5 rzeczy, o których warto pamiętać przy projekcie CEWE FOTOKSIĄŻKI - Blog FOTOJOKER.pl

5 rzeczy, o których warto pamiętać przy projekcie CEWE FOTOKSIĄŻKI

fotoksiążka

Zanim zaczniemy tworzyć fotoksiążkę, musimy postawić sobie pytanie: w jakim celu ją projektujemy? Musisz zastanowić się czy to coś tworzonego na specjalną okazję albo po prostu Twój sposób na pokazanie ulubionych zdjęć. W sumie zaproponujemy Ci 5 wskazówek przydatnych przy projekcie CEWE FOTOKSIĄŻKI. 

Pierwsza i druga wskazówka – określamy cel i swoją motywację

Dla każdego człowieka radość i poczucie szczęścia są czymś innym. Wielu ludzi z łezką w oku wspomina beztroskie lata dzieciństwa, czyli świat pełen swobody i miłości najbliższych kojarzonej jednak z poczuciem czegoś bezpowrotnie minionego. Albo podróże z czasów młodości. Motywacją są Twoje wspomnienia i chęć dzielenia się nimi lub zachowanie dla siebie w ciekawej formie. Fotoksiążka na prezent albo jako własna pamiątka – to Twój wybór. Te pozytywne momenty z przeszłości można zebrać i w pewien sposób odtworzyć na stronach CEWE FOTOKSIĄŻKI, czyli najczęściej zamawianej fotoksiążki w Europie.

fotoksiążka z psami

 

Trzecia wskazówka – tak więc musimy wybrać temat wiodący naszego fotoalbumu.

Jednym do poczucia spełnienia i zadowolenia z życia potrzebny jest sukces finansowy, inni dbają o zdrowie i bycie fit, a jeszcze inni żyją dość beztrosko z głową w chmurach starając się zrealizować swoje pomysły i marzenia.  Jednak my skupiamy się na tych ludziach, którym radość daje pamięć i obecność najbliższych (w ten lub inny sposób). Stworzona z potrzeby serca fotoksiążka wypełniona pamiątkowymi fotografiami, niesie odpowiedzialność: musisz zrobić ze swoich zdjęć coś unikalnego. Opowiedzenie czegoś zdjęciami i tekstem to cały cel fotoksiążki. Wybierz temat przewodni:

  • miniony rok radości
  • moja ukochana babcia
  • dziękuję rodzice
  • moje podróże
  • pierwszy rok życia mojego syna
  • miłość mojego życia powiedziała TAK

fotoksiążka

Tak naprawdę tematy moglibyśmy wymyślać i wymyślać, ale tu opcji jest naprawdę mnóstwo. Po prostu wybierz jedną drogę projektową i nią podążaj do satysfakcji. Naturalnie nieco inne założenia będą towarzyszyły albumowi z przeznaczeniem dla firmy czy dla pracowników. I tutaj również należy dokonać wyboru fotografii, ale bardziej obiektywnie. Taka fotoksiążka może być prezentem dla pracowników albo portfolio firmowym.

Czwarta wskazówka – technikalia.

Rozdzielczość zdjęć jest ważna, aby potem nie okazało się, że po wydruku Twoje zdjęcia nie wyglądają już tak dobrze jak na ekranie komputera. Dlatego zwracaj uwagę na trzy emotikony:

fotoksiążka i jakość zdjęć

Program automatycznie oceni rozdzielczość Twoich zdjęć względem wybranego formatu fotoksiążki. Możesz zmniejszać i zwiększać rozmiar swoich zdjęć bezpośrednio w programie projektowym CEWE FOTOŚWIAT. Jeśli powinęła Ci się noga i nie zauważyłeś tego w czasie tworzenia, a już otrzymałeś fotoksiążkę to masz prawo do zwrotu i bezpłatnej wymiany (aż 100 dni!).

 Ostatnia, piąta wskazówka – czyli w czym projektujesz?

Mobilna aplikacja, komputerowy program projektowy czy kreator online. To trzy drogi do projektowania CEWE FOTOKSIĄŻKI. Każdy ma swoje plusy i minusy. Aplikacja to wygoda, ale mały ekran. Przeglądarka potrzebuje Internetu. A komputer… on wydaje się najbardziej uniwersalny, szczególnie w czasach posiadania laptopów nie jesteś koniecznie “przyspawany do krzesła i gniazdka”. Ogólnie w każdej z tych 3 dróg projektowych możesz kreatywnie bawić się fotografią. Możesz robić to krok po kroku samodzielnie lub skorzystać z automatycznego asystenta, który zrobi fotoksiążkę dla Ciebie za Ciebie.

Ostatecznie Twoje zdjęcia mogą pojawić się w CEWE FOTOKSIĄŻCE dostępnej w aż 11 formatach, na 6 papierach czy też możesz mieć tam od 22 do ponad 100 stron. Wybierasz też opcję okładki: miękka, twarda, fotozeszyt (może twarda z uszlachetnieniem?). Pamiętaj, masz wybór, a dowolność to największa zaleta kreatywności.

fotoświat

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *