Aparaty do 1000 złotych - Blog FOTOJOKER.pl

Aparaty do 1000 złotych

aparaty do 1000 złotych

Jeżeli zamierzasz rozpocząć przygodę z fotografią i zastanawiasz się, jaki aparat do 1000 złotych pozwoli Ci uzyskać świetne zdjęcia, to zajrzyj do tego artykułu. Co więcej znajdziesz w nim także ciekawe propozycje aparatów do 1000 złotych, które mogą zainteresować nawet zaawansowanego fotografa. To wszystko za sprawą aparatów natychmiastowych, które mogą być inspirującą odskocznią od uprawianej na co dzień cyfrowej fotografii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

Uniwersalny aparat 

Fotografowie, którzy dopiero rozpoczynają swoją pasję, często nie mają skonkretyzowanego gatunku, którym chcieliby się zająć. Interesują się wieloma typami zdjęć – fotografią krajobrazową, portretową, przyrodniczą czy architektury. Z czasem większość znajduje swoją niszę, ale warto spróbować swoich sił w różnych tematach, tak aby odkryć to, co najbardziej pobudza wyobraźnię.

W takich poszukiwaniach pomogą aparaty do 1000 złotych np. Sony DSC-HX60. Model ten pozwala spróbować swoich sił w przeróżnych gatunkach fotografii, głównie za sprawą uniwersalnego obiektywu Sony G, który zapewnia 30-krotny zoom optyczny. To sprawia, iż można nim zarejestrować rozległy pejzaż lub bardzo przybliżyć konkretny obiekt. Każdy kto chce samemu przekonać się, czy bardziej pasjonujące jest fotografowanie krajobrazów czy sportu, będzie zachwycony.

sony - aparaty do 1000 złotych

Uniwersalność to jedno, ale nic po niej, jeśli aparat do 1000 złotych nie zapewni świetnej jakości zdjęć. W przypadku Sony DSC-HX60 nie trzeba jednak o nic się martwić. Model ten został wyposażony w znakomitą matrycę CMOS Exmor R opartą o technologię BSI i oferującą rozdzielczość 20,4 MP. Sony DSC-HX60 to budżetowy aparat, ale wcale nie o ograniczonych możliwościach. Dzięki niemu każdy entuzjasta fotografii rozwinie skrzydła.

Wśród zalet tego aparatu, które pomogą początkującym fotografom, warto wymienić system AF z funkcją śledzenia obiektów. Dzięki temu można z łatwością fotografować nawet dynamiczne sceny, swobodnie wybierając, na czym ma być skupiony punkt ostrości. Jakby tego było mało, o wszechstronności tego aparatu świadczy możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD. Chcesz spróbować swoich sił nie tylko w fotografii, ale również w filmie – śmiało!

Sony DSC-HX60 może poszczycić się rozwiązaniami, które znane są z droższych modeli. Przykładowo należy do nich pokrętło wyboru trybów (niepozorna rzecz, a zdecydowanie ułatwia obsługę sprzętu) czy złącze umożliwiające podłączenie zewnętrznej lampy błyskowej czy akcesoriów wideo (np. za pośrednictwem adaptera).

lawenda pole

Aparaty do 1000 złotych – poznaj fotografię natychmiastową

Dysponując budżetem do 1000 złotych możesz także śmiało rozpocząć przygodę z fotografią natychmiastową. Pozwoli ona na poczucie magii fotografii tradycyjnej. Wybrane modele aparatów natychmiastowych zapewniają poszerzoną funkcjonalność, która łączy w sobie zalety świata fotografii tradycyjnej i cyfrowej i umożliwiają zapis wykonanych zdjęć. Taki sprzęt to świetny pomysł na prezent – także dla dzieci i młodzieży. Prosta obsługa pozwala skupić się maksymalnie na fotografii i rozwija fotograficzną pasję.

fujifilm - aparaty do 1000 złotych

Przykładem takiego aparatu do 1000 złotych, który pozwala cieszyć się zarówno dobrodziejstwami technologii cyfrowej, jak i poczuć klimat fotografii analogowej, jest FujiFilm Instax Mini LiPlay. Model ten posiada wbudowany ekran LCD, na którym możliwe jest oglądanie i kadrowanie i podglądanie zdjęć. Gdy już wykonasz fotografie, możesz wybrać, które mają być wykonane jako tradycyjne odbitki. Już po chwili „wyskoczą” z niego gotowe zdjęcia – tak samo jak w pozostałych aparatach natychmiastowych.

W podobny sposób działa aparat natychmiastowy FujiFilm Instax SQUARE SQ20. W tym modelu także możliwe jest wcześniejsze oglądanie fotografii, a następnie wykonywanie z nich odbitek. Zdjęcia zapisywane są na karcie pamięci, tak więc możesz je z łatwością przechowywać na dysku twardym komputera i  później drukować.

Co więcej FujiFilm Instax SQUARE SQ20 daje dostęp do inspirujących filtrów i efektów. Możesz wykonać multiekspozycję czy wybrać jeden spośród 16 filtrów artystycznych. FujiFilm Instax SQUARE SQ20 umożliwia także nagrywanie krótkich sekwencji wideo, z których klatkę możesz wydrukować jako odbitkę natychmiastową. Trzeba przyznać, że to naprawdę sporo możliwości jak na aparat do 1000 złotych.

canon

Wśród tego typu konstrukcji warty uwagi jest także aparat do fotografii natychmiastowej od Canona. Model Zoemini C MG wykorzystuje technologię Zink, która pozwala na drukowanie zdjęć na papierze samoprzylepnym. Dzięki temu natychmiast uzyskasz naklejki z własnymi fotografiami. Podobnie jak ww. aparaty natychmiastowe Instax łączy w sobie świat cyfrowy i tradycyjny. Canon Zoemini C MG umożliwia drukowanie ze smartfona, stąd możesz wykorzystać go jako drukarkę do zdjęć natychmiastowych. Jest to zatem sprzęt 2w1.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *