Styl i wygoda z aparatem FUJIFILM X-A10 - Blog FOTOJOKER.pl

Styl i wygoda z aparatem FUJIFILM X-A10

Lekka, kompaktowa budowa aparatu FUJIFILM X-A10 to wygodne użytkowanie i możliwość zabierania go na wyjazdy bez większego obciążenia. Szczególnie ważne jest to dla fanek fotografii, które prócz noszenia aparatu i robienia nim ciekawych zdjęć, chcą też z nim dobrze wyglądać. Zresztą zdjęcia wykonane przez Ciebie aparatem FUJIFILM X-A10 będą prezentować się równie dobrze co Ty.

Autoportret doskonałyAparat FUJIFILM X-A10

Aparat FUJIFILM X-A10 to bezlusterkowiec, który bardzo dobrze nadaje się do wysokiej jakości zdjęć typu selfie. Wyświetlacz LCD można tu odchylać nawet o 180 stopni dzięki specjalnemu mechanizmowi, a to gwarancja dobrej widoczności. Gdy odchylisz wyświetlacz do góry (180 stopni) automatycznie włącza się autofokus z wykrywaniem oczu (ostrość ustawi się sama). Tryb „poprawiony autoportret” dobrze oddaje tonację skóry fotografowanej osoby, ale nie będzie wywoływał wrażenia sztuczności. Np. fotografując kogoś kto ma za sobą słońce lub jej twarz zasłania cień – na lato jest to doskonałe, zważywszy ilość wakacyjnych zdjęć z zachodem słońca.

Aparat FUJIFILM X-A10Jednym palcem   

Obsługa aparatu jest intuicyjna i nie będzie trzeba zapoznawać się z tysiącem pokręteł czy przycisków. Wspominaliśmy już o automatycznej ostrości, ale nie zapominamy, że ważna jest wygodna ergonomia, które w aparacie FUJIFILM X-A10 pozwala wcisnąć spust palcem wskazującym (pionowe pokrętło). To z kolei oznacza brak konieczności poruszania aparatem i wygodę fotografowania. Brak skomplikowanej “klawiszologi” pozwala na łatwą obsługę nawet przez laika.

Przyroda w zasięgu wzroku

Aparat FUJIFILM X-A10 posiada w standardzie obiektyw XC 16-50 mm F3, 5-5,6 – pozwala on na popis fotografii typu makro. Uzyskasz interesujące zdjęcia fotografując obiekty oddalone choćby o 7 cm. Wyobraź sobie te zdjęcia owadów, kwiatów lub modnych ostatnio fotografii z figurkami lub zabawkami, które stylizowane są na większe obiekty. Czułość ISO? To zakres 200-6400, ale można ją też rozszerzyć do 25600.

Bez kabli, bez problemu

Aparat FUJIFILM X-A10Bezprzewodowa łączność z drukarką instax SHARE, tabletem lub smartfonem jest możliwa dzięki funkcji Wi-Fi. Możesz też sterować aparatem zdalnie, co przyda się podczas wspomnianego wcześniej autoportretu lub zdjęcia ze znajomymi – nie będzie nikogo brakować na fotografii i nikt nie będzie musiał ustawiać się w pośpiechu włączając samowyzwalacz.

Inteligentna jakość

W aparacie FUJIFILM X-A10 znajdziesz również wbudowaną lampę błyskową łączącą się z technologią zwaną: Super Intelligent Flash. Jak to działa? Gdy fotografujesz w miejscach słabo oświetlonych lub obiekty, którym robisz zdjęcia są dość mało, aparat FUJIFILM X-A10, a dokładnie jego lampa zminimalizuje obcinanie jasnych partii obrazu – tak jakby ten sprzęt czytał Ci w myślach i wiedział co chcesz ująć na zdjęciu.

Matryca APS-C 16,3 MPix i nowoczesny mechanizm przetwarzania obrazu to połączenie, które zapewnia najwyższą jakość zdjęć. Ostrość, rozdzielczość, doskonałe kolory są wynikiem technologii systematycznie udoskonalanej od 80 lat – FUJI wie, że doskonałość wymaga pracy, więc tym aparatem chce pomóc wszystkim fanom fotografii w przyjemnej pracy nad umiejętnościami fotograficznymi.

Jeśli jeszcze nie wyobrażasz sobie siebie z tym aparatem, to zobacz poniższy film:

TUTAJ znajdziesz specyfikację techniczną aparatu FUJIFILM X-A10 oraz możliwość jego kupna w specjalnej ofercie. (możesz też kliknąć w poniższy obrazek).

Aparat FUJIFILM X-A10źródło zdjęć: www.fujifilm.eu/pl

źródło filmu: FUJIFILM Poland

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *