Aparaty, które sprawdzą się na wakacje - Blog FOTOJOKER.pl

Aparaty, które sprawdzą się na wakacje

aparat na wakacje

W dobie telefonów komórkowych wiele osób zrezygnowało z korzystania z tradycyjnych aparatów cyfrowych. Powód jest bardzo prosty. Telefon zazwyczaj jest pod ręką, natomiast aparat niekoniecznie. A jak to i listopad mają się do wakacji? Powoli myślimy o Świętach, ale przecież listopad może być ostatnią chwilą na wakacje w tym roku. W grudniu zacznie się świąteczna gonitwa, potem sylwester i powiemy Dzień dobry 2019. Nie jesteśmy biurem podróży, aby doradzać gdzie pojechać, ale z pewnością możemy powiedzieć co nieco na temat aparatów, które sprawdzą Ci się podczas wakacyjnego fotografowania.

Zdjęcia z wakacji

Ci, którzy jeżdżą na wakacje, wiedzą co znaczą przywożone z nich różne pamiątki. Figurki, pocztówki, magnesy na lodówkę oraz wiele, wiele innych rzeczy. Przywozimy też zdjęcia, na których utrwalone zostały najciekawsze momenty wyjazdu. Gdy fotografie zostaną wywołane i umieszczone w albumie, można taką fotoksiążkę otworzyć oddać się wspomnieniom. Sporo osób zastanawia się nad tym, czym robić zdjęcia na wakacjach. Jedni wolą tylko smartfon, a dla innych zdjęcie telefonem… to nie zdjęcie. Dla niektórych łowców kadrów liczy się tylko “normalny” aparat.

Jakie cechy powinien mieć aparat dla podróżnika?

Święta w grudniu, a Ty masz wolne dopiero teraz. Takie życie, ale nie ma co narzekać. Zbliża się urlop, zaczynasz szykowanie i pakowanie i szukasz czegoś co najlepiej uchwyci Twoje wspomnienia wakacyjne. Aparat cyfrowy, dzięki któremu będziemy mogli zrobić naprawdę dobre zdjęcia z wakacji.

spoko aparat na wakacje

Wybór jest jednak tak duży, że wiele osób ma problem, żeby zdecydować się na konkretny model. Na co zwrócić uwagę? Co kupić, żeby zdjęcia faktycznie były dobrej jakości? Przede wszystkim należy zastanowić się, jaki budżet możemy poświęcić na aparat oraz jakie funkcje faktycznie będą Ci potrzebne. Nie ma większego sensu wydawać dużo pieniędzy na  aparat, którego możliwości nie będziemy wykorzystywać w pełni. Mierz więc siły na zamiary, przynajmniej w pewnym stopniu. Niektórzy też zabierają na wakacje aparaty, które drukują zdjęcie “tu i teraz” – to tzw. Instaxy, które również znajdziesz w ofercie CEWE FOTOJOKER. Może będziesz nim fotografować jak Daniel?

Aparat, który ma niewielki rozmiar i duże możliwości

Tak w dużym skrócie można by było określić aparat fotograficzny idealny dla osób lubiących podróże. Niewielki rozmiar to niewątpliwa zaleta sprzętu, bo kto chciałby dźwigać dużo podczas wakacji? Nanosić to się można żony czy dzieci, a nie zbyt ciężkiego aparatu.

rosja na wakacje

Dobrym wyborem będzie więc taki sprzęt, który będzie można łatwo przenosić, aby mieć go zawsze pod ręką – nigdy przecież nie wiesz kiedy pojawi się ciekawy kadr wakacyjny.

Ważne są też odpowiednie akumulatory, których nie trzeba będzie zbyt często ładować – nie chce by zabrakło baterii, gdy widzisz coś ciekawego do sfotografowania. Najlepsze aparaty dla podróżników cechują się również uniwersalnym obiektywem, który umożliwi robienie zdjęć zarówno przy szerokim kącie, jak i dużych ogniskowych.

Sprzęt do fotografii krajobrazowej

Urlop to czas wytchnienia lub wręcz przeciwnie… Co mam na myśli? Fotografującym często ciężko jest wyleżeć i wysiedzieć na w miejscu, skoro dookoła pojawia się tyle ciekawych rzeczy do sfotografowania. Do takich tematów należą piękne krajobrazy. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiedni obiektyw. Sprawdź też jakie aparaty cyfrowe oferuje CEWE FOTOJOKER.

I pamiętaj… Jeśli Twoja “druga połówka” będzie narzekać, że zbyt dużo uwagi poświęcasz fotografowaniu innych obiektów, to z pewnością ułagodzisz ją (lub go) obietnicą stworzenia ciekawej CEWE FOTOKSIĄŻKI z waszej podróży. To będzie przecież idealny prezent na Święta. Zadbaj więc nie tylko o kadry, ale i o swoje towarzystwo na wakacjach albo jedź na nie sam.

fotoksiążka z wakacje

Źródło zdjęć: Depositphotos

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

1 komentarzZostaw komentarz

  • […] Najlepsze aparaty dla podróżników wcale nie muszą  oznaczać ogromnych wydatków. To informacja ważna również z tego powodu, że w pierwszym miesiącach stycznia nadchodzi czas ferii zimowych. W niektórych województwach, np. w Wielkopolskim i Małopolskim, zaczynają się one już 14 stycznia. Jeżeli chcemy zapewnić naszym dzieciom lub sobie ciekawe zdjęcia to warto pomyśleć o fajnym aparacie. Przecież ferie zimowe to okazja do wakacji, jeśli więc wyjedziecie to na pewno czeka na was wiele wspomnień, emocji i rzeczy, które warto uchwycić w kadrze. Potem można z tego zrobić świetną CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, ale to już temat na inny artykuł… […]

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *