Własnoręczne upominki dla babci i dziadka - 4 pomysły DIY ze zdjęciami Fotojoker

Własnoręczne upominki dla babci i dziadka – 4 pomysły DIY ze zdjęciami

dziadkowie z wnuczkiem

Dzień Babci i Dziadka już niebawem. To dobry moment, by wnuki własnoręcznie przygotowały upominki dla ukochanych seniorów. Poznaj cztery ciekawe pomysły na prezenty DIY ze zdjęciami. Pomóż dzieciom stworzyć podarki z wydrukowanych fotografii oraz łatwo dostępnych przedmiotów. To czas na kreatywność, zabawę i radość! 

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka – czas pomyśleć o prezentach. Masz już jakiś pomysł? A może chcesz zrobić coś samemu? W tym roku postaw na upominek wykonany przez dzieci – oczywiście z Twoją pomocą. Gdy zaangażujesz maluchy w przygotowanie prezentów, to nauczysz je, jak ważne jest dbanie o bliskich. W wychowaniu istotne jest pokazywanie, że pamiętanie o świętach czy urodzinach i robienie małych przyjemności jest bardzo miłe. Zorganizuj więc rodzinny wieczór na twórcze aktywności oraz przygotowywanie podarków. Zbierz wszystkich domowników, przygotuj przekąski i do dzieła!

Dekoracje do mieszkania – własnoręczne prezenty dla babci i dziadka

Twoi rodzice, czyli dziadkowie maluchów, mieszkają na wsi? Zapewne Twój rodzinny dom jest położony w pięknym i spokojnym miejscu… To pewnie dlatego cała rodzina tak bardzo kocha naturę. Może seniorzy w tym roku postanowili odkryć wiele pięknych miejsc w okolicy – sporo spacerowali, a w trakcie pieszych wędrówek robili zdjęcia tych miejsc, które ich zachwyciły i wysyłali je do Ciebie? Wydrukuj te fotografie, by razem z dziećmi stworzyć wyjątkową dekorację na ścianę. Aby przygotować ten własnoręczny prezent dla dziadków, potrzebujesz:

DIY ze zdjęciami

Wystarczy, że nawleczesz koraliki na ozdobny sznurek i przykleisz do niego zdjęcia, a następnie przywiążesz jeden koniec sznurka do gałęzi. Dzieci na pewno będą się cieszyć podczas nawlekania koralików i całego procesu tworzenia naturalnej ozdoby. W końcu to fascynujące jak z kilku produktów rozłożonych na stole powstaje wyjątkowy prezent dla babci i dziadka! A dziadkowie będą zachwyceni gdy zobaczą, co dla nich przygotowaliście. Może umieszczą dekorację w salonie lub gabinecie Twojego taty?

DIY ze zdjęciami

Kostka ze zdjęciami – wspólny czas na wyciągnięcie ręki

Chwile, które Twoje dzieci spędzają z dziadkami, są pełne zabaw i miłości? Maluchy czekają na wyjazdy do babci z niecierpliwością? Robisz im wtedy zdjęcia? Trudno nie sięgnąć po aparat, kiedy na dziecięcych twarzach widnieje taki szeroki uśmiech! Niech ta radość będzie motywem przewodnim własnoręcznego prezentu dla dziadków. Wydrukuj w salonie CEWE FOTOJOKER cztery ulubione fotografie – możesz zaangażować dzieci w wybieranie kadrów. Później stwórz drewnianą kostkę z ciepłymi wspomnieniami. Czego będziesz potrzebować?

 • 4 zdjęć
 • 6 równych deseczek
 • kleju do drewna
 • kartki kolorowego papieru
 • długopisów

Z małych desek należy skleić drewniany sześcian, a następnie przymocować na nim fotografie. Na górnej desce figury warto umieścić odręcznie zapisane życzenia dla babci i dziadka. Taki prezent na pewno sprawi obdarowanym wiele radości – będą zachwyceni, że wnuki z Twoją pomocą stworzyły tak oryginalny upominek. Z pewnością docenią również poświęcony czas i zaangażowanie. W końcu własnoręcznie wykonane prezenty, nie tylko dla dziadków, ale również dla rodziców i przyjaciół, mają w sobie magię!

DIY ze zdjęciami

Spersonalizowane pojemniki do kuchni – prezent dla babci i dziadka DIY ze zdjęciami

Babcia piecze najlepsze ciasteczka na świecie. Twoje dzieci się już o tym przekonały, prawda? Maluchy uwielbiają  słodkości, a Twoja mama z przyjemnością przygotowuje je dla najmłodszych… Kocha rozpieszczać wnuki i robić im przyjemność, dzięki czemu może obserwować ich wyjątkowe uśmiechy. Razem z dziećmi stwórz dla niej upominek, który odnosi się do jej specjalności, przygotuj spersonalizowane pojemniki do kuchni. Babcia będzie mogła w nich trzymać składniki potrzebne do wykonania wszystkich pysznych deserów. Aby  stworzyć ten prezent, będziesz potrzebować:

Wystarczy, że wytniesz zdjęcia dziecka w urocze kółko lub serduszko i przykleisz je do słoika. Warto przewiązać również słoik kolorowym sznureczkiem i… prezent gotowy! Wybierz uroczy kadr (może z tegorocznych Świąt?) i uzupełnij upominek o wykonaną przez dzieci  laurkę z życzeniami.

DIY ze zdjęciami

Kolorowe ramki ze zdjęciami – prezent od dzieci dla dziadków

Świetnym pomysłem na prezenty DIY ze zdjęciami jest własnoręczne przygotowanie kolorowych ramek. Dzieci mogą uruchomić wyjątkową wyobraźnię i zaprojektować ramki zgodnie z tym, jakie kolory, kształty i ozdoby lubią. Pozwól im również wybrać fotografie, które umieszczą w ramkach. Niech postawią na swoje ulubione! Może będą to te, na których znajdują się z dziadkami?

Co jest potrzebne, aby stworzyć ten wyjątkowy upominek od serca?

 • zdjęcia
 • patyczki
 • kolorowe papiery ozdobne
 • bibuła
 • brokat
 • klej
 • taśma dwustronna
 • nożyczki

Wspólne przygotowywanie tego prezentu to wspaniała kreatywna zabawa, dzięki której w ciekawy sposób spędzisz popołudnie z dziećmi i przygotujesz upominek, który sprawi wiele przyjemności babci i dziadkowi. Wystarczy, że na wydrukowane zdjęcia przykleisz dowolnie ozdobione patyczki. Dziadkowie na pewno się ucieszą z takiego upominku i z dumą zawieszą zdjęcia w salonie, kuchni czy przedpokoju.

kolorowe ramki

Dzień babci i dziadka to dobry moment, by spędzić z nimi trochę więcej czasu – dzieci mogą opowiedzieć o tym, jak wygląda ich dzień w przedszkolu, z kim się najbardziej lubią bawić…. To również idealna okazja, by odwrócić role – niech przez chwilę to wnuki rozpieszczają dziadków własnoręcznie wykonanymi prezentami. Stworzenie prezentów DIY ze zdjęciami dla dziadków jest proste i szybkie, a pozwala całej rodzinie w twórczy sposób spędzić wieczór lub popołudnie. Dodatkowo z pewnością taki upominek rozczuli i ucieszy babcię i dziadka. Miłego projektowania!

 

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *