedy właśnie jest Black Friday! To świetny moment do wytropienia znakomitych okazji. Skąd wziął się ten dzień, czemu jest tak popularny i kiedy przypada w tym roku?

Skąd wzięło się to święto zakupów?

Nazwa Czarny Piątek wzięła się przede wszystkim z żargonu księgowych. Dawniej w rachunkowości gromadzono zestawienia strat i zysków sklepów, zapisując je odpowiednio na czerwono i czarno. Ogromne obroty, jakie generują zakupy robione na masową skalę w tym dniu, z pewnością pozwalają sklepom zapełnić księgi czarnym tuszem.

Black Friday przypada corocznie w piątek po amerykańskim Dniu Dziękczynienia (to święto jest celebrowane w USA w czwarty czwartek listopada). Ten dzień wyznacza start przedświątecznego sezonu zakupowego. Sprzedawcy dostrzegli, że właśnie wtedy klienci zaczynają już bardzo konkretnie rozglądać się za prezentami dla bliskich, stąd postanowili od początku XXI wieku oferować przedświąteczne promocje. Ten wyjątkowy dzień ma przyciągnąć Klientów i zwrócić ich uwagę na to, że to dobra pora, aby rozpocząć przygotowania do Świąt.

W tym dniu symbolicznie większość sklepów przybiera czarne kolory. Z promocji można korzystać zarówno online, jak i offline. Internetowe zakupy mają ten plus, że nie trzeba stać w kolejce i po prostu możesz cieszyć się wyjątkowymi okazjami. Tak jak w naszym sklepie fotojoker.pl/sklep

Black Friday (2)

Czarny Piątek 2020 – kiedy przypada?

Black Friday w 2020 roku przypada 27 listopada. W tym dniu miliony ludzi ruszają na wielkie zakupy. Szał zakupowy ma miejsce w sklepach na wszystkich kontynentach, gdzie przed sklepami potrafią ustawiać się naprawdę długie kolejki.

W tym roku zmieni się charakter Czarnego Piątku. Co prawda w poprzednich latach niecodzienne promocje miały miejsce zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci, ale w tym roku z pewnością zostanie jeszcze zintensyfikowany ruch online. Teraz ten dzień będzie jeszcze przyjemniejszy. Wystarczy usiąść wygodnie na kanapie lub w fotelu włączyć strony internetowe i cieszyć się okazjami. Może zdecydujesz się na jakiś ciekawy model aparatu, a by uwieczniać wszystkie szczęśliwe chwile? Śledź stronę fotojoker.pl/sklep oraz nasz fanpage na Facebooku, ponieważ na pewno będziesz mógł skorzystać z ciekawych i atrakcyjnych ofert.

Dlaczego to święto jest tak popularne?

Za popularność tego dnia odpowiadają przede wszystkim świetne okazje cenowe. Jeżeli planowałeś zakup sprzętu fotograficznego, to jest to doskonały moment. Upusty dotyczą wielu różnorodnych sprzętów – od promocji na lustrzanki, bezlusterkowce czy obiektywy po drobne akcesoria. To także dobry moment, aby znaleźć prezent dla najbliższych. Tylko w tych dniach (a czasami także w kilku dniach przed i po Black Friday) obniżki mogą być naprawdę spektakularne. Rzecz jasna dotyczy to także Salonów Fotojoker i sklepu online.

komputer- zakupy online

W Polsce to święto zakupów obchodzone jest intensywnie od 2015 roku. Co prawda wcześniej zdarzały się pojedyncze przypadki tej tradycji na naszym rynku, ale tego  roku święto zakupów obchodzone jest niemal przez wszystkich sprzedawców.

Trop okazje

Jeśli planujesz wyposażyć się w nowy obiektyw, wymienić aparat czy poszukać prezentów na Święta dla najbliższych, Black Friday to świetny czas na takie zakupy. Tropienie okazji w Fotojoker w ten dzień nie jest wcale trudne, choć pamiętaj, że w przypadku niektórych sprzętów trzeba reagować szybko. Promocje są ograniczone ilością dostępnych egzemplarzy, ale z drugiej strony ceny są naprawdę atrakcyjne. Kto pierwszy ten lepszy!

Dopisz się do newslettera Fotojoker, aby być na bieżąco z promocjami dotyczącymi tego wyjątkowego dnia, jak i innymi atrakcyjnymi ofertami. Święta już niedługo, warto sprawić radość sobie i bliskim –  Salony i sklep online fotojoker.pl/sklep to najlepsze źródło spersonalizowanych prezentów.

Więcej na fotojoker.pl.

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *