Fotokartki na różne okazje - Blog FOTOJOKER.pl

Fotokartki na różne okazje

fotokartki

Klasyczne pozdrowienia i życzenia w elegancki sposób łączą się z nowoczesną technologią i wygodą. Wystarczy Twoje zdjęcie, nasz szablon, trochę kreatywnej wizji i masz fotokartkę. Jak było kiedyś, a jak jest teraz? Wiesz w ogóle kto wymyślił słowo “pocztówka”?

Przodkowie współczesnej fotokartki

fotokartki świąteczne

Trudno znaleźć informacje dotyczące pierwszej fotokartki, ale stało się to na pewno w niezbyt odległej przeszłości i było związane z rozwojem fotografii. Natomiast pierwszą kartkę z korespondencją wysłano w 1869 i przedstawiała cesarski herb Austrii. Nieco później pojawiły się w Londynie kartki ilustrowane pejzażami i miejscem na korespondencję. Naturalnie najwyższe ceny sprzedaży uzyskiwały kartki wykonane ręcznie i do dzisiaj takie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów. W Polsce to właśnie Henryk Sienkiewicz użył słowa “pocztówka”, traktując je jako odpowiednik francuskiego słowa. Jak widać przyjęło się znakomicie.

Pocztówka, widokówka, bliżej nieokreślona kartka, karta korespondencyjna – wszystkie nazwy w jakimś stopniu dotyczą współczesnej fotokartki, tyle że w starszej odsłonie. Każda cieszyła się dużą popularnością w XX wieku również z powodu intensywnego rozwoju turystyki. W Polsce natomiast jeszcze większy boom nastąpił po upadku komunizmu, gdyż oczywiście oznaczało to ułatwienie nam i naszym rodzicom podróży po całym świecie.

A fotokartki współcześnie?

Dużą popularnością cieszą się kartki okolicznościowe z własnymi zdjęciami. Przykład? Wyjątkową elegancją wyróżniają się fotokartki z okazji ślubu, ale jakością nie odbiegają od niej te z okazji chrztu, komunii czy i ważnych uroczystości rodzinnych. Taka kartka to coś namacalnego, coś co zostaje na pamiątkę i prezentujesz to z dumą. Fotokartki to też zróżnicowane formaty, szablony i sposoby na przekazanie uczuć/emocji. Obecnie, zważywszy na czas, największą popularnością cieszą się fotokartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Natomiast za chwilę będziemy mieli sylwester i Dzień Dziadka/Babci, a to doskonały pretekst, aby życzenia składać na odległość w nieco bardziej klasyczny sposób. Właśnie fotokartka to tradycja do której wracamy…

Fotokartki z życzeniami i nie tylko

Chcesz w oryginalny a zarazem twórczy sposób złożyć życzenia bliskim z okazji Świąt Bożego Narodzenia czy na Nowy Rok? Nie musisz czekać do ostatniej chwili. Na spokojnie zaprojektujesz kartkę z dowolnym zdjęciem, a gdy bliska Ci osoba ją dostanie, na pewno dostarczy jej to mnóstwo wzruszeń i sprawi dużo radości.

W tym roku i 2019, zrezygnuj z smsa, maila czy mediów społecznościowych. Wykorzystaj tradycyjną kartkę w nowszym, świeższym wydaniu. Fotokartkę możesz ozdobić kolorowymi elementami, srebrne i złote kolory przypomną atmosferę i magię przyjemnych chwil. Możesz wybrać odpowiedni format, aby był zgodny z Twoimi potrzebami i pomysłem. Ponadto możesz stworzyć fotokartkę z motywem muzycznym/filmowym. Jeśli nagrałeś na swoim aparacie czy smartfonie życzenia bożonarodzeniowe lub film video z pozytywnym przesłaniem, możesz je dołączyć do stworzonego przez siebie prezentu. Po prostu podeślij… fotokartkę z filmem. Właśnie tak, CEWE FOTOKARTKI to połączenie tradycji pocztówek, możliwości cyfrowych technologii i ludzkiej kreatywności.

fotokartki z filmem

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *