Fotokartki - ważne wiadomości w oryginalnym stylu - Blog FOTOJOKER.pl

Fotokartki – ważne wiadomości w oryginalnym stylu

Szukasz sposobu, aby kreatywnie złożyć świąteczne życzenia swoim bliskim? Wysłanie im własnoręcznie zaprojektowanej fotokartki to najlepszy pomysł, który z pewnością sprawi im dużo radości oraz przypomni im piękne czasy, w których skrzynki na listy przepełnione były kartkami pocztowymi z pozdrowieniami.

W te święta postaw na odmianę. Nie wysyłaj skopiowanych z Internetu życzeń za pośrednictwem smsa, maila czy mediów społecznościowych. Wykorzystaj tradycyjną formę kartek świątecznych w nowoczesnym wydaniu. Dzięki temu Twoja rodzina i przyjaciele dostaną namacalny dowód pamięci, który będzie miłą odmianą od cyfrowej rutyny świątecznych życzeń.

Zaprojektowanie własnej fotokartki jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy, że wybierzesz jeden z wielu wzorów i umieścisz w nim wybrane przez Ciebie zdjęcie. Możesz wybrać rozmaite rodzaje stylów, w których chcesz utrzymać swoją kartkę: od nowoczesnych po klasyczne czy od śmiesznych po oficjalne. Cały proces oparty jest na metodzie uzupełnienia wybranego szablonu, przez co jest intuicyjny i nie sprawi nikomu problemów. Co więcej, możesz wybrać rozmaite ozdoby takie jak posrebrzenie, pozłocenie czy nadanie wypukłego wyglądu poszczególnych elementów. Dzięki temu sprawisz, że Twoje życzenia zostaną ubrane w atrakcyjną i zachwycającą formę, która z pewnością zrobi ogromne wrażenie na Twoich bliskich.

Tworząc swój projekt możesz wybierać w kilku formatach, które dopasujesz do swoich potrzeb. Masz do dyspozycji kompaktowe składane kartki, jak i duże pocztówki, które są idealnym sposobem na wysłanie bliskiej osobie zdjęcia pełnego szczegółów. Dodatkowo, jeśli chcesz zawrzeć zdjęcie zrobione poziomo – możesz wybrać format dostosowane do tego typu fotografii, dzięki czemu unikniesz kłopotliwego kadrowania.

Aby skrócić czas realizacji możesz wysłać fotokartkę bezpośrednio na adres bliskiej Ci osoby. Jedyne co musisz zrobić to podać potrzebne informacje w procesie zamówienia, a resztą zajmie się firma realizująca zlecenie. Czas wykonania zamówienia jest na tyle szybki, że możesz być pewny, że Twoje życzenia trafią do adresata w odpowiednim czasie. Jeśli potrzebujesz większej ilości fotokartek możesz zamówić pakiet 10 sztuk tej samej wersji, co pozwoli Ci na rozesłanie kartek do wszystkich Twoich bliskich.

Jeśli zastanawiasz się jakie zdjęcie wybrać do Twojej fotokartki, zwróć uwagę w jakim celu je wysyłasz. W przypadku świąt jest to wyraz pamięci o innych, dlatego na swoim projekcie najlepiej umieścić rodzinną fotografie, która pełna jest pozytywnych emocji. Postaraj się wyselekcjonować takie zdjęcie, które zawiera dobre, naturalne oświetlenie, pełne jest żywych kolorów oraz jest odpowiednio wyostrzone. Jeśli Twoja fotografia zawiera pewne niedociągnięcia możesz skorzystać z prostych programów do edycji zdjęć lub wykorzystać narzędzia dostępne w Internecie.

„Wysyłanie świątecznych fotokartek to trend, który wraca do nas po latach w zupełnie nowej formie. Dzięki temu jesteśmy w stanie dać swoim bliskim miły znak, że pamiętamy o nich w tym okresie. Co roku obserwujemy coraz większe zainteresowanie tego typem prezentów, jednak ten rok zdecydowanie pobił wszelkie oczekiwania.” – mówi Jacek Żmudziński z firmy CEWE – lidera w produkcji fotokartek.

Wszystko wskazuje na to, że ludzie coraz bardziej znudzili się internetową rewolucją. Jeszcze w 2011 roku według badania przeprowadzonego przez jedną z firm zajmujących się pocztą elektroniczną, jedynie 17,6% badanych wysyłało tradycyjne kartki, podczas gdy 35% respondentów rozsyłało swoje życzenia za pomocą SMS-ów, a 32,3% korzystało z emaili. Jednak liczba wysyłanych kartek z życzeniami systematycznie rosła w ostatnich pięciu latach. W poprzednim roku, w samych Stanach Zjednoczonych, wysłano ich 7 miliardów, co daje kilkunasto-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Liczby te pokazują, że ludzie coraz chętniej wracają do tego typu formy pamięci i dostrzegają, że sprawia ona adresatowi znacznie więcej radości niż skopiowane z Internetu wierszyki, rymowanki czy życzenia.

Pokaż w nieszablonowy sposób, że pamiętasz o swojej rodzinie i znajomych, nie czekaj i zamów swoją fotokartkę już teraz! Aby ją zaprojektować kliknij tutaj.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Iwona Łapińska

Content Marketing & PR Manager w firmie CEWE oraz fotograf amator. "Podróże i fotografia to moja pasja. Cieszę się, że fotografia jest nie tylko częścią życia prywatnego, ale również zawodowego."

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *