Mapa ze zdjęciami - piękna dekoracja wnętrza - Blog FOTOJOKER.pl

Mapa ze zdjęciami – piękna dekoracja wnętrza

mapa ze zdjęciami z podróży (3)

Fotografia i podróżowanie to dwie pasje, które pozwalają poznać świat i spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy, a także po prostu dają nam radość i przyjemność. Uwielbiamy wracać do zdjęć z naszych wypraw i przypominać sobie te miejsca, ludzi i zwyczaje, które poznaliśmy w tym czasie. Świetnym pomysłem na wprowadzenie elementu nawiązującego do Twoich wyjazdów jest stworzenie wyjątkowej dekoracji. Bardzo modna jest obecnie mapa ze zdjęciami z podróży. Podpowiadamy, jak ją zrobić szybko i łatwo.

Dekoracyjna mapa ze zdjęciami z podróży – o co chodzi?

Mapa ze zdjęciami z podróży to niezwykle ciekawy pomysł na aranżację wnętrza. Zwłaszcza dla osób, które uwielbiają poznawać rożne ciekawe zakątki świata. A na pytanie, gdzie chcieliby pojechać odpowiadają dość długo. Pomysł na tę dekorację jest niezwykle prosty. Chodzi o wydrukowanie dużej mapy lub wykorzystanie drewnianej mapy, do której będziesz przyklejać po jednej fotografii z każdego, odwiedzonego zakątka Ziemi (ale jeżeli chcesz może być ich więcej). Może to być mapa świata, ale jeśli Twoje podróże odbywają się głównie po Polsce lub po Europie, to mapa tych części globu również będzie świetnym dodatkiem do wnętrza.

Jak wykonać fotograficzną mapę z podróży?

Mapa świata stworzona z napisów na drewnie jest świetnym dodatkiem,  który w naturalny sposób zdobi mieszkanie i nadaje mu niezwykle ciepłego klimatu. Mapę świata lub dowolnego innego obszaru świata możesz również wydrukować w formie CEWE Fotoobrazu i CEWE Fotoplakatu w dużym formacie. To rozwiązanie jest świetne dla osób, które chcą zaaranżować wnętrze w taki sposób, aby mapa była centralną częścią wystroju.

mapa ze zdjęciami z podróży (2)

Możesz także posłużyć się własnoręcznie wykonaną mapą. Przykładowo możesz wyciąć ją z papieru czy odpowiednio obwiązać sznurek na metalowej kracie – popularnym w ostatnim czasie elemencie wystroju. Tutaj z pewnością Twoja wyobraźnia podpowie Ci jeszcze kilka pomysłów. Ostatecznie możesz posłużyć się tradycyjną dużą mapą. Niezależnie od tego, którą opcje wybierzesz, to początek przygody z dekorowaniem ściany fotografiami z podróży.

Mapa ze zdjęciami z podróży – przygotowanie zdjęć

Masz już mapę, na której zgromadzisz ulubione fotografie z podróży. Pora więc na przygotowanie wydruków, które do niej przymocujesz. Tworzenie takiej mapy świata to kreatywna zabawa, tak więc teraz czeka Cię bardzo miła i radosna część, czy przeglądanie zdjęć z podroży iw wybieranie tych ulubionych z danego miejsca.

zdjęcia

Zatrzymajmy się jednak na moment przy wyborze zdjęć. Pomysły ich doboru mogą być różne. Przykładowo możesz dobierać po prostu po jednej ulubionej fotografii z danego miejsca. Innym pomysłem jest wybieranie wciąż po jednej fotografii, ale dobierając je tematycznie – przykładowo niech to będzie każdorazowo fotografia wykonana przed słynną budowlą czy innym symbolem danego miejsca czy zdjęcia z przed tablicy witającej w danej miejscowości czy regionie.

Fotograficzna mapa – pora powiesić zdjęcia

Gdy masz już gotową mapę i zdjęcia pozostaje tylko wszystko połączyć razem na ścianie. Wspomniana wcześniej biała ramka odbitek przyda się do podpisania fotografii. Przymocować fotografię w odpowiednich punktach mapy pomogą po prostu pinezki. Mogą być takie z kolorowymi główkami. Zarezerwuj poszczególne kolory dla każdego z kontynentów. Jeżeli bawisz się z mapą Polski lub Europy ciekawym pomysłem jest przymocowywanie za pomocą czerwonych szpilek zdjęć z miast, zielonych z rezerwatów przyrody a za pomocą niebieskich z postojów w trakcie długich podróży.

Przymocowywanie zdjęć za pomocą pinezek lub szpilek to nie jedyny sposób na rozmieszczenie fotografii z podróży na Twojej mapie. Możesz także przyczepiać zdjęcia bezpośrednio do mapy. Pomogą w tym CEWE Fotonaklejki. Wśród wariantów takich foto naklejek jest także opcja mini, która przyda się, gdy Twój paszport posiada naprawdę sporą liczbę wpisów i pieczątek a na mapie będzie więcej miejsc ze zdjęciami niż pustych.

Fotograficzna mapa świata – dobry sposób na zmotywowanie się do podróżowania

Twoją fotograficzną mapę świata możesz potraktować jak podróżnicze wyzwanie. Każde kolejne dodane do niej zdjęcie to ogromna satysfakcja. Jednakże spójrz na nią i pomyśl, jakie jeszcze fotografie marzysz na niej umieścić. Chęć zapełnienia takiej fotograficznej mapy jak największą liczbą zdjęć będzie motywowało do odwiedzania kolejnych miejsc.

Pamiętaj, że wszystkie produkty CEWE są objęte Gwarancją Satysfakcji. Jesteśmy pewni, że są one wykonane z dbałością o każdy szczegół i charakteryzują się najwyższą jakością.

 

 

 

 

 

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

Katarzyna Kostrubiec

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *