Podsumowanie 2017 - CEWE i Fotojoker - Blog FOTOJOKER.pl

Podsumowanie roku 2017 – CEWE i Fotojoker

Nowy rok to zawsze nowe nadzieje, postanowienia i pomysły. Jednak nie można zapominać o tym czego każdy człowiek dokonał i przeżył w minionym 2017 roku. Najlepiej te wszystkie piękne chwile, przedstawione na zdjęciach, zebrać w jednym miejscu i wracać do nich z dumą. Gdyby CEWE i FOTOJOKER tworzyli swoją kronikę roczną 2017 to umieścilibyśmy w niej…

1. Dni Nikona

Dni Nikona w salonach Fotojoker były okazją do bezpłatnego testowania przez klientów sprzętu fotograficznego marki NIKON, która w 2017 kończyła 100 lat! Również na miejscu i także za darmo, można było wydrukować zdjęcia i wysłuchać porad specjalistów z dziedziny makrofotografii. Te grudniowe eventy odbyły się w Krakowie, Łodzi i Gdańsku – bardzo miło było gościć tylu fanów fotografii.

This slideshow requires JavaScript.

Wydarzenie te przypomnisz sobie TUTAJ.

2. Dni Otwarte Olympus

W październiku salony sieci Fotojoker we Wrocławiu, w Warszawie, Poznaniu i Krakowie gościły zwolenników marki Olympus. Przybyli na miejsce mogli bezpłatnie testować sprzęt fotograficzny i drukować darmowe zdjęcia – tu też odbyła się premiera aparatu Olympus OMD E-M10.

3. Warsztaty fotografii portretowej SONY

Podobnie jak w przypadku marek NIKON i OLYMPUS, proponowaliśmy darmowe testowanie sprzętu w salonie Fotojoker (koniec września). Tym razem można było to zrobić na zaproszonej modelce (więcej TUTAJ). Był to przedsmak profesjonalnych warsztatów z fotografii portretowej, które Fotojoker zorganizował razem z SONY.  W grudniu, dwie grupy po prawie 20 osób, ćwiczyły swój warsztat w studiu fotograficznym MOST we Wrocławiu – warsztaty odbywały się pod okiem profesjonalnego trenera i specjalisty z dziedziny fotografii portretowej – Rafała Wylegały.

This slideshow requires JavaScript.

Wydarzenie te przypomnisz sobie TUTAJ

4. Otwarcie pierwszego w Polsce salonu stacjonarnego CEWE

CEWE to właściciel sieci sklepów Fotojoker oraz producent najczęściej kupowanej fotoksiążki w Europie, lider na rynku kreatywnych fotoprezentów i posiadacz jednego z największych laboratoriów fotograficznych w Polsce (te znajduje się w Kędzierzynie-Koźlu i korzysta z niego również Fotojoker). Dotychczas CEWE sprzedawało wyłącznie online, ale 14 września roku w Warszawie, został otwarty pierwszy w Polsce salon stacjonarny pod szyldem CEWE – dotychczas nie było takiego miejsca w naszym kraju.

This slideshow requires JavaScript.

Wydarzenie przypomnisz sobie TUTAJ i TUTAJ.

5. Finał 6 edycji konkursu na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ROKU

Ogólnopolski konkurs na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ trwa już 6 lat. Najnowszą edycję i nagrodę główną w postaci 10 000 zł na podróż marzeń z Itaką wygrała Małgorzata Socała z fotoksiążką “Moje miary czasu”.

Wydarzenie przypomnisz sobie tutaj TUTAJ

6. Wizyta CEWE w Kenii

Sylwia Gawlitza pracuje w CEWE od 2000 roku – obecnie jako Specjalista ds. jakości. Jest osobą blisko związana z chemią i papierem używanym w fotografii, więc najlepiej wie ile znaczy zrównoważone użytkowanie materiałów chemicznych oraz dbanie o środowisko. W dniach 17-21 lipca wyruszyła do Kenii, aby w ramach programu „Kasigau Wildlife Corridor” podzielić się doświadczeniami z przedstawicielami CEWE z innych krajów. Te międzynarodowe towarzystwo łączy nie tylko firma, ale też chęć zwiększania świadomości problemów środowiskowych. Może Kenia i Kędzierzyn-Koźle to inne kontynenty, ale wciąż jedna planeta.

This slideshow requires JavaScript.

Wydarzenie przypomnisz sobie TUTAJ.

7. Finał “Our World is Beautiful”

W lipcu zakończyliśmy, a tuż po wakacjach rozstrzygnęliśmy kolejną edycję największego otwartego konkursu fotograficznego na świecie. W ramach konkursu “Our World is Beautiful” ponad 22 000 uczestników zgłosiło około 183 000 zdjęć w sześciu kategoriach. Głównym zwycięzcą został Fin Janne Kahila. CEWE jest organizatorem całego konkursu. Poniżej tylko kilka zdjęć z wielu świetnych.

This slideshow requires JavaScript.

Wydarzenie i innych laureatów przypomnisz sobie TUTAJ

8. Sprzedanie 50 milionowej CEWE FOTOKSIĄŻKI

Pod koniec września w Paryżu, 50-milionowa CEWE FOTOKSIĄŻKA trafiła w ręce D. Maclere. Znajdujące się w niej zdjęcia są jego wspomnieniem z wyprawy do Tanzanii. Ten wyjątkowy egzemplarz wręczyli Patrick Berkhouwer, Laurence Courtinat oraz znany fotograf Yann Arthus-Bertrand. Jak widać możemy być dumni nie tylko z jakości CEWE FOTOKSIĄŻEK, ale też z ilości.

This slideshow requires JavaScript.

Wydarzenie przypomnisz sobie TUTAJ

9. Premiera nowego formatu CEWE FOTOKSIĄŻKI – PURE

Nieprzerwanie się rozwijamy, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, stworzyliśmy bardziej… minimalistyczny format CEWE FOTOKSIĄŻKI. Wprowadzona na przełomie sierpnia i września nowość nazywa się “Pure” i idealnie nada się na fotograficzną relację z weekendowej wycieczki, pamiątkę z wakacji, opowieść o wypadzie na miasto ze znajomymi lub wspomnienie wszystkich zasługujących na zapamiętanie wydarzeń z życia Twojego lub osób Ci bliskich. Specjalnie dla tego formatu oddaliśmy do użytku dedykowaną aplikację mobilną, w której łatwo zrobić taką CEWE FOTOKSIĄŻKĘ Pure. W opakowaniu przypomina ona płytę kompaktową, ale do odtworzenia wspomnień zachowanych w takiej formie nie potrzebujesz żadnego odtwarzacza – 22 kwadratowe zdjęcia na matowym papierze, czyli czysta radość z fotografii tkwiąca również w jej prostocie.

This slideshow requires JavaScript.

Wydarzenie przypomnisz sobie TUTAJ

10. CEWE na tragach Film Video Foto w Łodzi

CEWE i FOTOJOKER to firmy, które wiedzą, że nic nie zastąpi spotkań z klientami twarzą w twarz. Swobodne rozmowy i wymiana doświadczeń wiele nam dały, a personel miał zaszczyt gościć przybyły na największych stoisku podczas targów Film Video Foto w Łodzi.

This slideshow requires JavaScript.

Więcej przeczytasz TUTAJ

11. Nowe logo CEWE

Niespodzianka! Wraz z nowym rokiem wkraczamy w nową erę. Wierzymy, że Ci się spodoba, podobnie jak inne ciekawe propozycje, które przegotowujemy i przygotowaliśmy. Wiele działo się w roku 2017, wiele też wydarzy się w 2018 – bądźcie z nami!

źródło zdjęć: CEWE, Fotojoker, Depositphotos

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Rafał Wałęka

Prowadzący ten blog i Redaktor naczelny drukowanego magazynu "Foto CEWE inspiracje". Zawodowo Specjalista ds. Content Marketingu, a prywatnie fan książek, dobrego filmu oraz sportu i fotografii.

2 komentarzeZostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *