Gala po gali, czyli Traveler 2018 - Blog FOTOJOKER.pl

Gala po gali, czyli Traveler 2018

traveler 2018

Aparat to nasz nieodłączny towarzysz podczas podróży. Łapiemy kadry podczas samotnych wędrówek po górach, w czasie rodzinnych spacerów po plaży czy też, gdy jedziemy we dwoje na podbój świata. Tak utrwalone chwile zamieszczamy potem w fotoksiążkach i dzielimy się z bliskimi. Dlatego właśnie Fotojokerowi tak bliska jest CEWE FOTOKSIĄŻKA, a jej podróże… Przedstawicieli CEWE nie zabrakło więc w tym roku na Travelerach – gali wręczenia najbardziej prestiżowych nagród podróżniczych w Polsce. Event organizowało oczywiście National Geographic.

12 edycja konkursu

Tradycyjnie wręczano nagrody w 6 kategoriach:

  • Wyczyn roku  (Małgorzata Wojtaczka)
  • Naukowe osiągnięcie roku (Dr Gerard Gierliński)
  • Podróżnicza książka roku (Adam Robiński “Hajstry”)
  • Podróż roku (Michał Woroch i Maciej Kamiński)
  • Społeczna inicjatywa roku (Fundacja Arka “Rower pomaga”)
  • Podróżnik Online (Kaja Kraska)

Laureatów wskazało jury (pierwsze 3 kategorie wymienione powyżej) oraz internauci (3 kolejne). Specjalną nagrodę wręczono także w ramach “Człowieka Roku Travelera” – zwyciężyła tutaj Małgorzata Wojtaczka, która jako pierwsza Polka zdobyła biegu południowy. Tym wyczynem zdobyła jednocześnie miano “Wyczynu roku”. Nagrodę specjalną otrzymali twórcy Karol i Ola Lewandowscy za bloga “Busem przez Świat”. Więcej o laureatach i nagrodach Traveler 2018 możesz przeczytasz tutaj.

CEWE i Podróżnik Online

Dyrektorowi Generalnemu CEWE w Polsce, Andrzejowi Gołębiowskiemu, przypadło wręczenie nagrody w kategorii Podróżnik Online. Dlaczego akurat ta kategoria? Kaja Kraska i jej vlog/blog Globstory łączy ducha klasycznej, podróżniczej przygody z technologią pozwalającą na pokazywanie wypraw światu. Dlatego też CEWE FOTOKSIĄŻKI, które łączą fotografię drukowaną z twórczymi możliwościami technologii cyfrowej, czują się związani zarówno z online, jak i offline (naszą fotoksiążkę tworzy się na ekranie komputera, a otrzymuje już wydrukowaną).

A gdzie Kaja?
Podczas warszawskiej gali Traveler 2018, Kaja Kraska przebywała w Kirgistanie. Dlatego też nagroda musiała zostać wręczona jej managerce, Ewie Zachariasz, a Kaja podziękowała z ekranu. Na szczęście tę podróżniczkę udało się nam na chwilę zatrzymać i zadać kilka pytań – cały, obszerny wywiad zobaczysz w letnim numerze magazynu FOTO CEWE INSPIRACJE (zawartość wiosennego wydania zobaczysz tutaj).
Gala po gali
Przedstawiciele CEWE i Fotojokera pojawili się na gali Travelera w towarzystwie laureatów konkursu na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ Roku. Ten ogólnopolski, cykliczny plebiscyt zakończył właśnie 6 edycję i uczcił to uroczystą galą w warszawskiej Winosferze. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *