Aparat dla dziecka - propozycje na 2022 / 2023

Aparat dla dziecka – propozycje na prezent 2022

Fotografowanie to naprawdę kreatywne hobby – rozwija wyobraźnię i wrażliwość, a do tego pozwala spojrzeć na otoczenie w zupełnie nowy sposób. Nie mamy wątpliwości, że aparat to doskonały prezent, który może zapoczątkować nową pasję Twojego dziecka. Jednak taki sprzęt powinien spełniać konkretne wymagania, a wybór aparatów dla dziecka jest ogromny. Właśnie dlatego o radę zapytaliśmy ambasadorów marek Fujifilm, SONY, Nikon i Canon. Jaki sprzęt polecają? Jakie parametry techniczne należy brać pod uwagę? Sami zobaczcie!

Instax Mini 11 i zdjęcia natychmiastowe

Jeżeli naszą pociechę żywo interesuje otaczający świat, to polecamy aparaty z rodziny Instax. Na dobry początek, najlepiej sprawdzi się model Instax Mini 11, dostępny w różnych wersjach kolorystycznych lub Instax SQ1 – przeznaczony na kwadratowe wkłady z serii Square.

Wybierając Instax’a warto wyjaśnić dziecku na czym polegają zdjęcia natychmiastowe – a są one przecież zupełnie wyjątkowe. Nie da się ich powtórzyć czy przerobić w programie graficznym. Jedna chwila, jedno naciśnięcie przycisku, jeden wydruk, a ta sama polna droga czy kwiatki w ogrodzie nabierają zupełnie innego znaczenia.

Zdjęcia natychmiastowe to pozytywne wyzwanie dla dziecka: wymagają one chwili zastanowienia nad kadrem czy tłem. Taka lekcja, będąca namiastką czasów fotografii analogowej może okazać się bezcenna, bo uczy też cierpliwości, podczas gdy pociecha będzie czekać na wywołanie zdjęcia.

Ciekawą alternatywą do Instaxa MINI 11 może być Instax Mini EVO, który oprócz aparatu do zdjęć natychmiastowych pełni też funkcję drukarki do zdjęć ze smartfona. Ta funkcja szczególnie sprawdzi się dla nastolatków, którzy nie rozstają się ze swoimi telefonami.

Kodak M38 – klasyka gatunku i radość dla całej rodziny

Przypomnij sobie pierwsze zdjęcia, które robiliście rodzinnie kiedy byłeś/byłaś dzieckiem. 36 zdjęć na jednej kliszy, a potem radosne oczekiwanie na wywołany film z aparatu analogowego. Kodak M38 to aparat analogowy wielokrotnego użytku, którym można robić zdjęcia zarówno w kolorze, jak i w tonach czarno-białych, w zależności od wybranego filmu. Idealnie sprawdzi się jako pierwszy aparat dla dziecka, który jednocześnie pozwoli Ci na sentymentalną wycieczkę do przeszłości.

Aparat jest wyposażony w szerokokątny obiektyw o stałej ogniskowej, który idealnie nadaje się do rejestrowania większości scen w świetle dziennym. Taki obiektyw jest bardzo uniwersalny i pozwoli na uchwycenie zarówno krajobrazu, jak i zdjęcia rodzinnego podczas wspólnej wycieczki. Kodak M38 posiada też wbudowaną lampę błyskową do fotografowania w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Sprzęt jest kompatybilny z filmem 35 mm.

Jeśli Twoje dziecko ceni sobie fajny wygląd, ten aparat występuje aż w siedmiu wariantach kolorystycznych. To naprawdę ciekawa opcja, a w dodatku bardzo przystępna cenowo.

Aparat cyfrowy dla dziecka

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym chcemy obdarzać naszych bliskich tym, co najlepsze. Sprawić, w szczególności najmłodszym członkom rodziny, radość, spełniając ich marzenia. Możesz pomóc im zatrzymać te chwile na dłużej dzięki aparatowi cyfrowemu. Będzie to szczególnie trafiony podarunek dla dzieci, które nie mają jeszcze swoich smartfonów.

Aparat zapewnia dużą radość fotografowania w rozdzielczości 3 megapixeli oraz filmowania Full HD. Jest to idealny prezent dla każdego dziecka, który gwarantuje rozwój pasji fotografowania i świetną, kreatywną zabawę. Sprzęt łączy w sobie dziecięcą zabawkę z aparatem fotograficznym. Szeroki wybór filtrów do zdjęć i ramek gwarantuje świetną zabawę oraz kreatywny rozwój każdego dziecka. Dodatkowo aparat oferuje 3 gry logiczne: Snake, Sokoban i Maze.

Ten aparat cyfrowy jest wyposażony we wszystko, co niezbędne dla młodych adeptów fotografii – ma slot na tradycyjną kartę pamięci SD/SDHC, która pozwoli w łatwy sposób zgrać zdjęcia na komputer, kabel do ładowania na USB, dzięki któremu na wyjazdy nie trzeba zabierać żadnej dodatkowej ładowarki oraz smycz, która pomoże zabezpieczyć go przed upadkiem.

Ten nieprzeciętny model jest dostępny w 3 modnych, pastelowych kolorach. Aparat nie tylko ładnie się prezentuje, ale też jest wykonany w taki sposób, żeby mógł towarzyszyć dzieciom, nawet w codziennej zabawie na placu zabaw. Bez obaw możesz też pozwolić pociechom zabrać tę fotografującą zabawkę na wycieczkę szkolną, czy kolonie. Sprawdzi się świetnie w każdych warunkach.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Redakcja

1 komentarzZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *