Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa ślubnego - Blog FOTOJOKER.pl

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa ślubnego

fotograf ślubny

Wasz Ślub to najważniejszy dzień w Waszym życiu. Nic dziwnego, iż chcecie, aby wszystko w tym dniu było doskonałe. Nie inaczej jest w przypadku fotografii ślubnych. Aby były one wyjątkowe i zachowały na zawsze emocje oraz przeżycia z tego dnia, należy wybrać idealnego fotografa ślubnego. Profesjonalista sprawi, że każdy moment Waszego dnia będzie przedstawiony w wyjątkowy sposób. Tylko jak wybrać idealnego fotografa ślubnego?

 

Z fotografem ślubnym trzeba czuć się dobrze

Fotograf ślubny to osoba, która będzie z Wami niemal przez cały Ślub i Wesele. Musicie więc poczuć z nim wspólną chemię i nadawać na tych samych falach. Nie jest to wcale takie oczywiste i pomimo że zazwyczaj fotografowie ślubni to osoby otwarte oraz bardzo towarzyskie, to nie przesądza, że akurat z tą osobą będziecie świetnie się dogadywać. Jedni fotografowie ślubni są bardziej rozmowni i spontaniczni, a podczas wykonywania zlecenia zdarza im się wcielać w rolę showmanów, natomiast inni są bardziej skryci i w trakcie fotografowania pozostają niezauważeni.

Wyłącznie od Was zależy, który styl fotografa ślubnego będzie Wam bardziej pasował. Żaden z ww. typów nie daje gwarancji udanych zdjęć. To wszystko musi iść w parze z umiejętnościami, ale charakter fotografa ślubnego musi odpowiadać Waszej dynamice i charakterom. Inaczej możecie z taką osobą się nie dogadywać i najzwyczajniej męczyć.

Nie ważne czym fotografuje – ważne jak

Czy ważne jest jakim aparatem fotograf wykonuje Wam zdjęcia? Oczywiście dobrze jest, aby posiadał profesjonalny sprzęt, który zapewni mu doskonałe narzędzie i nie będzie w niczym ograniczał. Jednakże wcale nie musi to oznaczać konkretnego modelu aparatu, czy nawet konkretnego typu aparatów. Jeszcze jakiś czas temu każdy zawodowiec kojarzony był z lustrzankami. Obecnie najpopularniejszym typem aparatów – także wykorzystywanych przez profesjonalistów – są bezlusterkowce, w szczególności pełnoklatkowe.

Ważniejsze jednak od tego jaki sprzęt posiada fotograf ślubny jest to, co potrafi nim zrobić. W sieci można znaleźć wiele testów, które konfrontują profesjonalistę z amatorskim aparatem kompaktowym i amatora z zaawansowaną lustrzanka lub bezlusterkowcem. W efekcie powstają najczęściej słabe, nieprzemyślane zdjęcia amatora i bardzo dobre fotografie zawodowca. Sprzęt jest po prostu narzędziem i bez umiejętności jego wykorzystania na nic zdadzą się perfekcyjne parametry.

Tak więc decydując się na fotografa ślubnego skupcie się po prostu na jego portfolio. Jeśli potrafi uchwycić decydujące momenty, pokazać prawdziwe emocje Pary Młodej, skupia się także na tym co dzieje się dookoła nich i uwieczni świetną zabawę gości i jednocześnie doskonale operuje światłem oraz posiada nienaganną technikę, to taka osoba jest doskonałym kandydatem. Zauważ, że obcując z takimi świetnymi fotografiami, którzy wyróżniają się pomysłowymi kadrami, zapomina się w ogóle o tym, jaki sprzęt posłużył do ich wykonania.

Cena ma znaczenie – lecz nie tylko ona się liczy

Organizacja ślubu i wesela to naprawdę kosztowna sprawa. Zatem nie da się ukryć, że podczas wyboru fotografa ślubnego ogromne znaczenie ma jego cena. Jednocześnie warto pamiętać, że zbyt tani fotograf ślubny może kosztować wiele nerwów i rozczarowań. Zawodowiec, który się ceni, jednocześnie zapewni Wam niezbędny i niezastąpiony spokój, który pozwoli Wam tego dnia skupić się wyłącznie na sobie.

Wybierając fotografa ślubnego oczywiście trzeba kierować się ceną, ale czasami warto nieco podnieść budżet, aby mieć pewność, że profesjonalista zadba o każdy detal. Pamiętaj, że fotograf ślubny nie ma jedynie za zadanie wykonać zdjęć. Ogromną częścią jego pracy jest selekcja udanych ujęć, edytowanie plików, rozwijanie swoich umiejętności, przeglądanie najnowszych trendów w fotografii ślubnej, które pozwolą mu na ciągłe proponowanie Wam ciekawych pomysłów na zdjęcia, a także wyszukiwanie interesujących scenerii do sesji ślubnych. Co więcej zawodowiec inwestuje w swój sprzęt, tak aby ciągle poszerzać swoje możliwości (nie zmienia to faktu, iż najważniejsze są umiejętności, ale zawodowiec ma świadomość czego jeszcze potrzebuje i jak będzie mógł to wykorzystać, tak więc nawet inwestując w sprzęt nie jest to efekciarstwo, lecz świadome dobieranie narzędzi do konkretnych potrzeb).

CEWE FOTOKSIĄŻKA ślubna

Zwróć uwagę na to, co oferuje Ci fotograf ślubny po wykonaniu zdjęć

Współpraca z fotografem ślubnym obejmuje nie tylko wykonanie zdjęć. W skład pakietu wchodzą także przeróżne dodatki – w tym przede wszystkim fotografie przeniesione na papier. W zależności od oferty i umowy możesz zdecydować się na album lub wykonać go samodzielnie. Zachowaj Twoje ulubione ujęcia, które wykonał fotograf w CEWE FOTOKSIĄŻCE. Dodaj w niej personalizowane opisy, które są pisane Waszym językiem, z charakterystycznymi słówkami, zwrotami oraz powiedzonkami, których używacie na co dzień, czy ulubionymi cytatami. Wtedy Wasza wyjątkowa pamiątka z tego pięknego dnia zyska jeszcze więcej emocji.

CEWE FOTOKSIĄŻKA skórzana - fotograf ślubny

W programie projektowym CEWE FOTOŚWIAT możesz do swojego zachwycającego projektu dodać również cliparty, ramki i tła. Niech Wasz ślub zyska naprawdę piękną oprawę możesz zastosować np. okładkę płócienną lub skórzaną z uszlachetnieniem, które nadadzą niezwykłej elegancji oraz podkreślą to, że Wasz Ślub był jednym z najważniejszych dni Wasze życia i chcecie pamiętać każdy jego szczegół. Ten rodzaj oprawy podkreśla podniosłość chwil, a także zapewnia Wam niepowtarzalną pamiątkę na całe życie. Będziecie mogli wracać do tych wspomnień, zawsze wtedy, gdy będziecie mieli na to ochotę.

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *