Aparaty i akcesoria dla tych, którzy lubią elegancki styl - Blog FOTOJOKER.pl

Aparaty i akcesoria dla tych, którzy lubią elegancki styl

Eleganckie aparaty cyfrowe

Aparat warto brać ze sobą wszędzie! Coraz mniejsze gabaryty sprzętu elektronicznego pozwalają na zachowanie doskonałej jakości zdjęć (a także wykorzystanie matryc pełnoklatkowych) przy zachowaniu komfortu użytkownika. Wiele osób poza gabarytami aparatu, zwraca też uwagę na design i wygląd produktu. Dla tych wszystkich fotografów powstał cały szereg aparatów i akcesoriów, które pozwalają zachować styl. Zajrzyj do poniższego artykułu, aby poznać ich przykłady.

Eleganckie aparaty cyfrowe – retro i nowoczesność

Design wielu aparatów cyfrowych jest inspirowany starymi, eleganckimi modelami na film 35 mm. Taka stylistyka zyskała największą popularność wśród bezlusterkowców, w szczególności modeli Olympusa i FujiFilm. Świadczy o tym nie tylko ich kształt, ale również zastosowane materiały, co można zaobserwować w przypadku modeli takich jak m.in. Olympus OM-D E-M10 Mark II czy Olympus OM-D E-M5 II. Aparaty takie jak np. FujiFilm X-T20 czy FujiFilm X-E3 posiadają klasyczne pokrętła odpowiadające za dostosowanie kompensacji ekspozycji czy ustawienie czasu naświetlania. Takie elementy są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale również świetnie się prezentują.

eleganckie aparaty cyfrowe

Oczywiście elegancja nie jest jedynie powiązana ze stylistyką retro. Aparaty Olympusa z serii PEN zachowują nowoczesną formę, jednocześnie będąc pięknymi dodatkami do torebki czy płaszcza. Modele takie jak np. Olympus PEN E-PL9 czy Olympus E-PL8 mają małe gabaryty lecz spore możliwości. Te eleganckie aparaty cyfrowe dostępne są w różnych kolorach i z pewnością przypadną do gustu entuzjastom mody. Elegancką stylistyką charakteryzują się także wybrane modele aparatów natychmiastowych, takie jak np. FujiFilm Instax SQUARE SQ6.

Eleganckie akcesoria dla fotografów, które podkreślą Twój styl

Entuzjaści eleganckiej stylistyki mogą dobrać wiele różnorodnych akcesoriów, które podkreślą wyjątkowość ich aparatu. Wśród tego typu dodatków należy przede wszystkim wymienić pokrowce i torby dedykowane do wymienionych w poprzednim akapicie aparatów z serii OMD, PEN czy X. Podobnie jak opisywane aparaty, takie pokrowce nawiązują do stylistyki retro, doskonale uzupełniając sprzęt. O elegancję może jednak zadbać każdy użytkownik aparatu, w tym także kojarzonych z nieco bardziej luzackim charakterem Instaxów.

eleganckie aparaty cyfrowe

Ważnym elementem garderoby każdego fotografa, także tego dbającego o utrzymanie eleganckiego stylu, jest pasek. W tym wypadku również z łatwością można dobrać ciekawe dodatki. Warto przy tym podkreślić połączenie funkcjonalności i gustownego wyglądu, który charakteryzuje np. Paski Peak Design (m.in. Slide Lite I Leash). W efekcie postawienie na eleganckie akcesoria dla fotografów nie zmusza do rezygnowania z wygody i praktycznych rozwiązań.

Elegancję pozwalają zachować także dodatki stworzone stricte z myślą o fotografkach. Pokrowce, takie jak np. dedykowany do aparatów FujiFilm Instax Mini 8 i 9, który został pokryty estetycznym florystycznym wzorem, łączą w sobie nieco luźniejszy stylistykę z elegancją. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie casualowej stylistyki. Co więcej takie eleganckie akcesoria dla fotografów i fotografek pozwala zachować szyk nawet w przypadku użytkowania sprzętu, który swoim wyglądem reprezentuje zupełnie odmienną stylistykę. Dopasuj swój sprzęt do swojego stylu – bądź osobowością, która zaprezentuje piękno fotografii na różny sposób.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *