Podróże z aparatem - fotografowanie ludzi - Blog FOTOJOKER.pl

Podróże z aparatem – fotografowanie ludzi

Zdjęcia z dalekich krajów zazwyczaj są imponujące. Oczywiście na urlopie można się skupić na atrakcjach turystycznych czy krajobrazach, ale nawet dwie lub trzy fotografie charakterystycznych osób w wyjątkowy sposób wzbogacą każdy fotoalbum. Jeśli chcecie uchwycić obcą kulturę, koniecznie musicie fotografować ludzi. Zawsze! Oczywiście pewnym problemem może być fakt, że nie każdy życzy sobie być fotografowanym, ale i to można jakoś rozwiązać.

Możliwym rozwiązaniem jest uchwycenie barwnego zgiełku portretując pojedynczego człowieka. W ten sposób można uchwycić piękną scenę np. uliczną lub skoncentrować się na szczegółach i kadrować obraz w oryginalny sposób. Efekty mogą być interesujące.

(fot. Rafał Wałęka)

Jeżeli nie mamy innej możliwości, możemy fotografować ludzi od tyłu, z boku. Pamiętajmy o wymowie zdjęcia, gdyż obraz powie często więcej niż 1000 słów.

(fot. Rafał Wałęka)

Najlepsze zdjęcia ludzi to portrety z dobrym kadrowaniem. Idealnie, jeżeli osoba na zdjęciu wygląda, jakby nie wiedziała, że jest fotografowana.

Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos, Rafał Wałęka (archiwum prywatne)

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Iwona Łapińska

Content Marketing & PR Manager w firmie CEWE oraz fotograf amator. "Podróże i fotografia to moja pasja. Cieszę się, że fotografia jest nie tylko częścią życia prywatnego, ale również zawodowego."

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *