Wyprawka dla ucznia - jak osłodzić powrót do szkoły? - FOTOJOKER.pl

Wyprawka dla ucznia – jak osłodzić powrót do szkoły?

artykuły szkolne

Druga połowa sierpnia to zbliżające się ku końcowi wakacje. Jedni już wrócili z wyjazdów, a inni czekają, aby jeszcze zaznać smaku lata. Co by nie mówić, jedne dzieci z radością wyczekują powrotu do szkoły, a inne najchętniej wciąż spokojnie odpoczywałyby na koloniach, u babci czy po prostu beztrosko biegała po podwórku. Jak niechętnym szkole dzieciom osłodzić powrót do szkoły? A jak jeszcze bardziej uszczęśliwić dziecko, które z radością tam wraca?

Artykuły szkolne i dla każdego ucznia

artykuły szkolne

Dzieci wyruszają do szkoły od września, sierpień jest więc miesiącem, w którym należy sprawić dziecku odpowiednią wyprawkę. Nie jest to jednak miesiąc jedyny na tego typu zakupy, gdyż ciekawe artykuły szkolne, które umilą dziecku czas na lekcjach, można nabywać cały rok. Warto przecież systematycznie motywować swojego ukochanego ucznia takimi drobiazgami. Aby każdy uczeń sprawnie organizował sobie czas na zadania domowe, ważne sprawdziany i własne zajęcia w czasie wolnym, przyda się mu notatnik lub terminarz szkolny. Na przygotowane przez rodziców pyszne i zdrowie śniadanie przyda się specjalne zamykany pojemnik na śniadanie. Dziecko może umieścić na nim własne zdjęcie lub… cokolwiek zechce. Jeżeli dziecko ma już ulubiony pojemnik na śniadanie lub wyjątkowy zeszyt, to można zakupić fotonaklejki, które będą oryginalną formą podpisania każdej rzeczy.

Coś dobrego na napoje, czyli nietypowe artykuły szkolne

Zajęcia z wychowania fizycznego czy lekcje mogą być dla dziecka męczące, dlatego warto, aby systematycznie sięgało po płyny. Skoro śniadanie najlepiej smakuje wyjęte z ukochanego pudełka to każdy napój najlepiej będzie nas nawadniał, gdy będzie we własnym, oryginalnym kubku czy bidonie. Na każdym z tych pojemników na napoje umieścisz wybrane zdjęcie. Taki gadżet umili dziecku przerwę w szkole, mamie osłodzi dzień w pracy, a tacie będzie towarzyszyć przy oglądaniu meczu ulubionej drużyny. Wróćmy jednak do uczniowskich gadżetów.

artykuły szkolne artykuły szkolne

Tekstylia – do spania, do podróżowania, do ubrania

Sen jest ważny dla każdego, a szczególnie dla artykuły szkolnemłodego człowieka. Bardzo dobrze odpoczywa mu się, gdy ma własną, ukochaną poduszkę. W przypadku dzieci może być to wizerunek ulubionej postaci z bajki, ale dorośli też mogą mieć taką poduszkę (np. z wizerunkiem męża, gdy ten wyjechał w delegację, a żona chce mieć go blisko). Tekstylia z własnym zdjęciem to także koszulki, małe lub duże torby na ramię. Taka torba na ramię z własnym zdjęciem będzie szczególnie ciekawa dla dziecka, bo może tam nosić swoje skarby lub zeszyty w drodze do szkoły. Torba to także ciekawy pomysł na wycieczkę szkolną lub sprzęt na zajęcia z wychowania fizycznego i trening. Dzieci często poszukują akceptacji u innych, więc czasami fajnie jest wyróżnić się interesującym gadżetem.

Etui na smartfony i tablety

artykuły szkolneWłasne etui na smartfon to najnowszy krzyk mody i forma wyrażania siebie – to szczególnie ważne dla młodego człowieka. Dorośli chętnie skorzystają z takiego pomysłu na prezent dla córki czy syna, ale też sięgną po niego dla siebie. Etui ze zdjęciem ulubionego zespołu, drużyny piłkarskiej lub fotografia żony czy męża? To super pomysł, a dodatkowo doskonale zabezpieczasz smartfon czy tablet. Na własnym przykładzie uczmy młodych ludzi troski o swoje rzeczy – im gadżety są fajniejsze tym bardziej o nie dbamy, prawda? Dla młodych ludzi smartfon to już konieczność i codzienność. Mądrze używany może dobrze służyć, ale żeby robił to długo trzeba go odpowiednio zabezpieczyć (telefon wrzucony do plecaka, upadający smartfon na podłogę szkolnego korytarza lub zabrudzenie na szkolnym podwórku to coś czemu zapobiegniesz). Np. w etui składane z klapką z boku, dziecko może schować legitymację szkolną lub bilet miesięczny. Jak widzimy tzw. artykuły szkolne to już szersze pojęcie niż, gdy sami chodziliśmy do szkoły.

Kalendarze z wybranym przez dziecko zdjęciem

Własny fotokalendarz z postacią z bajki, ulubionym wspomnieniem z wakacji lub po prostu grafiką, rysunkiem, które poprawia dziecku humor. To też pokazanie mu, że wkrótce czekają go święta (kolejne prezenty), ferie, wakacje, urodziny własne i kolegów lub koleżanek. Niech przyjemniej odlicza czas i organizuje go sobie, bo to nauczy go nieco samodzielności. Fotokalendarz ucznia to także coś o czym może on samemu zdecydować, a Ty jako rodzic będziesz patrzeć jak dziecko uśmiecha się po takim prezencie. Nie masz pomysłu na niespodziankę? Prześledź nowości kinowe, w końcu wychodzi tyle filmów o superbohaterach, rozpoczyna się Liga Mistrzów, a Robert Lewandowski wciąż jest w formie i strzela bramki. Może Twoja córka ma ulubiony zespół lub wokalistę, którego zdjęcie chciałaby mieć nad biurkiem i spoglądać na taki własny kalendarz lub plakat?

Jak widzimy sposobów na osłodzenie dzieciom powrotu do szkoły jest mnóstwo, a fotoprezent to tylko jeden z nich. Najważniejsze jest Twoje wsparcie dziecka – zagrzewaj dziecko, wspieraj je i pomagaj nie tylko we wrześniu, lecz cały rok. Pokaż, że szkoły nie trzeba się bać, szkołą można się cieszyć.

artykuły szkolne są ważne dla dziecka

 

Artykuły szkolne i inne ciekawe fotoprezenty dla ucznia starszego lub młodszego znajdziesz na stronie FOTOJOKER.pl. Natomiast TUTAJ przeczytasz dlaczego aparat fotograficzny to też ciekawy prezent dla dziecka.

Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos, Fotojoker.pl

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

2 komentarzeZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *