Aparaty, których nie może zabraknąć na imprezie - Blog FOTOJOKER.pl

Aparaty, których nie może zabraknąć na imprezie

aparat na imprezę

Z pewnością każdy uczestnik dobrej zabawy chciałby zatrzymać wspaniałe momenty na dłużej. Chociaż wszechobecne smartfony umożliwiają wykonanie od ręki setek zdjęć z każdej imprezy, to istnieją aparaty, które nie tylko rejestrują zabawę, ale same w sobie mogą być atrakcją. Zajrzyj do artykułu, aby poznać propozycje modeli, których nie może zabraknąć na żadnej imprezie. 

Aparaty Instax – fotografowanie to świetna zabawa

Fotografowanie nie musi mieć jedynie użytecznego celu, jakim jest zapisanie chwili, ale samo w sobie może stanowić świetną zabawę. Taką możliwość dają m.in. aparaty do fotografii natychmiastowej FujiFilm Instax. Proces powstawania zdjęcia jest bardzo intrygujący i z pewnością przyciągnie uwagę nieobeznanych z nim osób. Tym, którym przytrafiło się z nim już spotkać i tak może zapewnić świetną rozrywkę.

Aparaty natychmiastowe pozwalają na momentalne otrzymanie odbitki. To umożliwia wykonanie sobie wspólnych portretów z uczestnikami imprezy i niezwłocznego rozdania im na pamiątkę wydruków. To z pewnością zachęci imprezowiczów do spojrzenia w obiektyw. Aparaty natychmiastowe mają podobne oddziaływanie podczas zabawy, jak fotobudki wykorzystywane na przyjęciach weselnych. Często ludzie, którzy nie są chętni do wygłupiania się przed obiektywem, nabierają odwagi, gdy wiedzą, że powstanie tylko jedna odbitka, którą będą mogli zabrać do domu. Modele Instax stanowią więc świetne przykłady aparatów na imprezę.

Instaxy Fujifilm minionek

FujiFilm Instax – aparaty natychmiastowe z rozwiązaniami ułatwiającymi zabawę

Aparaty FujiFilm Instax zostały zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu podczas zabawy z przyjaciółmi. Jednym z udogodnień jest zastosowanie na przednim panelu małego lusterka, które ułatwia wykonywanie wspólnych selfie. Poza tym aparaty te cechują się bardzo prostą obsługą (wystarczy wykadrować zdjęcie i nacisnąć spust migawki), co umożliwia przekazywanie go sobie pomiędzy uczestnikami zabawy, bez żmudnego tłumaczenia sposobu obsługi czy dobierania parametrów. Nie da się też ukryć, że to duża zaleta.

aparat na imprezę

Wyjątkowa estetyka zdjęć natychmiastowych

Zdjęcia uzyskiwane za pomocą aparatów natychmiastowych cechują się wyjątkową, unikalną estetyką, która znalazła miliony entuzjastów na całym świecie. Ich specyfika, przywodząca na myśl amatorskie fotografie sprawia, że wymykają się one nieco powszechnie przyjętym kategoriom przypisywanym innym rodzajom fotografii. Dzięki powszechnej w fotografii natychmiastowej tzw. „estetyce błędu”, niemal wszystkie zdjęcia wykonane Instaxami w trakcie imprezy charakteryzują się wyjątkowym klimatem.

Unikalność odbitek uzyskiwanych za pośrednictwem aparatów FujiFilm Instax podkreśla wyjątkowość wspólnie przeżywanych chwil podczas zabawy. Chociaż odbitkę można zeskanować, to jednak świadomość niemożności powtórzenia ujęcia i otrzymania namacalnego zapisu danej chwili działa w bardzo nastrojowy sposób. Co prawda temu podejściu wymykają się modele z matrycami cyfrowymi (takie jak np. FujiFilm Instax Square SQ10), które umożliwiają wydruk zdjęcia lub zapisanie go na karcie pamięci, jednakże i one zachowują część magii aparatów natychmiastowych. To właśnie te wszystkie cechy sprawiły, że modele Instax są nieodłącznym elementem prywatek na całym świecie i świetnie sprawdzają się jako aparaty na imprezę. Baw się fotografią i baw się z fotografią!

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *