Fotoplakaty jako dekoracja ścienna - Blog FOTOJOKER.pl

Fotoplakaty jako dekoracja ścienna

plakat na ścianę

Dekoracja wnętrz to temat nie tylko rozległy, ale i modny. Liczne programy w telewizji czy kanały na YouTube podpowiadają jak zmienić wygląd swojego mieszkania. Niektóre proponują przybycie celebryty, który je wyremontuje… Ale czy każdemu potrzebna jest rewolucja? Nie, czasami wystarczy przejrzeć swoje zbiory fotograficzne, zamówić druk w wybranym formacie i możemy łatwo  wprowadzić pewną zmianę w mieszkaniu. Każdy chce przecież czuć się dobrze we własnym domu albo sprezentować komuś coś do mieszkania np. z okazji parapetówki. Jeśli zastanawiasz się jak ozdobić mieszkanie to odpowiedzią jest fotoplakat.

Rodzaje dekoracji ściennych

Wiele zależy też od tego, w jakim pomieszczeniu mają one zostać umieszczone. Wiele osób stara się, aby dekorując swój dom stawiać na wyjątkowość i wybierać takie elementy, których nie spotkamy u naszych znajomych. Jednym ze sposobów na zachowanie unikalności może być fotoplakat. Czym jest plakat wie chyba każdy. Różnica między klasycznym plakatem, a fotoplakatem polega na tym, że w tym drugim przypadku obraz powstanie z przesłanego przez Ciebie zdjęcia – te może być dowolne, choć oczywiście większy fotoplakat wymaga zdjęcia o większej rozdzielczości. Fotoplakaty na ścianę są coraz częściej i chętniej wykorzystywanym elementem ozdobnym, szczególnie w sypialniach oraz pokojach dziecięcych czy młodzieżowych (np. fotoplakat samoprzylepny). Dużą popularnością cieszą się też fotoplakaty XXL, które często są rozwiązaniem zakrywającym nawet całą ścianę – dają więc specyficzny i niepowtarzalny efekt.

Dekoracje ścienne

Wady i zalety fotoplakatów

Jak każde rozwiązanie, również fotoplakaty mają swoich zwolenników i przeciwników, którzy mogą wskazać liczne wady oraz zalety zdjęć na ścianach. Wśród zalet wymienia się fakt, że nie trzeba specjalnego mocowania, aby umieścić je na ścianie. Plakat, który jest samoprzylepny właściwie można dowolnie i wielokrotnie przyklejać i odklejać. Wady? Tu trzeba się dłużej zastanowić, aby takie znaleźć… może to, że chcemy piękny plakat, a słaby z nas fotograf? Nie, ten argument łatwo obalić, bo jeśli nie masz w kolekcji swoich fajnych zdjęć to możesz skorzystać z Galerii Motywów w CEWE FOTOJOKER.

Najczęściej wybierane motywy fotoplakatów

Własny fotoplakat na ścianę jest łatwym rozwiązaniem, którym może zająć się każdy, kto chce czegoś nowego w mieszkaniu. Ponadto istnieje możliwość sięgnięcia po wyjątkowy kolaż ścienny, w którego skład wchodzić będzie kilka Twoich zdjęć. Kolaż ten pozwoli z dumą prezentować niezapomniane chwile, np. czas spędzony z przyjaciółmi czy rodziną. Ścienne dekoracje wnętrz to głównie podróże i fotografie rodzinne. Nie brakuje portretów, zdjęć architektury, pięknych krajobrazów, zwierząt czy także i oryginalnych grafik. Wszystkie te motywy łączy fakt, że masz możliwość łatwego i unikalnego dekorowania ścian własnymi wspomnieniami lub też cieszenia oczu takimi zdjęciami, jakie najbardziej Ci się podobają. Bez rewolucji, bez czasochłonnego tapetowania czy wysokich kosztów. Tak jak chcesz…

Sprawdź: dlaczego warto wybrać fotoplakaty w CEWE FOTOJOKER?

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *